پرسپولیس نیوز : مهدی طارمی پس از مدت ها وعده شب گذشته مهمان تصویری برنامه نود بود و درباره ناگفته هایش از دوران حضور در پرسپولیس و محرومیت و جدایی از این تیم صحبت کرد.

طارمی در بخشی از صحبت هایش گفت: قبل از رفتن به ترکیه، من به باشگاه پرسپولیس رفته بودم و به احترام باشگاه که درخواست صحبت با من داشت، این کار را کردم که نیم‌چه توافقی هم انجام گرفت و این در صورتی بود که اگر من به فوتبال اروپا نروم، قرارداد رسمی می‌شود. گفته بودم اگر لژیونر تیم‌های اروپایی نشوم در ایران به جز پرسپولیس در هیچ تیمی بازی نمی‌کنم؛ وقتی به ترکیه رفتم یک سری جریانات اتفاق افتاد؛ با رامین رضاییان هماهنگ بودم و دوست نداشتم به باشگاه ریزه اسپور بروم چون هدفم بازی در تیم دیگری در اروپا بود؛ رامین دوست داشت در فوتبال اروپا بازی کند؛ من هم با رامین به ریزه اسپور رفتم  و قرار شد رامین قرارداد ببندد و من برگردم تا با یک تیم دیگر اروپایی قرارداد ببندم چون پیشنهادات دیگری داشتم.

طارمی اضافه کرد: یک اشتباه کردم و با ریزه اسپور قرارداد امضاء کردم و به مدت یک هفته در آنجا ماندنی شدیم؛ رامین رضاییان در قراردادم با ریزه اسپور نقشی نداشت ولی هر دو نفر ما به دنبال کمک به یکدیگر بودیم تا در فوتبال اروپا بازی کنیم؛ من نمی‌خواستم در ریزه اسپور باشم ولی اشتباه کردم و با این تیم قرارداد بستم، اما هدفم از اینکه به دنبال بازی در فوتبال اروپا بودم، کار اشتباهی نبود.

مهاجم سابق پرسپولیس با بیان اینکه حدود هشت روز به تمرین ریزه اسپور رفتم اما زمانی که با این باشگاه قرارداد بستم، اشتباه بچه‌گانه‌ای انجام دادم، گفت: در آن زمان، وکیلم با من تماس گرفت و گفت در ایران جو بدی است و تماشاگران علیه تو شده‌اند اما من گفتم هدفم رفتن به فوتبال اروپا بود و حرکت خاصی انجام ندادم.

او یادآور شد: اشتباهم این بود که باشگاه بزرگ پرسپولیس را رها کردم؛ تیم می‌خواست بعد از ۱۰ فصل قهرمان شود و به این موضوع فکر کردم؛ هوایی شدم که به ترکیه رفتم ولی بعد به وکیلم زنگ زدم و گفتم با آقای طاهری صحبت کنید که راهی برای بازگشتم هست یا خیر؛ با آقای طاهری صحبت کردم و گفتم توافق ما اینطور بود که اگر به فوتبال اروپا نروم، در پرسپولیس بمانم؛ ایشان به همراه وکیلم گفتند مجددا به پرسپولیس برگرد ولی هر اتفاقی افتاد، تا پایان پشت تو هستیم.

آقای گل دو فصل اخیر فوتبال ایران اذعان کرد: من روی چه حسابی به پرسپولیس برگشتم؟ آقای طاهری و وکیلم گفتند برگرد و هیچ اتفاقی برای تو نمی‌افتد؛ در آن مقطع جوانتر بودم، احساسی تصمیم گرفتم و گفتم برای رضایت هواداران و قهرمانی پرسپولیس به ایران برمی‌گردم؛ این افراد هم به من گفتند نمی‌گذاریم هیچ اتفاقی برای تو بیافتد؛ بعد از بازگشت از ترکیه، آمدم و با پرسپولیس قرارداد بستم؛ وقتی در ترکیه بودم، باشگاه پرسپولیس به من گفت وقتی ITC را به باشگاه ریزه اسپور نفرستادیم، آنها نمی‌توانند علیه تو کاری انجام دهند.

