پیشکسوت باشگاه پرسپولیس تأکید کرد، انگیزه استقلال برای پیروزی در دربی تهران خیلی بیشتر از پرسپولیس بوده است.

جواد منافی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره شکست پرسپولیس مقابل استقلال در دربی ۹۶ تهران گفت: پرسپولیس در این بازی شرایط آرمانی نداشت و در فوتبال پیش می‌آید که یک تیم با چنین وضعیتی مواجه شود. در طرف مقابل استقلال خیلی بیشتر از پرسپولیس برای برد در دربی انگیزه داشت، چون در لیگ برتر چیزی نصیب آنها نخواهد شد و تمام هدف استقلال قهرمانی در جام حذفی است. البته بازی در ۹۰ دقیقه هیچ کیفیت و جذابیتی نداشت و در وقت‌های تلف شده شاهد چند موقعیت از سوی هر دو تیم بودیم.

مدافع چپ پیشین پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که آیا استفاده از وحید امیری به‌عنوان دفاع چپ تصمیم اشتباهی نبوده است، تصریح کرد: فکر می‌کنم کادر فنی پرسپولیس به این دلیل امیری را در دفاع چپ استفاده کرد که قصد داشت جلوی نفوذهای وریا غفوری را بگیرد و اینکه او با سرعت خوب خود و بازی درگیرانه‌اش سمت راست استقلال را از کار بیندازد. این درست است که امیری در فاز تهاجمی هم مهره فوق‌العاده‌ای محسوب می‌شود، ولی نمی‌توان زیاد از این موضوع ایراد گرفت، چون قبلاً هم امیری در این پست بازی کرده و بازدهی مثبتی داشته است.

وی در واکنش به برخی انتقادها از گل‌محمدی مبنی بر اینکه ترکیبی محافظه‌کارانه را برای دربی در نظر گرفت، اظهار داشت: من فکر می‌کنم گل‌محمدی با نفراتی که در اختیار داشت تلاش کرد تا بهترین ترکیب را بچیند و فکر می‌کنم از ترکیب‌ بدی هم استفاده نکرد. شما این را هم در نظر بگیرید که پرسپولیس مقابل تیم باانگیزه‌ای مثل استقلال بازی می‌کرد. در ضمن اگر ضربه سر آل‌کثیر گل می‌شد شاید نتیجه فرق می‌کرد و این حرف‌ها نیز زده نمی‌شد. ضربات پنالتی هم که ۵۰ – ۵۰ است و نمی‌توان بابت شکست در دربی زیاد به پرسپولیس خرده گرفت.

منافی در پایان خاطر نشان کرد: پرسپولیس باید هرچه زودتر این باخت را فراموش کند، چون سه بازی مهم در لیگ در پیش دارد و اگر قهرمانی در لیگ را هم از دست بدهد، زحمات یک فصلش بر باد خواهد رفت. هواداران هم باید از تیم حمایت کنند تا پرسپولیس در سه بازی پایانی امتیازهای لازم را بگیرد و قهرمان شود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)