مرجع خبری پرسپولیس : مهدى شیرى  هافبکى است که مى خواهد فصل بعد را در شرایط ایده آل ترى نسبت به گذشته داشته باشد.

گفت و گو با وى را بخوانید:


• مثل اینکه به تازگى از سفر بازگشته اى؟

– براى استراحت چند روزى به ترکیه رفته بودم که این سفر به پایان رسیده و در حال حاضر در شیراز هستم. چیزى به شروع تمرینات باقى نمانده و کم کم باید خودمان را براى یک استارت قوى آماده کنیم.


• از شرایط فعلى خودت بگو!
– خدا را شکر همه چیز خوب است. در مدت تعطیلات هم از تمرین غافل نبودم و در شرایط بدنى مناسبى قرار دارم. از نظر روحى نیز کم کم آماده مى شوم تا بتوانم خودم را براى یک فصل ویژه آماده کنم.

 


• پرسپولیس مثل سایر تیم ها برنامه ویژه اى براى فصل آینده در دستور کار خود دارد. اردوهایى را که قرار است پشت سر بگذارید چقدر مفید مى دانى؟

– خوشبختانه این فصل تیم قرار است با برنامه اى اصولى و کاملا حساب شده کار خود را آغاز کند. همانطور که مى دانید اول قرار است به اردبیل برویم تا برنامه بدنسازى مان را در این شهر آغاز کنیم. با توجه به موقعیت جغرافیایى خوب این شهر و ارتفاع خوب آن، مطمئنا تیم بدنسازى کامل و خوبى را پشت سر خواهد گذاشت و به امید خدا بدنهایمان را براى یک فصل پر کار و البته پر بار آماده مى کنیم. بعد از آن هم سفر آلمان را در پیش رو داریم. در مجموع فکر مى کنیم تمام این برنامه ریزى ها و اردوهایى که قرار است پشت سر بگذاریم به ما کمک مى کند یک شروع ایده آل داشته باشیم و با آمادگى صددرصد روى خط استارت قرار بگیریم.


• با این تفاسیر چقدر به موفقیت تیم در ۳ جامى که در مقابل خود مى بینید، امیدوارى؟

– همه ما با یک هدف فصل آینده را آغاز مى کنیم و آن هم کسب موفقیت کامل در لیگ برتر، جام حذفى و لیگ قهرمانان آسیاست. ما باید ضمن دفاع از عنوان قهرمانى مان در جام حذفى، براى قهرمانى در لیگ برتر و حضور پر فروغ در بازى هاى آسیایى، آماده شویم. با توجه به این مساله، قطعا همه ما با این انگیزه و دید کارمان را آغاز مى کنیم که در هر ۳ جام سربلند باشیم و بتوانیم بیشترین موفقیت ها را به دست آوریم.


• از نقل و انتقالاتى که براى پرسپولیس انجام شده که مطلع هستى؟
– بله، خدا را شکر باشگاه از نظر حضور موفق در نقل و انتقالات سربلند بوده و توانسته مهره هاى خوبى را از بین بازیکنان جذب کند تا در کنار نفرات فصل قبل یک تیم خوب را تشکیل دهیم. نیاز پرسپولیس در این مقطع جذب مهره هاى خوب و با تجربه بود که خوشبختانه بازیکنان بزرگ و مستعدى جذب شده اند تا بتوانیم در طول فصل از حضور آنها نهایت استفاده را ببریم.


• خط هافبک پرسپولیس در فصل آتى، یکى از پر ترافیک ترین خطوط تیم است. این مساله را چطور ارزیابى مى کنى؟
– اگر به جاى واژه پر ترافیک از لفظ پرقدرت استفاده کنیم، خیلى بهتر است. به هر حال این مساله را باید به فال نیک گرفت که مهره هاى خوب و بزرگى براى خط میانى جذب شده اند تا قدرت تیم در این منطقه دو چندان شود.


• با این وجود، رقابت نفرات فصل قبل و نفرات جدید در خط میانى نیز بیشتر از قبل خواهد شد؟

– صددرصد همین طور است که مى گویید. این رقابت بزرگ ترین کمک را به تیم و مجموعه پرسپولیس خواهد کرد تا بتوانیم تیم پر قدرتى را روانه میدان کنیم. به اعتقاد من باید این مساله را به فال نیک بگیریم.


• با این تفاسیر، تک تک نفرات شیرى باید با برنامه ویژه اى آماده رقابت شوند؟

– تا بوده همین بوده! شیرینى کار همین جاست که باید براى بودن و حضور داشتن با تمام وجود جنگید و تلاش کرد. من هم از این قاعده مستثنى نیستم و از این موضوع استقبال مى کنم و تمام تلاشم بر این است که با سعى و تلاش بیشتر بتوانم جایگاه خوبى را در ترکیب پرسپولیس براى فصل آینده داشته باشم.


• تجربه متفاوتى که فصل قبل در پرسپولیس داشتى؛ چقدر به تحقق این مساله کمک مى کند؟
– فصلى که من به عنوان اولین تجربه در پرسپولیس پشت سر گذاشتم، فصل خوب و تجربه گرانبهایى براى من به حساب مى آمد. شاید اول فصل تا اواسط کار پشت خط ماندم و فرصت زیادى به من نرسید ولى حالا دیگر شرایط فرق مى کند. هم على دایى و سایر اعضاى کادر فنى، من و فوتبالم را به خوبى شناخته اند و هم اینکه من مى دانم پرسپولیس از من چه مى خواهد و چطور باید در خدمت تیم باشم. تمام تلاش من این است که در فصل آینده بتوانم جزو نیروها و بازیکنان موثر پرسپولیس باشم. امسال از اول فصل تلاشم را مى کنم تا بتوانم بازیکن فیکس تیم در ترکیب پرسپولیس شوم.


• ناگفته پیداست انگیزه امسال پرسپولیس، با سال هاى قبل متفاوت است. اینطور نیست؟!
– هدف همه مجموعه کسب بهترین نتایج ممکن است. با یارگیرى خوب و برنامه حساب شده اى که داریم و از همه اینها مهمتر انگیزه ویژه اى که بین همه اعضاى مجموعه وجود دارد، این نوید را به همه هوادارانمان مى دهم که قدرت واقعى پرسپولیس را مى توانند امسال در هر ۳ جام از مجموعه ببینند و در انتظار فصلى رویایى براى تیم محبوب خود باشند. مطمئن باشید نگاه و هدف امسال پرسپولیس ویژه است.


• یعنى چه هدف ویژه اى؟
– ما جدا از مساله حضور موفق در لیگ برتر و جام حذفى، به آسیا چشم دوخته ایم و دیدمان از سطح ایران فراتر رفته است و مى خواهیم قدرت مان را در سطح آسیا به نمایش بگذاریم. مساله اى که با حضور کادر فنى خوب، مدیریت کار بلد، بازیکنان خوب و با تجربه و به اضافه همه این مسائل، هواداران خونگرم و پر شورى که داریم دور از دسترس نخواهد بود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)