من با هماهنگی باشگاه پرسپولیس از ترکیه به ایران برگشتم و مدیران باشگاه پرسپولیس و وکیلم گفتند هیچ مشکلی به وجود نمی آید و به ایران بیا و با پرسپولیس قرارداد امضا کن. من همان جا در ترکیه در تاریخ ۲۸ تیرماه با پرسپولیس قرارداد امضا کردم اما وقتی به ایران آمدم همراه با مسؤولان حقوقی باشگاه و آقای طاهری مشورت کردیم و به این نتیجه رسیدیم یک دروغی بگوییم که ۳۰ خرداد ۹۵ قرارداد امضاء شده تا باشگاه محروم نشود؛ داستان همینطور پیش رفت و ما هم این دروغ را ادامه دادیم و قراردادی با تاریخ ۳۰ خرداد به من دادند که امضا کنم و به همین خاطر فیفا باشگاه پرسپولیس را به خاطر عدم صداقت محروم کرد. از همان ابتدا مکاتبات و دفاعیات من و باشگاه با فیفا جداگانه بود. فیفا من را به دلیل بستن دو قرارداد ۴ ماه محروم کرد اما باشگاه پرسپولیس را به خاطر اینکه در دفاعیاتش صداقت نداشت و تاریخ قرارداد را واقعی اعلام نکرده بود دو پنجره نقل  و انتقالات محروم کرد. من اشتباهم را قبول کردم که به ترکیه رفتم و قرارداد بستم اما قاعدتا من فقط از مسائل فنی اطلاعات داشتم و مسائل قانونی مربوط به باشگاه بود و باشگاه هم باید قبول کند یک سری اشتباهات داشته و اگر می‌دانست محروم می‌شود چرا من را هوایی کرد که به ایران برگردم، من هم جوان بودم و این مسئله را قبول کردم.

مهاجم ایرانی الغرافه قطر تاکید کرد: زمانی که برگشتم قرارداد مثل قبل از سفرم نبود ولی در همان ترکیه، قراردادم با پرسپولیس را امضاء کردم و بعد به ایران برگشتم؛ قبل از رفتن به ترکیه قرارداد نبستم و فقط توافقی انجام گرفت؛ بعد از دربی‌ای که ۴ بر ۲ استقلال را بردیم، من گفتم می‌خواهم به فوتبال اروپا بروم و جوی علیه من درست شد؛ وکیلم بدون اطلاع من مصاحبه کرد که قرارداد طارمی دو ساله تمدید شد، اما من در جریان نبودم که دو ساله بستم؛ وکیلم گفت می‌خواستم جو آرام شود؛ گفتم همه می‌دانند می‌خواهم بروم و باید با این موضوع کنار بیایند.

وی در ادامه گفت: قراردادی که بعد از بازگشت به پرسپولیس با من بستند با توافقی که قبل از رفتن داشتم خیلی تفاوت داشت و مبلغ آن کمتر شده بود. آپشن هایی در قرارداد گذاشتند مبنی بر اینکه اگر قهرمان جام حذفی نشدیم ۱۰ درصد از قرارداد کم می شود و اگر قهرمان لیگ نشدیم ۱۰ درصد دیگر کم می شود اما اگر عملکردت خوب باشد نیم فصل قراردادت را حل می کنیم.

مهاجم سابق پرسپولیس درباره اینکه از محرومیتش اطلاع داشته یا خیر، ابراز کرد: پس از بازگشتم به ایران، چندین بار به وکیلم و باشگاه پرسپولیس گفتم و سر تمرین یا بازی‌ها به آقای طاهری و وکیلم می‌گفتم با باشگاه ریزه اسپور به نتیجه رسیدید، که گفتند همه چیز اوکی شده است.

طارمی درباره جمله معروفش دباره اینکه حتما خیریتی داشت که محروم شده گفت: وقتی حکم محرومیت من آمد شوکه شدم و به آقای طاهری و وکیلم گفتم مگر نگفتید هیچ مشکلی پیش نمی آید و همه چیر حل شده پس چرا محروم شدم. من در اتاق خودم بودم و به قدری ناراحت بودم نمی خواستم تمرین کنم اما آقای ترکاشوند و خمارلو سراغ من آمدند و گفتند بیا به بازیکنان روحیه بده و تیم شوکه شده است و بیا به مردم روحیه بده. من را جلوی دوربین بردند و اصلا متوجه نبودم چه چیزی می گویم و پندار خمارلو گفت حتما خیریتی در این محرومیت بوده و این حرف را در دهان من گذاشتند و من که اصلا نمی دانستم چه چیزی می گویم گفتم بله خیریتی در این اتفاق بوده.

