پرسپولیس نیوز: عضو کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا خبر داد: در صورت عدم بهبود وضعیت کرونا تا ماه آگوست (مرداد) مسابقات لیگ قهرمانان آسیا لغو خواهد شد.

عبدالخالق مسعود، عضو کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا و نایب رئیس کمیته برگزاری مسابقات اعلام کرد در صورت ادامه پیدا کردن بحران کرونا تا ماه آگوست(اواسط ماه مرداد) باعث می شود تا مسابقات این فصل لیگ قهرمانان و AFC کاپ لغو شوند.

رئیس مستعفی فدراسیون فوتبال عراق در مصاحبه با نشریه «الاقتصادیه» عربستان، گفت: تکرار می کنم کنفدراسیون فوتبال آسیا به هیچ وجه در وضعیت بحرانی کرونا بازی ای را برگزار نمی کند. قرار است AFC در ماه ژوئن(خرداد) جلسه ای اضطراری برگزار کند تا تکلیف برگزاری یا لغو مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و AFC کاپ را مشخص کند.

وی افزود: تنها راه پیش روی AFC برای عبور کردن از بحران کرونا و برگزاری مسابقات در این شرایط بحرانی تکیه کردن به نظام برگزاری مسابقات به صورت متمرکز در یک کشور است.

نایب رئیس AFC درباره ازسرگیری مسابقات لیگ های داخلی، گفت: پیش از این نیز گفتم ما آماده همکاری با هر فدراسیونی هستیم تا بتوانیم از بحران کرونا عبور کنیم. امیدوارم تمام لیگ های دخلی آسیا کامل شوند. ما پشتیبان فدراسیون هایی هستیم که بخواهند مسابقاتشان را از سربگیرند. اصلا قصد لغو لیگ فوتبالی را نداریم و البته سلامت ورزشکاران نیز برای ما مهم است.

مسئول عراقی کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره تصمیم فیفا به کاهش ۵۰ درصدی دستمزدها، گفت: فدراسیون جهانی این طور فدراسیون ها را مورد خاطب قرار داد وهمچنین فیفا از باشگاه های فوتبالی که موفق شدند با گفت و گو با بازیکنان، آنها را به کاهش دستمزدها در این ایام راضی کنند، تمجید کرد.

عبدالخالق مسعود در پایان درباره بیانیه ۲ روز پیش AFC درباره تعویق مسابقات در ماه های اردیبهشت و خرداد، گفت: این تصمیم به دلیل اقدامات بهداشتی در شرایط کرونا و محدودیت سفرهای بین کشورها گرفته شد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)