شنبه ۵ بهمن(۰۸:۳۶) 

مرجع خبری پرسپولیس : افشین پیروانى: همه دیدند که مهاجم مس با دست گل زد / نمى خواهم مربى اخلاق باشم و حق پرسپولیس را بخورند

pnnc • از شرایط بازى با مس بگویید.
– واقعیت این است که بازى کردن در کرمان خیلى سخت است. مى دانید که بیشتر تیم ها در آنجا نتوانسته اند نتیجه خوبى بگیرند. با این وجود فکر مى کنم تیم ما بهتر فکر کرد و تصمیم گیرى بهترى داشت. من معتقدم پرسپولیس باید برنده این مسابقه مى شد.

pnnc • ظاهراً به گل مس معترض بودید؟
– همه دیدند که بازیکن آنها با دست توپ را تبدیل به گل کرد. متأسفانه قضاوت هاى داوران با هم خیلى متفاوت است و هر کس به یک شکل در مورد یک اتفاق تصمیم مى گیرد. در بازى قبل ابراهیم توره از زمین اخراج شد اما داور بازى استقلال روى خطایى که جان واریو کرد و کاملاً مثل خطاى توره بود تصمیم دیگرى گرفت. در این بازى فقط یک بازیکن مس ۱۱ بار روى بازیکنان ما خطا کرد اما داور توجهى به این مسأله نداشت. آن وقت حریف مى گوید ما از پرسپولیس ۴ امتیاز گرفتیم. آخر این طورى است؟

pnnc • به قضاوت اعتراض کردید یا نه؟
– بله اعتراض کردم. گفتم ۴ دقیقه وقت اضافى گرفتید اما زمان از دست رفته هنگام اخراج بازیکن مس را نادیده گرفتید و در همان ۴ دقیقه سوت پایان بازى را زدید. نمى دانم شاید بهتر بود بازى مساوى مى شد. به خدا حریف ۲ برابر ما خطا کرد اما خطا هاى ما را به سرعت مى گرفتند.

pnnc • فکر مى کنید این اشتباهات عمدى بوده است؟
– نه. مى دانم داوران همه انسان هستند و اشتباه مى کنند اما نمى توان در مورد سرنوشت تیمم بى تفاوت باشم. هفته قبل من را مربى اخلاق معرفى کردند اما آیا باید مقابل این اشتباهات سکوت کنم تا همه بگویند مربى اخلاق است؟ نه، به خاطر پرسپولیس نباید سکوت کرد. مثل خیلى از مربیان لیگ باید از حق تیمم دفاع کنم.

pnnc • بعد از تمرین روز چهارشنبه گذشته اخبارى از کرمان به گوش رسید که حکایت از ناراحتى شما و همکارانتان داشت. مسأله چه بود؟
– عابدزاده آدم کوچکى در فوتبال ما نیست. همه این را مى دانند و خبر دارند که حفظ احترام چنین فردى در فوتبال واجب است اما ما هر جا مى رویم با برخوردهاى بدى با این مربى مواجه مى شویم. به نظر شما تا چه زمانى باید سکوت کنم و ببینم به عابدزاده، کریمى یا نیکبخت توهین مى کنند؟ مگر اینها چقدر ظرفیت تحمل چنین وضعى را دارند؟ ظاهراً حریف قصد داشت علیه ما جنگ روانى راه بیندازد اما به نظر من این شیوه اصلاً برازنده فوتبال ما نیست.

pnnc • از عملکرد تیمتان راضى هستید؟
– صددرصد. بچه هاى ما خیلى خوب بازى کردند. آنها اواخر بازى فرصت هاى بسیارى را خلق کردند. من باز هم مى گویم عادلانه ترین نتیجه پیروزى پرسپولیس بود نه مساوى.

pnnc • بعد از بازى شرایط چگونه بود؟ دوباره بحث مربى جدید مطرح نشد؟
– متأسفانه هر وقت مى بریم همه مى روند دنبال کمک مربى و وقتى مى بازیم همه دنبال سرمربى براى پرسپولیس هستند. این کم لطفى همیشه شامل حال ما بوده است. البته من از اعضاى هیأت مدیره واقعاً تشکر مى کنم. آنها به خوبى از من و همکارانم حمایت کرده و خدا را شکر ما را تنها نگذاشته اند اما ظاهراً تنها کسى هستم که قرار است با ۲ باخت، فرصت را از من بگیرند؟ آیا اگر یک مربى خارجى هم مى آمد اینقدر به او کم فرصت مى دادند؟

pnnc • از ایویچ چه خبر؟
– ایشان در فرانسه و بلژیک بودند. انشاء الله اواخر هفته به ایران مى آیند.

