بازرس کل امور ورزش سازمان بازرسی توضیحاتی را در خصوص نظارت بر سقف بودجه و قرارداد بازیکنان فوتبال ارائه کرد.

لقمان کیاپاشا، در خصوص حضورش در سازمان لیگ، اظهار داشت: امروز با توجه به اینکه زمان انتهای ثبت قراردادها هست، به سازمان لیگ آمدم. از سامانه‌ای که برای ثبت قراردادها بود رونمایی شد. از ثبت قراردادها بازدید کردیم که آیا مطابق دستورالعمل هایی که سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال تدوین کرده‌اند انجام شده یا اینکه مدارک در چه وضعیتی هستند.

وی افزود: باشگاه های مختلف سقف بودجه قرادادها را آوردند. هم سایت را نگاه کردیم هم به صورت تصادفی اسناد و مدارکی که ارائه کردند را بررسی کردیم تا مطابق سقف تعیین شده و مواردی که در قراردادها باید درج شود، باشند. ان‌شاالله قرار است راستی آزمایی شود. بررسی می‌کنیم باشگاه ها چه وضعیتی دارند. با توجه به اینکه در شروع لیگ هستیم کارمان برای بررسی قراردادها شروع می‌شود. گزارشاتی می‌آید. ان‌شاالله همه باشگاه ها اصول را رعایت کرده‌اند اما ممکن اخباری هم باشد. وظیفه ما نظارت است و بررسی می‌کنیم.

بازرس کل امور ورزش سازمان بازرسی در مورد اینکه آیا در بررسی تصادفی، تخلفی دیده نشده، گفت: فعلا اسناد و مدارک است که آن‌ها بر اساس سقف اعلام کرده‌اند. باید بررسی شود. ان‌شاالله در باشگاه‌ها استقرار داریم. 13 باشگاه از بودجه عمومی استفاده می‌کنند. بنابراین وظیفه ما نظارت بر بودجه‌هاست.

وی در خصوص اینکه همه این باشگاه ها زیان دِه هستند، عنوان کرد: بله، ان‌شاالله با دستورالعمل‌های جدیدی که سازمان لیگ تدوین کرده از زیان دهی خارج شوند.

کیاپاشا در مورد اینکه سال‌های گذشته خارج از قرارداد، پول‌هایی به بازیکنان پرداخت شده و آیا این مساله قابل رصد و راستی آزمایی هست، گفت: برای پاسخ این سوال اجازه بدهید لیگ شروع شود. باید گزارشات بیاید. به واسطه اینکه سال‌های قبل موضوعاتی مطرح بوده نمی‌توانیم پیش داوری داشته باشیم. الان ذهن‌ها به این سمت است که ممکن است اتفاقاتی بیفتد و افرادی دور بزنند. اجازه بدهید. خوشبختانه همه همکاری کردند. اگر مواردی باشد وظیفه ما نظارت است. رسانه هم باید کمک کند.

بازرس کل امور ورزش سازمان بازرسی در مورد اینکه چه ابزاری برای برخورد با تخلفات احتمالی وجود دارد، اظهار داشت: خود فدراسیون ارکان قضایی دارد. کمیته انضباطی اظهار نظر کرد. اطلاعیه داد و در آن شرایط مطرح است. رسانه‌ها هم به ما کمک کنند. اگر گزارشی به ما برسد به ارکان قضایی فدراسیون ارائه می‌کنیم و آن ها تصمیم گیرنده هستند.

وی در خصوص اینکه مباحثی پیرامون باشگاه تراکتور مطرح شده و آیا سازمان بازرسی به مسائل این باشگاه نیز ورود می‌کند، گفت: بله، 4-3 باشگاه از جمله تراکتور خصوصی هستند. همانطور که تاج و قنبرزاده گفتند خود ارکان قضایی باید گزارش بدهند ولی اگر به ما هم گزارشی برسد، گزارش دهنده به آن ارکان هستیم.

کیاپاشا در مورد اینکه استقلال بیش از 700 میلیارد بدهی دارد و آیا سازمان بازرسی به مسائل این باشگاه ورود کرده، گفت: در مورد استقلال و پرسپولیس سال گذشته پرونده‌ای تشکیل دادیم. گزارشات را در مورد اینکه تخلفاتی بوده یا نبوده و همچنین مواردی که جهت گزارشات اصلاحی بوده، به وزیر ورزش اعلام کردیم. سازمان خصوصی سازی هم به مسائل مالی ورود کرد. ما علاوه بر مسائل مالی، به مسائل دیگر هم ورود کردیم.

وی در مورد اینکه آیا متخلفان بازخواست می‌شوند، عنوان کرد: قطعا همینطور است. در سازمان بازرسی 3 نوع گزارش داریم. گزارشات اصلاحی، اختصاصی و گزارشات اقتصادی که ممکن است تخلفات یا جرائم باشد و در جای خودش مطرح می شود.

بازرس کل امور ورزش سازمان بازرسی در خصوص بحث هوادار متمول، اظهار داشت: باید گزارشات این مورد بیاید. فعلا ممکن است باشگاه ها یکدیگر را متهم کنند اما گزارش رسمی و مستندی نبوده است. اگر شما دارید بفرمایید.

وی در خصوص بحث قرارداد ویلموتس، اظهار داشت: در جریان قرارداد ویلموتس نیستم. می‌دانم سال‌های گذشته سازمان بازرسی کشور گزارشش را به قوه قضائیه ارسال کرده است.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)