رئیس کمیته نقل و انتقالات می‌گوید تمامی قراردادها باید به صورت ریالی منعقد شود.

فریبرز محمودزاده، رئیس کمیته نقل و انتقالات درباره فسخ یکطرفه رشید مظاهری گفت: آقای مظاهری امروز بعد از ظهر به باشگاه استقلال آمدند و قرارداد خود را یکطرفه فسخ کردند. امکان فسخ باز هم وجود دارد و این مساله در فوتبال دنیا وجود دارد. این فسخ یکطرفه در فوتبال دنیا کم کم دارد جا می‌افتد و امکان محرومیت برای بازیکن وجود دارد. مهدی ترابی فصل پیش ۸۲ درصد از مبلغ قرارداد خود را دریافت کرده بود اما در قرارداد او قید شده بود که اگر ۹۰ درصد مطالبات خود را نگیرد، می‌تواند یکطرفه فسخ کند و این کار را حتی خود باشگاه می‌تواند انجام دهد.

او در این خصوص که چه تیم‌هایی از نقل و انتقالات محروم هستند، گفت: در مکاتبات انجام شده در فدراسیون فوتبال همه تیم‌ها به جز تیم سپاهان، استقلال و پرسپولیس در بخش داخلی محروم از نقل و انتقالات بودند و بقیه تیم‌ها باید مشکلات خود را حل کنند.

محمودزاده درباره ثبت قرارداد بازیکن و مربی خارجی خاطرنشان کرد: دستور العمل ما در چند بخش تفکیک شده است. همه باشگاه‌ها باید بند ۳ این قانون را رعایت کنند که هر باشگاه باید تضامین حقوقی جذب بازیکن و مربی خارجی را پرداخت کند. کشور ما در این بخش آسیب دیده است. بند دوم این مساله، احراز صلاحیت حقیقی بازیکن و مربی خارجی است.

او درباره ثبت قرارداد خارجی استقلال و پرسپولیس گفت: اجازه بدهید ما به صورت صریح مطرح کنیم و آن چیزی که به نظر می‌رسد چون استقلال پرونده استراماچونی را در دادگاه CAS برده است، می‌تواند شرایط هموارتری داشته باشد. چون دادگاه CAS هنوز رای فیفا را نه تایید کرده نه تقلیل داده استقلال باید بتواند کمیته تعیین وضعیت را مجاب کند پرونده حقوقی اش این شرایط را دارد.

وی ادامه داد: در رسانه ها مطرح شد پرونده های باز اما اصلا معنی ندارد جلوی پرونده های باز را بگیریم، شما ممکن است به دادگاهی مراجعه کنید ، آیا وقتی پرونده در حال بررسی است شما را محکوم می کنند و حق اجتماعی شما را سلب می کنند؟ پرونده های در حال بررسی اصلا هیچ مشکلی ندارد.

وی افزود: آن چه که به نظر می رسد این است که باشگاه پرسپولیس قطعا نمی تواند بازیکن خارجی بگیرد چون در پرسپولیس در پرونده کالدرون هم فیفا رای را داده است و هم پرونده به دادگاه CAS رفته است و دادگاه CAS رای فیفا را تایید کرد و محکوم به پرداخت بدهی کالدرون شده است.

او در پایان درباره ارقام ثبت قراردادهای باشگاه‌های لیگ برتر گفت: ارقام قرارداد باید اراده باشگاه‌ها مبنی بر کاهش قراردادها وجود داشته باشد. فصل گذشته رقم قراردادها بسیار بالا بود. هیچ نرخ ارزی نباید در قراردادها وجود داشته باشد و باید قراردادها به ریال یا تومان باشد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)