پرسپولیس نیوز: پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: به کالدرون گفتم هر دو در جام جهانی بازی کردیم و حرفی هم که زدم به عنوان طرفدار و حامی تیم زدم و اگر ناراحت شدید، عذرخواهی می‌کنم.

مهرداد میناوند در حاشیه آخرین تمرین تیم فوتبال امید پیش از اعزام به تایلند برای حضور در مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا و انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو گفت: یک دوره در بازی‌های مقدماتی المپیک شرکت کرده و خاطرات تلخی دارم. هر چند سالی که می‌گذرد و این تیم‌ها به مقدماتی المپیک می‌روند، همه می‌گویند ما بهترین تیم امید را داریم یاد تیم خودمان می‌افتم که بازیکنان بزرگی مثل کریم باقری، مهدی مهدوی‌کیا، حمید مطهری و نیما نکیسا داشتیم.

بازیکن پیشین تیم ملی افزود: امیدوارم این اتفاق بزرگ بیفتد هرچند اگر منطقی نگاه کنیم کار سختی است. بچه‌های تیم امید واقعا نفرات بسیار خوبی هستند و کار تیمی خوبی هم در هفته‌های گذشته انجام دادند و امیدوارم صعود کنند. اگر تیم امید به المپیک صعود نکرد، انتقاد رنگی نکنیم و نگوییم اگر فلانی بود تیم صعود می‌کرد. این تیم ۲ سال دیگر تیم بزرگسالان ما را تشکیل خواهد داد و باید از این تیم حمایت کنیم.

میناوند در پاسخ به این سوال که به صعود تیم امید به المپیک چقدر امید دارد؟ گفت: در زندگی‌ام همیشه امیدوار هستم. وقتی بازی می‌کردم، با پرسپولیس در قزاقستان ۳ بر صفر باختیم ولی در بازی برگشت در تهران ۵ گل زدیم و صعود کردیم، در مقدماتی جام جهانی ۹۸ هم بازی با استرالیا هم به همین شکل بود. تیم امید ما به لحاظ نفرات خوب است و تنها تفاوت ما با تیم‌های دیگر برنامه‌ریزی است. جا دارد از حمید استیلی تشکر کنم که از روز گذشته به دنبال پاداش بچه‌ها بوده است. امیدوارم با دعای خیر مردم تیم امید به المپیک صعود کند.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درباره حاشیه‌های این روزهای این تیم خاطرنشان کرد: سوءتفاهم همه جا وجود دارد. من به عنوان یک پرسپولیسی خیلی در شوک بودم. همه این اتفاقات در ۷ تا ۱۰ روز افتاد. من اعتقادم این است که کسانی هست که نمی‌خواهند شرایط تیم خوب باشد، متاسفانه خودی هم هستند. به نظر من مسائل این‌چنینی باید در خانواده فوتبال حل شود. ما از این مسائل در تیم‌های دیگر هم داریم ولی در خانواده‌شان حل می‌کنند.

میناوند اظهار داشت: درست نیست که در تعطیلات نیم‌فصل هر لحظه بگوییم فلان بازیکن می‌رود یا اینکه بپرسیم مربی برمی‌گردد. به خدا این مردم روزهای بدی را می‌گذرانند، کاری نکنیم که دل آنها بشکند. واقعا انصاری‌فرد در پرسپولیس تنهاست و پولی هم وجود ندارد. به عنوان کسی که الان به تیم پرسپولیس نزدیک هستم چیزهایی را می‌بینم که باورم نمی‌شود. مدیرعامل باشگاه از لحاظ مالی دست تنهاست و واقعا کار می‌کند و از صبح تا شب برای پرسپولیس کار می‌کند و من به او می‌گویم در همین دفتر باشگاه بخوابد! امیدوارم مشکلات حل شود ولی خیلی سخت است. اینجا کار حرفه‌ای است و کسی نمی‌تواند از پس کار بیاید، باید برود چون مردم به تیم تکیه کردند و می‌خواهند عملکرد خوب ببینند.

وی درباره دوستی‌اش با افشین پیروانی گفت: پیروانی شناسنامه پرسپولیس و جزء افراد باسابقه تیم است. روزی که آقای عرب پیشنهاد سرپرستی پرسپولیس را به من داد شاید اگر به خیلی‌های دیگر می‌گفتند با سر می‌آمدند ولی من هیچ رغبتی نداشتم به دلیل اینکه می‌دانستم اینجا یک آدمی مثل پیروانی می‌تواند کار کند. بعد از آن گفتم محسن خلیلی هم می‌تواند کار کند و هیچ‌وقت دشمن خلیلی هم نبودم. ما یک خانواده هستیم. پیروانی یک آدم باهوشی است و نمی‌دانم این اتفاقات چرا افتاده است؟ فکر می‌کنم در اردوی قطر همه سوءتفاهم‌ها حل می‌شود. نیم‌فصل دوم سختی پرسپولیس دارد و همه باید یکدل باشیم.

