مرجع خبری پرسپولیس : قائم مقام باشگاه پرسپولیس به هواداران این تیم وعده داده است برای نیم فصل دوم ۳ ملی پوش ایرانی و ۲ ملی پوش خارجی به ترکیب سرخ ها اضافه خواهند شد.

 

طی سه چهار روز گذشته هر روز نام یک دروازه‌بان مشهور برای حضور در پرسپولیس مطرح می‌شود. ابتدا صحبت از حضور محمد محمدی مطرح شد که در داماش وضعیت بدی دارد اما خودش اعلام کرده که از سایپا و پرسپولیس پیشنهاد دارد، هرچند نظر نهایی درباره تیم آینده‌اش را مهندس عابدینی مدیرعامل باشگاه داماش می‌دهد.

 

سپس بحث حضور شهاب گردان در جمع سرخ‌ها مطرح شد؛‌ دروازه‌بان ملی‌پوشی که ظاهرا با سرمربی ذوب‌آهن دچار اختلافاتی شده و اخیرا نیمکت‌نشین است تا ساز جدایی کوک کند. البته در مورد گردان گفته می‌شود حضور او در تراکتورسازی جدی‌تر است. نفر سوم وحید طالب‌لو کاپیتان فعلی شاهین بوشهر و گلر باسابقه استقلالی‌ها است که دنبال دریافت رضایتنامه از تیم فعلی‌اش افتاده و دوست دارد پرسپولیسی شود. در این میان البته هنوز معلوم نیست اصلا باشگاه پرسپولیس دنبال دروازه‌بان جدید می‌گردد یا نه چرا که مسوولان باشگاه هیچ صحبتی درخصوص جذب دروازه‌بان نداشته‌اند و مشخص نیست چطور هر چند روز یک بار نام دروازه‌بان مطرحی برای پرسپولیس مطرح می‌شود.

 

قائم مقام باشگاه پرسپولیس برای هواداران خبرهای خوبی دارد اما معلوم نیست تا شروع نیم‌فصل دوم تا چه حد از این وعده‌ها عملی شود. جمشید زارع با قاطعیت گفته برای تقویت پرسپولیس در نیم‌فصل دوم سه ملی‌پوش ایرانی و دو ملی‌پوش خارجی جذب خواهند شد.

زارع به این موضوع اشاره کرده که از جمعه گذشته کار جذب بازیکن آغاز شده و باشگاه نسبت به جذب سه بازیکن ملی‌پوش ایرانی و دو مهره خارجی شامل یک آفریقایی و اروپایی اقداماتی را آغاز کرده است. هرچند درباره گزینه اروپایی گفته می‌شد یک بازیکن اسکاتلندی یا ارمنستانی خواهد بود اما درخصوص مهره آفریقایی صحبتی به‌میان نیامده است. البته آنهایی که فیلم بازی مهاجم اسکاتلندی را دیده‌اند، می‌گویند بعید است علی پروین یا هر که قرار است رای نهایی را در خصوص جذب بازیکن بدهد این اسکاتلندی یا آن ارمنستانی (ساموئل هاراکلیان) – که گفته می‌‌شود اصلا هافبک نفوذی است نه مهاجم – را بپسندد.

در حال حاضر و با خارج کردن نام شیث رضایی از فهرست بازیکنان پرسپولیس، در لیست تیم ۴ جای خالی وجود دارد و اگر قرار باشد ۵ یا ۶ بازیکن جذب تیم شوند، یکی دو نفر جابجا خواهند شد.

در این میان جدی‌ترین گزینه که مذاکراتش تا حدودی پیش رفته مهرداد پولادی مدافع – هافبک چپ‌پای مس کرمان است که در دوره مربیگری کروش برای تیم ملی هم به میدان می‌رود. طی یکی دو روز گذشته شنیده می‌شد کار پیوستن مهرداد پولادی به پرسپولیس تمام است و او اولین خرید قطعی نیم‌فصل دوم به حساب می‌آید اما ظاهرا طرفین بر سر مسائل مالی به توافق نرسیده‌اند.

درخصوص سایر ملی‌پوشان هم گفته می‌شود جدی‌ترین گزینه‌ها هادی عقیلی و محمدرضا خلعتبری هستند که اصلا از حضور در لیگ ستارگان قطر رضایت ندارند و هر طور شده می‌خواهند به فوتبال ایران برگردند. از طرفی تجربه کار کردن با مربی بزرگی همچون مصطفی دنیزلی و بازگشت به یک تیم نکته‌ای نیست که از دید ملی‌پوشان باسابقه‌ای مثل عقیلی و خلعتبری پنهان بماند.

نکته دیگری که حضور این دو بازیکن یا حداقل یکی از آنها را در پرسپولیس جدی می‌کند، مدیر برنامه‌های آنها است که همان مدیر برنامه ایرانی مصطفی دنیزلی به‌حساب می‌آید و بعید نیست این ارتباط به پرسپولیسی شدن مهره‌هایی که دو سه سال اخیر بارها بحث حضورشان در این تیم داغ شده، بینجامد.

 

محسن خلیلی دیگر بازیکنی است که قرار بود بعد از دربی او را به تیم بیاورند چرا که از میزان آمادگی‌اش قابل توجه بود.. خلیلی طبق قانون جدید سازمان لیگ، سهمیه لیگ برتری به حساب نمی‌آید اما باید دید افرادی که مشغول جذب بازیکن جدید برای پرسپولیس هستند اصلا او را در لیست خود قرار داده‌اند یا نه.

 

پژمان نوری هم دیگر بازیکنی است که می‌تواند یکی از کاندیداهای بازگشت به پرسپولیس باشد. نوری از حضور در الامارات تا حدود زیادی پشیمان است و منتظر فرصتی می‌گردد تا با حضور در سطح اول فوتبال ایران جایگاه از دست‌رفته‌اش در ترکیب تیم ملی را پس بگیرد. از طرفی بازگشت محمد نصرتی به ترکیب تیم در نیم‌فصل دوم تقریبا قطعی است چرا که گفته شده محرومیت او تا حدود زیادی کاهش می‌یابد و مدافع شماره ۶ تیم می‌تواند از نیم‌فصل دوم به جمع سرخ‌ها بازگردد. در عین حال باید در نظر داشت لیست فعلی پرسپولیس با در نظر گرفتن خروج شیث از فهرست بازیکنان فقط ۴ جای خالی خواهد داشت که مطمئنا ۲ نفر از این تعداد خارجی خواهند بود. برای دو جای خالی دیگر هم دو ملی‌پوش در نظر گرفته شده و مثلا اگر قرار است چهره‌های محبوبی مثل مهدوی‌کیا، نوری یا خلیلی به پرسپولیس برگردند یا مهره‌های شاخصی مثل زنیدپور جذب شوند بحث جابجایی مطرح می‌شود و اینکه مدیریت تیم یا مسوولان باشگاه نسبت به کدام بازیکنان نظر دارند و آنها را برای معاوضه در نظر گرفته‌اند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)