پرسپولیس نیوز: مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: فیفا قبل از اینکه تصمیم‌گیرنده باشد برای شروع مسابقات مشغول جمع‌آوری اطلاعات است تا ببیند چگونه می‌تواند به کشورها در این زمینه کمک کند.
سهیل مهدی در مورد جلسه امروز مدیران باشگاه‌ها در فدراسیون فوتبال اظهار داشت: تمام مواردی که امروز صحبت شد در راستای صحبت‌های دیروز بود. بین باشگاه‌ها تقسیم بندی داشتیم به واسطه رعایت فاصله فیزیکی که باید داشته باشیم. با نفرات و افراد حاضر جلسه را تقسیم بندی کردیم با همان موضوعات نمایندگان جدید به باشگاه‌ها حاضر شدند.بحث صلاح و مشورت و تبادل اطلاعات است. همچنین به روز رسانی الزامات تعهدات باشگاه‌ها در قبال وظایف خودشان، باشگاه‌ها، لیگ و کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا.

مهدی در مورد اینکه آیا در خصوص شروع مجدد بازی‌ها تصمیم جدیدی گرفته نشده است، عنوان کرد: علی‌الحساب خیر همچنان منتظر آخرین اطلاعیه ستاد مقابله با کرونا هستیم، به محض اینکه به ما اجازه بدهند بر اساس آن برنامه دوره تمرینی و مسابقات را اعلام خواهیم کرد.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در خصوص نظر فیفا برای شروع مسابقات تصریح کرد: فیفا قبل از اینکه تصمیم‌گیرنده باشد در این زمینه مشغول جمع‌آوری اطلاعات است تا ببیند چگونه می‌تواند به کشورها در این زمینه کمک کند. تا این لحظه تصمیم‌گیری را به خود کنفدراسیون‌ها و فدراسیون‌ها محول کرده، فیفا در این زمینه بیشتر کمک رسان است و مشاوره می‌دهد.

وی در مورد اینکه آیا ۴ باشگاه ایرانی که در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند پیشنهاد خود را به AFC ارائه کرده‌اند گفت: پیشنهادات ۴ باشگاه دریافت شد. جمع‌بندی داشتیم، یک کار کارشناسی کوچکی انجام شد. چون مسئولیت به عهده خود باشگاه‌هاست و این پیشنهادات طی امروز و فردا به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال می‌شود.

مهدی در مورد اینکه تعداد تیم‌هایی که مخالف شروع مجدد بازی‌ها هستند در حال افزایش است، اظهار داشت: شرایط به گونه‌ای است که اگر خودمان را به جای باشگاه‌ها بگذاریم می‌پذیریم که این شرایط در حال تحمیل شدن است اما این مسئله بین‌المللی است و فقط بحث لیگ برتر، لیگ یک و دو نیست. در تمام دنیا این اتفاق افتاده و امروز خواندم که دانمارک تصمیماتی دارد می‌گیرد و همچنین کشورهای دیگر. باید صبوری کنیم تا بتوانیم این قضیه را به کمک هم حل کنیم.

مسئول کمیته صدور مجوز حرفه‌ای لیگ برتر در مورد برگزاری بازی‌های تیم‌های ایرانی به صورت رفت و برگشت در لیگ قهرمانان آسیا عنوان کرد: در این زمینه تصمیم‌گیرنده اول باشگاه‌ها هستند در تقابل با سازمان برگزار کننده که کنفدراسیون فوتبال آسیا است. نهایتا می‌توانیم نظر کمکی برای باشگاه‌ها داشته باشیم. قاعدتا چون باشگاه‌ها در دور رفت میهمان بودند و شرایط میزبانی از آنها گرفته شد در دور برگشت تصمیم داشتند از میزبانی خودشان بهره‌مند شوند. این اتفاق نابهنگام که افتاد ممکن است جابجایی شود. باید شرایط را بپذیریم. این شرایط بین‌المللی است. بحث شخصی یا بحث تغییر حق و حقوق هیچ باشگاهی در هیچ کجای دنیا نیست.

مهدی در مورد اینکه اگر ادامه بازی‌ها در تابستان برگزار شود آیا ورزشگاه‌ها قابلیت میزبانی در این فصل را دارند، گفت: تقریبا از اوایل اسفند نه به خاطر بحث کرونا به خاطر اینکه پیش‌بینی کردیم ممکن است مسابقات در ماه مبارک تمام شود، و بازی‌ها باید بعد از افطار زیر نور انجام شود مکاتبات لازم را با باشگاه‌ها، استادیوم‌ها و هیأت‌های فوتبال داشتیم . اگر قرار باشد بازی‌ها زیر نور انجام شود به واسطه تذکراتی که قبلا دادیم شاید مجبور شویم محل برگزاری بازی‌ها را عوض کنیم و به ورزشگاه واجد شرایط ببریم.

وی در مورد حضور نبی در فدراسیون فوتبال اظهار داشت: جناب نبی سابقه زیادی در این امر دارد، ما ضمن اینکه می‌خواهیم با تمامی اساتید‌مان در فدراسیون فوتبال نهایت همکاری را داشته باشیم در اختیار ایشان هم هستیم. ایشان بزرگتر، پیشکسوت، صاحب اختیار و صاحب نظر و صاحب تجربه ما هستند. اجازه دهید ارزیابی عملکردش بر عهده من نباشد چون من کوچکتر از او هستم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)