دوشنبه ۷ بهمن (۱۱:۴۲)

مرجع خبری پرسپولیس : وقتی بلیت فروشی را شش صبح آغاز می کنند !

اینجا تهران، سال ۱۲۷۸! اصلا اشتباهی در نوشتن سال جاری هجری شمسی صورت نگرفته است. اتفاقات و تصمیم‌گیری‌هایی که الان در فوتبال ما صورت می‌‌گیرد وجه تشابه زیادی با همان رویه یکصد سال پیش دارد! شاید در آن سال‌ها اصلا در ایران ورزش فوتبال نبود و اگر هم بود به این شکل توسعه نیافته بود اما یکسری مسائل تفاوتی با آن سال‌های دور ندارد.پس از کش‌و‌قوس‌های فراوان بالاخره اعلام شد که بلیت‌فروشی بازی داربی در همان روز انجام خواهد شد. پس از اظهارنظرها و راه‌کارهای متفاوتی که در طول چند ماه گذشته ارائه شد بالاخره مسئولان تصمیم گرفتند که رویه‌ همان رویه سابق باشد. کاسه همان کاسه و آش همان آش! نه تغییری در ماهیت تصمیم ایجاد شد و نه دورنمای روشنی برای سال‌های آینده ترسیم شد. آنقدر در خصوص این موضوع بحث شده نوشته و گفته شده که به‌نظر‌ می‌رسد پرداختن به آن باعث هیچ تغییری نخواهد شد. اما مسئله‌ای که باعث شده طریقه بلیت‌فروشی داربی بیست‌و‌پنجم بهمن ماه نگران‌کننده تر از قبل به‌نظر‌ برسد، ساعتی است که برای این کار به تصویب رسیده است.
بلیت‌فروشی بازی برگشت دو تیم استقلال و پرسپولیس از ساعت شش صبح روز موعود در محل انجام بازی یعنی ورزشگاه یعنی ورزشگاه آزادی انجام خواهد شد. عجب ساعت مناسبی!
مطمئنا همه بر این موضوع اشراف دارند که در فصل زمستان به‌سر می‌بریم، فصلی که خورشید خانم! تنبل‌تر از ماه‌های دیگر سال است و برای اینکه صبح شود کلی ظلمت و تاریکی را به خوردمان می‌دهد. می‌دانیم و می‌دانید که در این فصل هوا زودتر از ساعت هفت روشن نمی‌شود.

این برای اولین بار است که ساعت شش صبح برای بلیت‌فروشی در نظر گرفته می‌شود. ساعتی که هوا هنوز کاملا تاریک است و مطمئنا مشکلات زیادی را هم برای متقاضیان خرید بلیت به‌وجود می‌آورد و هم برای ارگانی که قرار است امنیت این مسابقه و حواشی آن را برعهده داشته باشد. انتخاب این ساعت از هر لحاظ مشکل‌ساز است. بدون شک تنها مسئله‌ای که لحاظ شده فراهم کردن آرامش و آسایش جمعیت ۱۰۰ هزار نفری است که از مدت‌ها قبل برای دیدن این بازی لحظه‌شماری می‌کنند. به‌نظر‌ می‌رسد این جمعیت این بار باید قید خواب شب قبل از بازی را بزنند چون مجبورند در ساعات اولیه صبح- البته صبحی که هنوز شب است!- خود را به محل بلیت‌فروشی برسانند. این شرایطی است که برای تماشاگران تهرانی که درد سر کمتری برای دیدن این بازی دارند، وجود دارد. حالا مشکلات شهرستانی‌ها که جای خود دارد. از طرفی احتمال اینکه دوستداران فوتبال تمام این سختی‌ها را به جان بخرند و در یکی از سردترین ماه‌های سال آن هم با این شرایط در نظر گرفته شده همت کنند و به ورزشگاه آزادی بروند، چقدر است؟
گر چه احتمال اینکه ورزشگاه برای این بازی پرنشود، کمی دور از تصور است اما مگرنه اینکه همیشه بحث سر این موضوع بود و هواداران حامیان اصلی فوتبال هستند و باید اسباب آسایش و آرامش آنها را فراهم کرد. مگر نه اینکه صحبت از فرهنگ‌سازی در ورزشگاه‌ می‌کنیم اما واقعا تماشاگری که شب قبل نخوابیده، به سخت‌ترین شکل ممکن بلیت‌گرفته و چند ساعت در سرمای بهمن ماه روی سکوهای یخ‌زده منتظر مانده تا بازی را ببیند، در مواقع بحرانی می‌تواند خود را کنترل کند؟
با این اوصاف فقط می‌شود تاسف خورد. تاسف خورد به حال فوتبال که بزرگ‌ترین و سنتی‌ترین بازی فصل آن با این شرایط برگزار خواهد شد. واقعا مسئولان برای این پرسش بی‌پاسخ کی جواب خواهندیافت. عجیب است که در عصر تکنولوژی که حتی شرکت در آزمون‌ها و خیلی از موارد دیگر به‌صورت اینترنتی انجام می‌شود، نمی‌‌توان بلیت‌ این بازی را پیش‌فروش کرد؟ نمی‌شود پایگاه‌های مخصوص در تهران و مراکز استان‌ها در نظر گرفت تا تماشاگران مشتاق که می‌‌خواهند این بازی را از نزدیک ببینند ۲۴ ساعت قبل از بازی بلیت خود را تهیه کنند؟
هنوز هم دیر نشده و می‌توان برای فروش بلیت این بازی راهکاری بهتری در نظر گرفت. تصمیمی که نه سیخ بسوزد و نه کباب.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)