مدیرکل حقوقی وزارت ورزش و جوانان گفت: بحث افزایش سرمایه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس درحال انجام است تا روند خصوصی‌سازی دو باشگاه زودتر صورت بگیرد.

به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مرتضی فلاح مدیرکل حقوقی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در معاونت حقوقی در یک سال گذشته اظهار داشت: یکی از مهمترین اقداماتی که در حال انجام است بحث واگذاری دو باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی است که در این خصوص حدود ۵۶ جلسه با حضور مقام عالی وزارت و سازمان خصوصی سازی برگزار شده است.

وی در ادامه افزود: در راستای خصوصی‌سازی سرخابی‌ها از نظر حقوقی و مالی اسناد دو باشگاه شفاف سازی‌هایی صورت گرفته و مالکیت دو ورزشگاه درفشی‌فر و مرغوبکار که سالیان پیش به سرخابی‌ها تعلق گرفته بود مستندسازی شد. همچنین بحث دو واگذاری ورزشگاه کمپ حجازی و شهدای گمنام نیز درحال انجام شدن است. بحث افزایش سرمایه دو باشگاه نیز درحال انجام است تا روند خصوصی‌سازی دو باشگاه زودتر صورت بگیرد.

مدیرکل حقوقی وزارت ورزش ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته بحث شاکله حقوقی و مستندسازی و تصحیح اراضی فاقد سند است. از مجموع ۸ هزار ملکی که در اختیار داریم پیش از این حدود ۵۰۰ ملک سند داشت که در سه سال اخیر با حمایت های مقام عالی وزارت و معاونین توانستیم هزار و ۵۲۶ سند مالکیت وضع کنیم و یک رشد قابل توجه داشته باشیم.

فلاح با اشاره به دعاوی املاکی که وزارت ورزش و جوانان با آن مواجه است گفت: از مجموع ۴۲۵ دعاوی که مطرح شده به محاکم قضایی، دادگاه‌های حقوقی و دیوان عدالت اداری حدودا ۱۲۲ رأی علیه صادر شد که بیشتر آنها نیز درخصوص اداره کار و حق بیمه است.

وی خاطرنشان کرد: در دادگاه حقوقی در دو سه سال اخیر هیچ پرونده ای نداریم که بازنده باشیم و به نحوی رأی علیه وزارتخانه صادر شده باشد. در این مدت ساماندهی کردیم امور دعاوی و املاک کلی اراضی و املاک سطح استان‌ها شناسایی و جمع آوری شده است. در حال حاضر می دانیم که چند استان ما سند دارند، سند مالکیت گرفتند و امیدواریم که در سال ۱۳۹۹ یک جهش خوبی روی امور داشته باشیم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)