pnnc • با آمدن ایشان قرار است چه کارهایى صورت بگیرد؟
– بگذارید بیاید، انشاءالله با او در مورد وضعیت تیم مشورت خواهیم داشت و به اتفاق جلسه اى هم با هیأت مدیره برگزار خواهیم کرد. همه ما تلاش داریم تا از تفکرات و تجربیات ایشان نهایت بهره را به نفع پرسپولیس ببریم.

pnnc • صادقانه بگویید چرا خودتان این امکان را به سایرین مى دهید تا هدایت تیم را از ثباتش خارج کرده و هر روز بحثى در مورد تغییر مربى به میان بکشند؟
– من همه این کارها را مى کنم تا تیم لطمه نخورد. این تیم را تا این جاى کار حفظ کردیم و دوست ندارم یک مربى بیاید و بگوید من نفرات را انتخاب نکرده ام، پس هیچ مسئولیتى ندارم. من فقط تلاش مى کنم تا به این تیم کمک کنم اما خیلى ها دوست ندارند چنین چیزى را باور کنند. مسابقات آسیایى را برایمان چماق کرده اند و بر سرمان مى کوبند. من ۵ دوره در آسیا حضور داشته ام و تجربه لازم را دارم. از حریفان هم شناخت دارم. مى دانم آنها حریفانى نیستند که به فکر ضد فوتبال باشند. من همه اینها را مى دانم و تلاش مى کنم تا بهترین امکان را براى پرسپولیس فراهم کنم اما کم لطفى همیشه هست. من هم به همین خاطر راه را براى انتخاب مربى باز گذاشتم.

pnnc • از این جوى که بر سر انتخاب مربى به وجود آمده چقدر راضى هستید؟
– اصلاً راضى نیستم. از وجود این جو ناراحتم. ببینید چقدر تأثیر این مسأله روى کار تیم ما زیاد بوده است. متأسفانه رسانه ها هم همراه مربى داخلى نیستند. خیلى راحت در فوتبال ما امنیت شغلى از آدم گرفته مى شود. تنها دلخوشى ام به معرفت و صداقتى است که از بچه هاى تیم و هیأت مدیره مى بینم. من به این معرفت و صداقت ارج مى نهم. در گذشته به چشم خودم دیدم که خیلى ها حرف شنوى از مربى بى ثبات تیم نداشته اما این بچه ها رفتارى متفاوت از قبل دارند. من خوشحالم تیمى در اختیارم هست که رفاقت در آن حرف اول را مى زند.

pnnc • اجازه بدهید از تیم سؤال کنیم. برایمان بگویید چه بر سر نیکبخت آمده که راه دروازه ها را گم کرده است؟
– از روزى که من آمدم نیکبخت هیچ گلى به ثمر رسانده است. متأسفانه آن محرومیت تأثیر بدى روى عملکرد علیرضا گذاشت اما صادقانه بگویم نیکبخت هر چند مقابل مس گل نزد اما یکى از بهترین هاى تیم ما داخل زمین بود. او خیلى خوب در خدمت تیم است. انشاءالله با گلزنى، بهتر از الان هم خواهد شد.

pnnc • على کریمى چه؟ او مى تواند با استفاده از تکنیکش سرنوشت تیم را عوض کند؟ چرا از این برترى اش استفاده نمى کند؟
– على وقتى وارد زمین مى شود مى آیند و راه او را مى بندند. مى دانند که تکنیکش خطرناک است اما به عنوان یک مربى از نحوه فضاسازى او، پاس هایش و دوندگى اش بسیار راضى هستم و توقعى که ما از او داریم کاملاً بر آورده مى شود. او بازى به بازى بهتر مى شود.

pnnc • باز هم لیگ تعطیل شد. آیا از این وضعیت راضى هستید؟
– راضى که نه اما باید ادامه دهیم. تعطیلى به نفع ما نیست اما باید تلاش کنیم تا ضرر کمترى عاید تیم ما شود. باید شرایط را طورى مهیا سازیم که مشکل خاصى براى تیم پیش نیاید

 

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)