میناوند درباره حضورش در آخرین تمرین تیم فوتبال امید تصریح کرد: با فدراسیون فوتبال موضع دارم و امروز هم به خاطر استیلی، شاهرودی و امامی‌فر به تمرین تیم امید آمدم. پرسپولیس یک نماینده در این تیم دارد ولی آمدم که بگویم من هم هستم.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که پیروانی کاری کرده است که کالدرون از او ناراحت شده؟ خاطرنشان کرد: این طور نیست، اختلافی هست و یک چیزهایی اتفاق افتاده ولی این چیز‌هایی که می‌نویسند واقعیت ندارد. واقعا در تمرین درگیری نبوده، گفتند بیرانوند درگیر شده، ولی من که در تمرین حضور داشتم چنین چیزی را ندیدم. با این اتفاقات فقط خوراک به دشمنان پرسپولیس می‌دهیم و ذهن بازیکن و هوادار را خراب می‌کنیم.

میناوند گفت: امیدوارم با مدیریت صحیح انصاری‌فرد و پیروانی مشکلات حل شود. کادر مدیریت باید مدیریت کند و کادرفنی هم باید کار فنی انجام دهد. کادر مدیریت هیچ وقت در کار فنی دخالت نکردند و از آن طرف هم آقای کالدرون حرفه‌ای است و این درست نیست که بگوییم این شخص باشد و آن شخص نباشد. چیزی که در استقلال اتفاق افتاد و آقای فتحی را عوض کردند و سیستم تیم را به هم ریختند و هواداران استقلال عذاب کشیدند. امیدوارم این اتفاق درسی باشد که برای پرسپولیس تکرار نشود.

وی درباره عدم حمایت پیشکسوتان پرسپولیس از کالدرون گفت: در زمانی که برانکو تازه به پرسپولیس آمده بود، یک بازی را پرسپولیس واگذار کرد، بعد از دو روز به تمرین رفتم و درباره نحوه بازی پرسپولیس با برانکو بحث کردم، در آخر صحبت‌مان هم قانع نشدم. چرا پیشکسوت پرسپولیس در یک چارچوب خوب نباید حرف بزند؟ در حال حاضر کالدرون مربی تیم ما است. برانکو هم مثل پروین و استانکو مربی پرسپولیس بوده و الان رفته ولی در ذهن همه خواهد ماند.

میناوند یادآور شد: اوایل یک مصاحبه کردم و گفتم آقای کالدرون! احتمال دعوت نشدن شجاع خلیل‌زاده به تیم ملی است و نباید پستش را تغییر دهید. این تنها انتقاد من از کالدرون بود. الان تیم به یک ترکیب خوب رسیده و کالدرون هم نتیجه‌اش را گرفته و فکر می‌کنم الان سرمربی تیم به آرامش رسیده است. همه‌مان در یک قایق هستیم و اینکه به او می‌گویند از بیرون این اتفاقات می‌افتد درست نیست. برای کالدرون هم توضیح دادم و گفتم هر دو در جام جهانی بازی کردیم و حرفی هم که زدم به عنوان طرفدار و حامی تیم زدم و اگر شما ناراحت شدید، عذرخواهی می‌کنم. اگر مشکلی را در تیم می‌بینم و نگویم چه کسی باید بگوید؟ نقش من چیست؟

وی در مورد انتقادش از عملکرد هیئت مدیره پرسپولیس گفت: الان رئیس هیئت مدیره عوض و یک مقدار به مدیرعامل نزدیک‌تر شده است. هیئت مدیره وظیفه‌اش این است که پول‌سازی کند و پول بیاورد و تیم را حمایت کند. در این چند ساله هر روز عقب رفتیم یا جلو؟ ما وقتی به فینال آسیا رفتیم و اتفاقات خوبی برای پرسپولیس افتاد، آن طور که باید از پرسپولیس حمایت نکردیم. دلم می‌سوزد که طرفدار پرسپولیس می‌گوید مشکل روحی دارد و مریض است و می‌گوید آرزو دارم به استادیوم بیایم ولی پول ندارم. من هم وظیفه‌ام است که یک چیزهایی را بگویم، هیئت مدیره پرسپولیس باید مثل هیئت مدیره استقلال باشد. استقلال در این ۲-۳ سال اخیر چقدر بازیکن خارجی گرفت و خرج کرد و به بازیکن خارجی‌شان ۲۵۰ هزار دلار دادند تا شکایت نکند. این اتفاق چرا برای پرسپولیس نمی‌افتد. من و امثال من پرسپولیس را دوست دارند و با آن زندگی می‌کنند. اگر حرفی هم می‌زنم از روی دلسوزی است.

وی در پایان درباره کمپین ۶ میلیون نفری پرسپولیسی‌ها گفت: وقتی صفحه باشگاه یک صفحه درست باشد، یک وجهه بین‌المللی دارد. چند وقتی این صفحه دست کسی بود، الان با تلاش‌های آقای انصاری‌فرد، از من خواستند که باشم و می‌خواهیم یک کمپین ۶ میلیون نفری را رقم بزنیم تا در چند سال آینده با درآمدزایی از این طریق می‌توانیم غیر از اسپانسر روی پای خودمان بایستیم و مشکلات‌مان را حداقل برای بازیکنان داخلی‌مان کمتر کنیم. به عنوان پرسپولیسی دوست دارم رقیب‌مان هم در یک جای خوبی باشد و دربی را در یک موقعیت خوب از آنها ببریم و امیدوارم وضعیت استقلال هم به زودی مشخص شود و بازی برگشت را هم با ۲ گل ببریم.