دروازه‌بان تیم فوتبال تراکتور تبریز قرارداد خود با این باشگاه را رسماً در سازمان لیگ فسخ کرد.

رشید مظاهری دروازه‌بان تیم فوتبال تراکتور تبریز امروز (شنبه) با حضور در سازمان لیگ، قرارداد خود را به طور رسمی با تیم تراکتور فسخ کرد.

مظاهری هفته گذشته نیز یک بار اقدام به فسخ قرارداد با تیم تراکتور کرده بود که با اقدام باشگاه تراکتور ناکام ماند، اما امروز این دروازه‌بان رسماً قرارداد خود را در سازمان لیگ فسخ کرد.

هرچند در روزهای گذشته از پرسپولیس به‌عنوان مقصد بعدی مظاهری نام برده می‌شد، اما گفته می‌شود باشگاه استقلال نیز به صف مشتری‌های جدید این بازیکن اضافه شده است.

از ذوب‌آهن و گل‌گهر هم به‌عنوان تیم‌های خواهان مظاهری نام برده می‌شود. باید دید در نهایت وی کدام تیم را برای ادامه فوتبالش انتخاب خواهد کرد.

فریبرز محمودزاده در مورد آخرین وضعیت رشید مظاهری اظهار داشت: فسخ قرارداد او امروز در سازمان لیگ تایید و ثبت شد.

وی در مورد اینکه باشگاه تراکتور معتقد است این فسخ غیرقانونی است، عنوان کرد: تشخیص این مساله بر عهده کمیته تعیین وضعیت است. فسخ قرارداد یک طرفه را ما طبق قانون انجام می‌دهیم اما در مسئولیت حقوقی آن بر عهده خود بازیکن است. زمانی که بازیکن به اینجا می‌آید، فسخ انجام می‌شود اما یک نسخه در اختیار باشگاه و یک نسخه هم در اختیار دبیرکل و کمیته تعیین وضعیت فدراسیون قرار داده می‌شود که اگر باشگاه شکایت دارد در آنجا رسیدگی کنند.

محمود زاده ادامه داد: مسئولیت حقوقی آن هم همانطور که در فسخ نوشته‌ایم بر عهده بازیکن است. همه فسخ‌هایی که بازیکنان انجام می‌دهند در متن آن نوشته شده مسئولیت و عواقب حقوقی این فسخ یکطرفه بر عهده خود بازیکن است.

مسئول کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ در مورد اینکه عواقب این کار جرائمی مانند ۴ماه محرومیت را در پی خواهد داشت، گفت: بله، بازیکن به کمیته تعیین وضعیت می‌رود و مستندات خودش را به کمیته تعیین وضعیت ارائه می‌کند و باشگاه هم به این کمیته مراجعه می‌کند.

وی افزود: ما امروز فسخ قرارداد رشیدمظاهری را با مسئولیت خودش ثبت کردیم. یک نسخه هم برای باشگاه تراکتور و یک نسخه هم برای دبیر کل فدراسیون و کمیته تعیین وضعیت می‌فرستیم.

محمودزاده در مورد اینکه در نیم‌فصل دوم لیگ نوزدهم نیز خیلی از بازیکنان یک طرفه فسخ کردند و با وجود صدور حکم محرومیت، بلافاصله برای تیم جدید بازی کردند، اظهار داشت: اینجا بحث استیناف و رسیدگی مطرح است. باشگاه‌ها رسیدگی و پیگیری می‌کنند و مستندات ارائه می‌دهند. بازیکنی هم که فسخ یکطرفه می‌کند، مستندات خودش را می‌دهد. باید مستندات هر کدام از طرفین برای کمیته تعیین وضعیت قابل قبول باشد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)