معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت توضیحاتی را در خصوص حضور هواداران در ورزشگاه‌ها ارائه کرد.

محسن فرهادی در گفت‌وگو با فارس، در خصوص صدور مجوز بلیت فروشی و حضور تماشاگران در دربی با استفاده از ۳۰درصد ظرفیت ورزشگاه توسط وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا، اظهار داشت: این نظر ما است. یعنی می‌گوییم از نظر ما اینکه دربی با ظرفیت حداکثر ۳۰درصد و شرایط اعلام شده برگزار شود، منع و مشکلی ندارد. به شرط اینکه آیتم‌های تعیین شده رعایت شوند.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت تصریح کرد: برای دربی معمولا شورای تامین استانداری تهران تصمیم قطعی را می‌گیرد چون مسئول اجرای مسابقات هستند. من از دید کارشناسی نظر دادم اما اینکه ۵شنبه اجرا می‌شود یا خیر را نمی‌دانم.

فرهادی در مورد اینکه آیا این مجوز برای شهرهای دیگر هم وجود دارد، گفت: بله، برای تمام مسابقات فوتبال است. اگر مثلا بازی در اصفهان برگزار می‌شود هم شروط لازم باید رعایت شوند. یعنی بلیت در محل فروخته نشود و این کار اینترنتی انجام شود. به سامانه ایران من برای کنترل واکسن متصل باشند. فرد تماشاگر هم نباید بیمار باشد. زدن ماسک و فاصله گذاری به اندازه ۲متر از هر طرف هم الزامی است.

وی تصریح کرد: این شرایط رعایت شوند دیگر تهران و شهرستان ندارد. البته اگر برگزار کنندگان بازی این امکان را داشته باشند که تماشاگر با برادر یا پسر خودش یعنی خانوادگی آمده، می‌توانند کنار هم بنشینند و مشکلی ندارد چون آن‌ها با هم زندگی می‌کنند. منوط به اینکه واکسن کامل (۲دوز) زده باشند و بیمار هم نباشند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)