مربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به نقش ویژه کمال کامیابی نیا در بردهای اخیر این تیم گفت: دربی پر از هیجان و خوبی را خواهیم دید.

جواد منافی در گفتگو با مهر، درباره دیدار پیش روی دربی پایتخت مقابل پرسپولیس و استقلال تهران گفت: حالا دیگر واقعاً می‌توان گفت هر دو تیم به شرایط خاص رسیده اند که ایده آل هوادارانشان است. استقلال بعد از مدت‌ها به ثبات فنی لازم رسیده است. این تیم با وجود چهار تساوی متوالی بازی نسبتاً خوبی می‌کند و می‌تواند دروازه هر تیمی را در چمن هموار و مساعد با مشکل روبرو کند. پرسپولیس هم با دو برد متوالی کمی بهتر شده است و در میانه میدان به توانمندی بازیکنان با تجربه خود به خوبی اعتماد دوباره کرده است.

مربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس درباره گلایه بازیکنان این تیم به خاطر مشکلات مالی افزود: مشکلات مدیریتی دست از سر پرسپولیس بر نمی‌دارد. مگر می‌توان گفت مشکلات مدیریتی در تیم‌هایی نظیر پرسپولیس و استقلال تأثیری روی روند امتیازگیری یک تیم ندارد.

او درباره تغییرات در ترکیب فنی پرسپولیس ادامه داد: کمال کامیابی نیا حلقه گمشده خط میانی پرسپولیس بود. او از زمانی که وارد ترکیب شده است باعث آزادی عمل بیشتر برای میلاد سرلک و مهدی ترابی شده است. در واقعاً پرسپولیس حالا کامل‌تر بازی می‌کند و تاکتیک‌های تهاجمی خود را بدون خطر ضد حمله روی دروازه خودی برنامه‌ریزی می‌کند.

منافی درباره اینکه آیا هنوز جای خالی احمد نوراللهی احساس می‌شود، گفت: جدایی احمد نوراللهی را نباید به تنهایی در نظر گرفت. کامیابی نیا مصدوم شده بود و پرسپولیس در میانه میدان دیگر سلاحی برای تخریب بازی حریف و ایجاد حمله روی دروازه‌ها نداشته باشد. آنها زوج بسیار خوبی شده بودند و حالا در این مدت که هیچ یک نبودند پرسپولیس دچار مشکل شده بود.

وی در پاسخ به پیش بینی خود از دربی ۹۷ پایتخت گفت: من فکر می‌کنم دربی خوبی خواهیم دید و دو تیم این بار چاره‌ای جز حمله کردن نداشته باشند. دربی مهیجی خواهیم داشت.

منافی درباره عملکرد مهاجمان دو تیم گفت: عیسی آل کثیر فوق‌العاده دوندگی می‌کند. همین موضوع باعث می‌شود دفاع حریف تحت فشار قرار بگیرد. قبول دارم عیسی باید گل‌های بیشتری بزند اما بعید نیست در بازی با استقلال به شرایط ایده آل برگردد. مهدی عبدی هم با وجود شیوه متفاوت بازی‌اش نسبت به آل کثیر خیلی باهوش است و درک خوبی از زدن ضربات نهایی دارد.

کارشناس فوتبال ایران یادآور شد: استقلال خط حمله خیلی خوبی دارد. کوین یامگا مهره مؤثری است. دفاع پرسپولیس باید برنامه‌ای ویژه برای او طراحی کند تا آزادی عمل کمتری پشت مهاجمان استقلال داشته باشد.

منافی در پایان خاطرنشان کرد: من فکر می‌کنم این بازی با وجود اشتباهات فردی پر گل خواهد بود. ای‌کاش بگذارند هواداران دو تیم به ورزشگاه بیایند. شناسنامه فوتبال ایران همین دیدار است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)