طارمی درباره افشاگری معروف هدایتی و پولی که گفته برای کسب رضایتنامه به طارمی داده اما آن را برای خودش برداشته گفت: قبل از رفتن من به ترکیه آقای هدایتی تماس گرفت و گفت بیا با هم صحبت کنیم. ایشان جلوی خداداد عزیزی، مهدی هاشمی نسب و آقای طباطبایی گفت من ۲ میلیارد تومان به جز قراردادت با باشگاه پرسپولس به تو می دهم که امسال در تیم بمانی و قهرمان شویم. من هم گفتم می خواهم به اروپا بروم و اگر در ایران ماندم حتما در پرسپولیس هستم و مشکلی نیست. وقتی می خواستم از ترکیه برگردم با هدایتی تماس گرفتم و گفتم هنوز سر قولت هستی که گفت بله و من هم وقتی برگشتم مانند بسیاری دیگر از بازیکنان از جمله سیدجلال حسینی، وحید امیری و… مبلغ یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان از آقای هدایتی گرفتم و ایشان چون من را دوست داشت و به عشق پرسپولیس این پول را به خودم داد که هیچ ربطی هم به باشگاه نداشت و برای رضایتنامه هم نبود. اگر قرار بود این پول به خاطر رضایتنامه پرداخت شود چرا به سیدجلال و بقیه بازیکنان هم چنین مبالغی داده شد؟

وی درباره فایل صوتی که از او منتشر شده و در آن خطاب به هدایتی می گوید ۵۰۰ میلیون تومان برای رضایتنامه اش خرج کرده و باید هدایتی برای پرداخت آن کمک کند گفت:  لطفا آقای هدایتی تمام صداهایی که فرستادم و بخش های خوبش  را هم پخش کند. ایجنت ترکیه ای به من گفت می توانم با ۵۰۰ – ۶۰۰ میلیون از ریزه اسپور رضایتنامه را بگیرم و من همین را به آقای هدایتی گفتم اما وقتی با سرمربی باشگاه صحبت کردم گفت باید ۳ میلیون دلار برای رضایتنامه پرداخت کنی که من گفتم چنین پولی نمی دهم و به ایران برگشتم. وقتی به ایران آمدم به آقای هدایتی گفتم آنها حدود ۱۰ میلیارد تومان برای رضایتنامه می خواستند و من آن ۵۰۰ میلیون را برای رضایتنامه هزینه نکردم. به ایشان گفتم هنوز سر قولت هستی که گفت بله برو با پرسپولیس توافق کن هرچقدر از آنها گرفتی من همان قدر پول به تو می دهم و یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون برای همین با علاقه خودش به من داد.

طارمی درباره اینکه چرا نیم فصل به اروپا نرفت و حالا که به اروپا نرفت چرا به قطر رفت و چون در محرومیت پرسپولیس مقصر بود در این تیم نماند گفت: من اصلا نمی خواستم از تیم بروم اما از یک جای غیرورزشی به وکیل من گفته بودند که طارمی نباید نیم فصل دوم در پرسپولیس بماند و اگر بماند بازی نمی کند و خراب می شود و برایت بد می شود و نباید در پرسپولیس بمانی. من هم در سال جام جهانی ترسیدم و تصمیم گرفتم بروم. همین آقایان که از باشگاه علیه من مصاحبه می کنند هر روز سر تمرین می آمدند و می گفتند چرا تیم جدیدت را معرفی نمی کنی و نمی روی؟ آقایان از مسئولان باشگاه بودند ولی اسمشان را نمی آورم اگر خودشان مرد باشند حرف بزنند و بگویند دروغ نمی گویم. من نمی خواستم از پرسپولیس بروم و تصمیم داشتم بعد از جام جهانی به اروپا بروم. زمانی خواستم بروم که گفتند نیم فصل دوم نباید در پرسپولیس بمانی و باید بروی. من چند پیشنهاد از روسیه، بلژیک، لهستان و کرواسی داشتم اما تحقیق کردم در صورتی که به اروپا می رفتم پول زیادی برای رضایتنامه به باشگاه پرسپولیس نمی رسید و به همین خاطر به قطر آمدم چون پول بیشتری برای رضایتنامه به باشگاه پرسپولیس می رسید.

