مرجع خبری پرسپولیس : نمی توان گفت در پرسپولیس جدید هیچ اتفاق مثبتی رخ نداده ، گویی ما عادت کرده ایم همیشه در رابطه با این تیم نق بزنیم !

گاهى وقت ها بعضى چیزها عادت مى شود مثل عادت به ایراد گرفتن. یک نوع «ژست روشنفکر مابانه» که گویى تفاوت را در انتقاد مى بیند. در «به حساب نیاوردن»  و زیر سؤال بردن.

شاید ما هم عادت کرده ایم که علیه پرسپولیس نق بزنیم و آنقدر عزممان راسخ است که گویى اصولاً هیچ اتفاق مثبتى در این تیم نیفتاده است و نمى افتد!

حاشیه ها رفتند
این درست که یک معناى رفتن کریمى و نیکبخت و توره و رحمان رضایى از دست دادن ستاره هاست اما این ۴ نفر حاشیه هایى داشتند که جو تیم پرسپولیس را تحت تأثیر قرار مى داد. همین امروز توره تبدیل به مهمترین دردسر سپاهان شده است. استیلى باید نگران تبعات درگیرى ستاره تیمش با پروین باشد و نیکبخت و رضایى هم به خیلى ها زنگ زده اند تا شاید بدون تیم نمانند. مى دانیم که عملکرد آمارى این ۴ نفر در فصل گذشته تا حدودى قابل قبول بوده است اما به طور معمول در تیم هاى بزرگ اوضاع به گونه اى است که فقط آرامش بیشترین اهمیت را دارد.

ستاره دارند
حوار محمد بازیکنى است که در المپیک درخشیده و گلزنى کرده است در عراق او را کریمى این کشور مى خوانند و هافبک چپ پا حتى در جام ملت هاى آسیا نیز نقش عمده اى در قهرمانى تیمش داشت. آرى محمد عراقى یکى از ستاره اى این فصل سرخپوشان است آشپیتیم آرفى نیز بعد از کریمى دومین سوژه مهم فصل نقل و انتقالات بود که تیم هایى نظیر استقلال، سپاهان، مس، استیل آذین و … هم خواهان به خدمت گرفتن او بودند. بائو یکى از بهترین بازیکنان فصل پیش ابومسلم به حساب مى آید و با آمدن جلال اکبرى قرمزها بعد از ۲ سال صاحب مهره اى شده اند که بازى در دفاع چپ را شگرد دارد.
جوانگرایى
شکى نیست که معدل سنى پرسپولیس در قیاس با فصل گذشته کاهش یافته و جوانگرایى انجام شده عاملى است که اگر با صبر و شکیبایى هواداران همراه گردد مى تواند در کوتاه مدت از این پرسپولیس تیم در حد سایر مدعیان لیگ برتر بسازد. بله ارتش سرخ «هافبک دفاعى» ندارد و اى کاش از میان نورى و زارع یکى در این تیم باقى مى ماند اما این طور هم نیست که فکر کنیم فقط پرسپولیس در برخى پست هاى کلیدى یار ندارد و دیگران تیم هاى خود را کامل و بى نقص بسته اند. مرد کروات در شرایطى که مى دانیم حضور اروپایى ها در ایران متأثر از جو رسانه اى غربى ها علیه کشورمان است جذب کسى که سرمربى تیم ملى کرواسى بوده و شاگردى چون برانکو را تحویل جامعه مربیان داده است کار کوچکى نبود و به مراتب مى توان گفت که کرانچار مطرح ترین مربى حاضر در لیگ نهم است. البته این کروات حاشیه هایى داشته که مى گویند برطرف شده ضمن آنکه باید بپذیریم که پرسپولیس سرمربى اش را با تأخیر انتخاب کرد و این قضیه مى تواند در هفته هاى ابتدایى لیگ نهم روى بازدهمى کرانچار تأثیر منفى بگذارد.

مدیریت «حاج عباس انصارى فرد» عارى از عیب و اشکال بوده و بدون شک باید گناه بخشى از ناکامى هاى فصل گذشته را به پاى او نوشت اما این طور هم نبوده که بگوییم او بدترین عملکرد را داشته و بدترین تیم را بسته و هیچ اتفاق مثبتى هم در پرسپولیس نیفتاده است. به زعم نگارنده شاید در قیاس با سپاهان یا حتى استقلال ارتش سرخ از شانس کمترى براى قهرمانى برخوردار باشد اما به نظر مى رسد که در قیاس با فصل گذشته پرسپولیس از اوضاع مناسب ترى برخوردار است.

 

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)