مرجع خبری پرسپولیس : از این هفته تصمیم گرفته ایم پس از اتمام بازی های هر هفته لیگ به بررسی کامل بازیهای هفته مذبور بپردازیم. حال هر آنچه از هفته دوم باید بدانید !

جدول گلزنان لیگ
۳ گل: محمد غلامى ( استیل آذین)
۲ گل: هادى نوروزى ( پرسپولیس)، على کریمى ( استیل آذین) و ادینهو ( مس)
۱ گل: ایمان حیدرى، کمال کامیابى و میلاد زنیدپور ( راه آهن) جواد شیرزاد و جابا مجیرى ( فولاد) روح الله بیگدلى (مس) شیث رضایى و سپهر حیدرى ( پرسپولیس) اسماعیل فرهادى ومحسن مسلمان ( ذوب آهن)  فریدون زندى ( استیل آذین) پژمان نورى، محمد نزهتى و مهران جعفرى ( ملوان) على محمد دهقان و شهرام گودرزى ( مقاومت سپاسى)، رضا بازیارى ( شاهین بوشهر)، فرانک آتسو و اسماعیل شریفات ( استقلال اهواز)، سعید خانى ( ابومسلم)، محمد نورى، امیرحسین فشنگچى، احمد تقوى، محمدرضایى و حمید فرزانه ( صباى قم)، محمد ابراهیمى ( تراکتورسازى)، امیدرضا روانخواه ( استقلال) و جمشیدیان، عمادرضا و حاتمى(سپاهان )

روی ادامه مطلب کلیک کنید…

پرسپولیس ۱- استقلال اهواز ۱

 مساوى خدادادى پرسپولیس

گلها: سپهر حیدرى(دقیقه ۸۲) براى پرسپولیس، اسماعیل شریفات(دقیقه ۸۳) براى استقلال اهواز
داور: یدالله جهانبازى ، کمک ها: حیدر شکور و بابک داورى
اخطار: نادر غبیشاوى، عبدالله توحیدى مهر، مهدى دغاغله و افشینکمایى(استقلال اهواز)
ورزشگاه: آزادى
تماشاگر: بدون تماشاگر
پرسپولیس
میثاق معمارزاده(۱۴)، مجتبى شیرى(۱۵)، سپهر حیدرى(۱۵)، جلال اکبرى(۱۳)، شیث رضایى(۱۲)، کریم باقرى(۱۴)، حسین بادامکى(۱۴)، میثم بائو(۱۳)، تیاگو زاگا(۱۱) از دقیقه ۴۵ حمیدرضا على عسکر(۱۴)، مجتبى زارعى(۱۰) از دقیقه ۴۵ محسن خلیلى(۱۱) و هادى نوروزى(۱۱) از دقیقه ۷۰ اشپیتیم آرفى
سرمربى: زلاتکو کرانچار(۱۱)
استقلال اهواز
نادر غبیشاوى(۱۷)، مصطفى بیژنى(۱۳)، محمد مطورى(۱۴)، محسن ارزانى(۱۱)، حمیدرضا رحیمى(۱۴)، عبدالله توحیدى مهر(۱۴)، حسین ماهینى(۱۳) از دقیقه ۷۴ اسماعیل شریفات، رضا معقولى(۱۲) از دقیقه ۷۲ جاسم صادقى، محمد فعال(۱۲) از دقیقه ۵۸ مهدى دغاغله(۱۳)، افشین کمالى(۱۳) و فرانک آتسو(۱۵)
سرمربى: خداداد عزیزى(۱۶)
شرح گلها
گل پرسپولیس: روى یک ضربه کرنر که توسط بائو زده شد، محسن خلیلى با سر به توپ سائید تا توپ مقابل پاى سپهر حیدرى دفاع پیش تاخته پرسپولیس که در آستانه دروازه جاى گرفته بود برسد و او با یک ضربه آرام گل اول بازى را به ثمر برساند.
گل استقلال اهواز: مدافع پرسپولیس با یک ضربه سر معمارزاده را غافلگیر کرد تا اسماعیل شریفات از این اشتباه نهایت استفاده را کرده و دروازه خالى پرسپولیس را باز کند.
لحظات حساس
دقیقه :۷ روى یک ضربه ایستگاهى، شوت سنگین کریم باقرى با برخورد به انگشتان نادر غبیشاوى به کرنر رفت.
دقیقه :۲۲ حسین بادامکى در موقعیتى عالى با غبیشاوى تک به تک شد که ضربه اش را به سینه دروازه بان استقلال اهواز کوبید.
دقیقه :۲۷ روى یک ضد حمله مجتبى زارعى دروازه خالى استقلال اهواز را ندید و توپش را به کنار دروازه غبیشاوى کوبید.
دقیقه :۵۳ ضربه ایستگاهى محسن خلیلى مى رفت که وارد دروازه غبیشاوى شود که دروازه تیم استقلال اهواز آن را با دشوارى در گوشه دروازه تیمش به کرنر فرستاد.
دقیقه :۵۶ رضا معقولى در شرایطى که تنها معمارزاده را مقابل خود داشت ضربه اش فضاى بالاى دروازه را گشود.
دقیقه :۸۸ کمایى یک فرصت خوب گلزنى را درست جایى زد که معمارزاده ایستاده بود.
دقیقه :۸۹ روى ضد حمله شریفات توپ خوبى را در داخل ۱۸ قدم پرسپولیس براى آتسو فرستاد که ضربه این بازیکن را معمارزاده از آن خود کرد.
شرح بازى
دیدار ۲ تیم پرسپولیس و استقلال اهواز تنها در ۱۵ دقیقه پایانى دیدنى بود و در بقیه دقایق ۲ تیم ارائه گر یک فوتبال کم دقت و ساکن بودند، حتى مى توان گفت که این از شانس خوب تماشاگران تهرانى بود که به دلیل محرومیت تیم دلخواهشان نتوانستند در ورزشگاه حاضر شده و وقت خود را بیهوده تلف کنند.پرسپولیس در بازى با استقلال اهواز یک تیم سردرگم بود که نمى دانست از بازى خود چه مى خواهد. سرخپوشان در بازى با استقلال اهواز بسان یک گروه موسیقى بودند که در آن هر کسى ساز خودش را مى زد و این مسأله تا حدود زیادى هواداران پرتعداد پرسپولیس را که در خانه نشسته بودند را نگران کرد. تیمى که به تعبیر مربى اش تیم نبود و بسیار کم دقت بازى مى کرد.مقابل این پرسپولیس، استقلال اهواز هم توانست یک امتیاز حساس را کسب کند هر چند که سرخپوشان آنقدر بد وضعیت بودند که آبى هاى اهواز مى توانستند با اندکى دقت بیشتر به پیروزى برسند که این اتفاق نیفتاد تا به تعبیرى بهترین نتیجه بازى رقم بخورد. نتیجه اى که چنین برداشت شد که هم خداداد عزیزى از آن رضایت داشت و هم زلاتکو کرانچار که در پایان بازى نشان داد که مربى بسیار منصفى است.
در حاشیه دیدار پرسپولیس- استقلال اهواز
از نوروزى تقدیر شد
هادى نوروزى، مهاجم تیم پرسپولیس که در هفته اول رقابت هاى لیگ به عنوان بازیکن برتر اخلاق انتخاب شده بود، قبل از شروع مسابقه لوح تقدیر خود را از مسئولین دریافت کرد.
ITC میداودى نرسید