طارمی اذعان کرد: خدا شاهد است فرافکنی نمی‌کنم و این حرفی بود که به من زدند؛ نمی‌توانم موضوع را باز کنم و بگویم چه کسانی گفته بودند باید از پرسپولیس بروم اما مطمئنا این موضوع صحت داشت و به همین خاطر رفتم.

۵۰۰ هزار دلار باشگاه الغرافه برای رضایتنامه من داده که مسئولان باشگاه گفتند کم است و ۱۰۰ هزار دلار هم باید خودم بدهم که از قرارداد خودم دادم و جمع مبلغ به ۶۰۰ هزار دلار رسید. یک مصاحبه هم با فدراسیون قطر داشتم که اشتباه برداشت کرده و نوشتند آقای دژاگه و شجاعی به من توصیه کردند به فوتبال قطر بیایم در صورتی که این طور نبود و من گفتم فوتبال قطر را پیش از این به واسطه حضور این عزیزان در این لیگ می شناختم و توصیه ای برای آمدن به قطر به من نکردند.

طارمی در پایان صحبت های خود در حالی که احساساتی شده بود گفت: این حرف ها را فقط به خاطر خانواده ام می گویم. همین آقای طاهری و ترکاشوند در دو سالی که من در پرسپولیس بودم چیزی به نام کمیته فضای مجازی در تلگرام و اینستاگرام تشکیل دادند و فقط می‌خواستند من را تخریب کنند و هرکس که در آن زمان یک بازی بد بازی می کرد و کمی بازی‌ها حساس می‌شد شروع می‌کردند به تخریب بازیکنان. در کل  اعتصاب هایی که در این چند سال در باشگاه شد همیشه دسته جمعی تصمیم گیری می شد و مگر می‌شود یک نفر تصمیم بگیرد اعتصاب کند. کاپیتان های تیم رضا نورمحمدی و محسن بنگر بودند و من چه کاره بودم که اعتصاب کنم اما چون می‌دانستند من هیچ صحبتی علیه باشگاه نمی کنم همه اتفاقات را گردن من می انداختند.

وی ادامه داد: هر اتفاقی می افتاد به ناموس من توهین می‌شد و مردم می آمدند میگفتند تقصیر من بوده است. خانواده من آن قدر در این دو سال زجر می کشیدند که هر هفته گریه می‌کردند. مگر می‌شود من دو سال آقای گل می‌شدم اما روی سکوها فحش می‌دادند، مدیر کانون هواداران باشگاه و مسئول کمیته مجازی این کارها را هماهنگ می‌کردند. من هم می‌ترسیدم و با استرس کار می‌کردم که اگر یک موقعیت خراب کنم، دوباره فحش بشنوم. بازیکنی که تازه به تیم آمده بود را از دقیقه اول تشویق می کردند تا من را تخریب کنند و تا یک موقعیت خراب می‌کردم شروع می‌کردند به توهین کردن به خانواده من. این کمیته به خاطر این که به خانواده من توهین کردند و اشک مادر من را درآوردند امیدوارم یک روز اشک مادر خودشان دربیاید. روی صحبتم با هواداران واقعی پرسپولیس نیست و فقط با آنهایی هستم که از عمد به من توهین می‌کردند.

طارمی درباره ماجرای هیس نشان دادن به سمت تماشاگران تیم هم گفت: من با هواداران واقعی پرسپولیس هیچ کاری نداشتم و با یک لیدر مشکل داشتم و به خاطر همان لیدر گفتم هیس، ساکت باش و خودش هم می‌داند چه کسی است و بعد از آن زنگ زد و عذرخواهی کرد و من هم از هواداران عذرخواهی کردم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)