ماجرای ممنوعیت جذب بازیکن خارجی برای پرسپولیس به یک حاشیه بزرگ تبدیل شده است.

با توجه به اعلام فدراسیون فوتبال تنها در صورتی تیم‌ها مجاز به جذب مربی یا بازیکن خارجی خواهند بود که هیچ پرونده باز منجر به حکم در فیفا نداشته باشند. بر این اساس پرسپولیس با توجه به صدور حکم قطعی گابریل کالدرون، اجازه خرید بازیکن خارجی را نخواهد داشت.

چندی پیش بود که کامرانی فر سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال در واکنش به دستورالعمل جدید این فدراسیون صراحتا در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد ۳ باشگاه پرسپولیس ، استقلال و تراکتور به دلیل داشتن پرونده باز در فیفا حق خرید بازیکن یا مربی خارجی را ندارند.

اما نورشرق رئیس کمیته تعیین وضعیت مدعی شد استقلال منعی برای جذب بازیکن یا مربی خارجی ندارد. نورشرق در این رابطه گفت: چون پرونده استراماچونی منجر به بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی استقلال نشده، صرف محکومیت باشگاه نسبت به پرونده رسیدگی شده مانعی برای جذب بازیکن ایجاد نمی کند.

او گفت: ما اکنون بیشترین آمارمان در بحث پرونده هایی است که منجر به صدور حکم شده ولی خوشبختانه منجر به بستن پنجره آنها نشده است.

بدین ترتیب با توجه به اظهارات رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال، استقلال تا زمان صدور حکم قطعی پرونده استراماچونی و بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه می تواند بازیکن خارجی مدنظر خود را جذب کند و خطری از این بابت آبی‌ها را تهدید نمی کند.

هرچند بعد از این حرف‌ها دوباره نورشرق حرفش را عوض کرد و گفت استقلال هم نمی تواند بازیکن یا مربی خارجی جذب کند.

با این حال فدراسیون فوتبال اعلام کرد استقلال مشکلی برای خرید خارجی نخواهد داشت و این باشگاه در اولین گام توانست گابریل پین را به خدمت بگیرد.

پرسپولیسی‌ها معتقدند استقلال هم درست مثل پرسپولیس پرونده باز در فیفا دارد و طبق قانون جدید فدراسیون فوتبال نمی تواند بازیکن یا مربی خارجی به خدمت بگیرد. این موضوعی بود که کامرانی فر سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال هم به آن اشاره کرد.

همین موضوع بهانه اعتراض پرسپولیسی‌ها شد. آنها اعلام کردند فدراسیون در این زمینه باید از نماینده های ایران در آسیا حمایت کند و کاری انجام دهد که این تیم‌ها با تمام قوا به مصاف رقبای آسیایی بروند. با این حال اگر این کار را انجام نمی دهند نباید فرقی بین ما و استقلال گذاشته شود. اگر آنها بتوانند مربی و بازیکن خارجی بخرند ما هم باید این اجازه را داشته باشیم تا بازیکن خارجی به خدمت بگیریم.

باشگاه پرسپولیس هم بارها طی چند روز اخیر مکاتباتی با فدراسیون فوتبال انجام داد تا بتواند مجوز خرید بازیکن خارجی مدنظر خود را بگیرد و در این راه به صحبت‌های کامرانی فر هم استناد کرد. با این حال فدراسیون فوتبال به مدیران پرسپولیس اعلام کرد این باشگاه حق جذب مهاجم خارجی مدنظر خود را ندارد ولی استقلال به همان دلایلی که اعلام شد می تواند مربی و بازیکن خارجی که می خواهد را به خدمت بگیرد.

این موضوع اعتراض شدید باشگاه پرسپولیس و شخص یحیی گل محمدی را هم در پی داشت. سرمربی پرسپولیس با انتقاد شدید از فدراسون فوتبال اعلام کرد این قوانین فقط برای تضعیف پرسپولیس و تقویت رقبا انجام می شود.

بعد از این صحبت‌های یحیی موج جدیدی از انتقادات به سمت فدراسیون فوتبال روانه شد و هواداران عصبانی پرسپولیس به شدت به فدراسیون فوتبال حمله کردند.

هواداران می گویند فدراسیون فوتبال خودش ابر بدهکار است و چطور می تواند چنین قانونی وضع کند. آنها در بزرگترین پرونده فوتبال ایران بدهی چند میلیون یورویی به ویلموتس دارند؛ چطور می گویند پرسپولیس به خاطر بدهی ۷۰۰ هزار یورویی حق خرید خارجی نخواهد داشت.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)