در حالى که باشگاه استقلال اهواز پول باشگاه الاهلى امارات را پرداخت کرده است اما هنوز فدراسیون فوتبال ITC میداودى را براى فدراسیون ایران ارسال نکرده تا این بازیکن نتواند مقابل پرسپولیس تیمش را همراهى کند.
نیمکت شلوغ پرسپولیس
شلوغى نیمکت پرسپولیس سبب شد داور، بازى را متوقف کند. دقایقى پس از آغاز مسابقه داور این دیدار متوجه نفرات اضافه در نیمکت پرسپولیس شد که با متوقف کردن بازى ، محسنى دستیار زرینه و یک نفر از اعضاى تدارکات سرخپوشان را به روى سکوها فرستاد تا بازى ادامه پیدا کند.
خوش وبش آرفى با خداداد
قبل از آغاز بازى، مهدى شیرى و اشپیتیم آرفى، ۲ بازیکن پرسپولیس به سمت خداداد عزیزى، سرمربى استقلال اهواز رفتند و با او خوش وبش کردند. گفتنى است آرفى سال گذشته در پیام مشهد شاگرد خداداد بود.
حاضران در VIP
بیوتر، مربى تیم ملى و دستیار قطبى، دکتر زادمهر، همایون بهزادى ازامضاى کمیته فنى پرسپولیس، عظیم زاده، مدیر روابط بین الملل فدراسیون فوتبال همراه با شفیعى زاده و انصارى فرد مدیران عامل ۲ باشگاه در جایگاه ویژه حضور داشتند. همچنین عزیز محمدى، رئیس سازمان لیگ نیز در ورزشگاه حضور داشت و بازى را از نزدیک نظاره کرد.
آرفى و خلیلى روى نیمکت
هادى نوروزى که ساعت ۲ بامداد همراه کاروان تیم ملى به ایران رسیده است در ترکیب اصلى پرسپولیس به میدان رفت اما در ترکیب اولیه آرفى و خلیلى از روى نیمکت بازى را نظاره کردند.
اعتراض شدید خداداد به داور
پس از اینکه عبدالله توحیدى مهر،مدافع استقلال اهواز توسط داور مسابقه اخطار گرفت، خداداد عزیزى، سرمربى تیم اهوازى تا کنار خط زمین رفت و به شدت به داور به خاطر تصمیمش اعتراض کرد.
همسرآرفى در بین خبرنگاران
در جایگاه خبرنگاران ورزشگاه حضور یک خانم همگان را متعجب کرد. بعد از کمى دقت همگان فهمیدند او همسر اشپیتیم آرفى است که در جایگاه خبرنگاران حضور داشت.
یاد گذشته بخیر
مهدى هاشمى نسب و کریم باقرى قبل از آغاز بازى همدیگر را در آغوش گرفته و با یکدیگر خوش و بشى کردند و به نوعى به یاد گذشته ها افتادند.
آتسو در پرسپولیس
فرانک آتسو، مدافع سابق پرسپولیس به سمت نیمکت این تیم رفته و دقایقى را با عابدزاده، خوردبین و کرانچار گذراند

 

مقاومت سپاسى صفر- استقلال تهران صفر

«مقاومت-استقلال » نه ،«قرص خواب آور»!

