مصوبات نخستین جلسه کارگروه ناظر بر دستور العمل قراردادهای ورزشی اعلام شد.

با صدور احکامی توسط مهدی تاج، ریاست فدراسیون فوتبال و در راستای حسن نظارت بر اجرای دستورالعمل ناظر بر قرارداد و سقف بودجه باشگاه‌ها که به تصویب هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال رسیده منصور قنبرزاده، نایب رئیس فدراسیون به عنوان رئیس این کارگروه و محمدرضا کشوری‌فرد، جمشید نورشرق، محمد حسین حمیسی، مهدی کردانی و جواد محمودزاده به عنوان اعضای کارگروه منصوب شدند.

این کارگروه وظیفه حسن نظارت بر دستورالعمل ناظر بر قراردادها و سقف بودجه باشگاه‌ها که به تصویب هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال رسیده را عهده دار است.

نخستین جلسه کارگروه با حضور مهدی تاج ریاست محترم فدراسیون فوتبال، منصور قنبرزاده نایب رئیس دوم فدراسیون و رئیس کارگروه و سایر اعضا تشکیل و موارد ذیل مصوب و مقرر شد که از طریق سایت سازمان لیگ این مصوبات به باشگاه ها ابلاغ شود

۱- حسب تقاضای برخی باشگاه ها و به منظور تقویت تیم های ملی امید و جوانان به هر کدام از گروه سنی سهمیه زیر ۲۳ سال یک نفر و زیر ۲۱ سال یک نفر به سهمیه ابلاغی برای تمامی باشگاه ها با رعایت سقف بودجه اضافه گردد.

۲- با توجه به استعلام از دپارتمان بین المللی فدراسیون فوتبال و پاسخ این دپارتمان مقرر شد بازیکنان ایرانی حاضر در لیگ های پایین تر از لیگ برتر کشور مبدا که قصد حضور در مسابقات «لیگ برتر و لیگ یک» کشور را دارند مشمول بند ۲۳ دستور العمل ناظر به انعقاد قراردادها محسوب نمی شوند.

۳- با توجه به بررسی های انجام شده و استعلام از دپارتمان صدور مجوز حرفه ای بر اساس استانداردهای مالی مبلغ رضایت نامه بازیکنان به تناسب مدت زمان قرارداد بازیکنان و باشگاه مقصد به مدت زمان سالیانه قرارداد تقسیم و « مستهلک» شود و سالیانه از سقف بودجه آن باشگاه به تناسب مدت زمان قرارداد کسر خواهد شد.

به این ترتیب با توجه به مصوبه امروز در مورد بند 23 دستورالعمل محمد نادری برای حضور در تراکتور تبریز هیچ منع قانونی نخواهد داشت و او می تواند فصل آینده برای تراکتور توپ بزند، پیش از این نادری به عنوان سهمیه خارجی محسوب می شد و ظرفیت بازیکنان خارجی تراکتور هم تکمیل شده بود. 

نادری فصل پیش در تیم آلتای ترکیه حضور داشت که در لیگ دسته اول بازی می کرد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)