داور: تورج حق وردى
کمک ها: محسن فریمانى و سعید على نژادیان
اخطار: مصطفى صبرى، سیامک کوهنورد،
محمدصادق کریم، محمد ایرانپوریان، محمدجواد زارعى
(
مقاومت سپاسى)، امیرحسین صادقى، سیدمهدى سیدصالحى و حسین کاظمى(استقلال تهران)
ورزشگاه: حافظیه شیراز
تماشاگر: ۲۰ هزار نفر
مقاومت سپاسى
سیروس سنگچولى(۱۶)، محسن نیسانى(۱۵)، مصطفى صبرى(۱۷)، میرهانى هاشمى(۱۸)، على محمد دهقان(۱۴)، صادق کرمى(۱۴)، سیامک کوهنورد(۱۵)، محمود محمدى(۱۲) از دقیقه ۵۳ مصطفى چترآبگون(۱۶)، على ممبینى(۱۲) از دقیقه ۷۰ محمد ایرانپوریان، شهرام گودرزى(۱۵) از دقیقه ۸۵ محمدجواد زارعى و امین متوسل زاده(۱۵)
سرمربى: داود مهابادى(۱۵)
استقلال تهران
وحید طالب لو(۱۵)، امیرحسین صادقى(۱۶)، پژمان منتظرى(۱۴)، خسرو حیدرى(۱۷)، هادى شکورى(۱۵)، هاشم بیک زاده(۱۳)، فرهاد مجیدى(۱۵) از دقیقه ۶۰ آرش برهانى(۱۳)، کیانوش رحمتى(۱۵)، سیاوش اکبرپور(۱۴) از دقیقه ۸۵ سیدمهدى سیدصالحى، رضا عنایتى(۱۱) از دقیقه ۷۵ حسین کاظمى و امیدرضا روانخواه(۱۷)
سرمربى: عبدالله مرفاوى(۱۶)
لحظات حساس
دقیقه :۲۰ سیاوش اکبرپور با یک حرکت عرضى در پشت محوطه ۱۸ قدم مقاومت ضربه اى را راهى دروازه سنگچولى کرد که توپ او با فاصله به بیرون رفت.
دقیقه :۳۶ ضربه ایستگاهى امیدرضا روانخواه را سنگچولى روى سر عنایتى مشت کرد تا یک موقعیت خوب از آبى پوشان گرفته شود.
دقیقه :۴۳ خسرو حیدرى از راست توپ خوبى را روى دروازه مقاومت سپاسى فرستاد که بیک زاده مقابل دروازه خالى سنگچولى دروازه را کج دیده توپش را به بیرون زد.
دقیقه :۵۰ سانتر مواج بیک زاده از چپ با ضربه سر عنایتى از بالاى دروازه مقاومت با فاصله زیادى به خارج رفت.
دقیقه :۵۹ شهرام گودرزى در فاصله ۲۰ مترى از دروازه استقلال شوتى را روانه دروازه استقلال کرد که طالب لو آن را در دهانه دروازه مال خود کرد.
دقیقه :۶۰ سانتر بلند گودرزى از راست با ضربه سر شیرجه اى صبرى پس از برخورد به تیر دروازه استقلال به زمین برگشت.
دقیقه :۶۶ شوت ۳۰ مترى آرش برهانى با فاصله از کنار دروازه سنگچولى به خارج رفت.
دقیقه :۷۶ سانتر منتظرى از راست با ضربه سر اکبرپور با فاصله زیاد به بیرون رفت.
دقیقه :۷۸ روى پاس هاشم بیک زاده، اکبرپور ضربه آرامى را روانه دروازه مقاومت سپاسى کرد که سنگچولى توپ را در ۲ ضرب از آن خود کرد.
دقیقه ۵+:۹۰ ضربه ایستگاهى زارعى مى رفت براى آبى پوشان خطرساز شود که طالب لو آن را دفع کرد.
شرح بازى
شاید کمتر کسى فکر مى کرد که دیدار مقاومت سپاسى و استقلال چنین سرد و بى رمق از کار درآید اما چنین شد تا حرف و حدیث در بازى پیروزى ۲ تیم در هفته اول لیگ بسیار به گوش برسد.استقلالى ها در شیراز چنان بى انگیزه وبى برنامه ظاهر شدند که از همان دقیقه اول هم مى شد این را تشخیص داد که آبى پوشان زور بردن مقاومت سپاسى را ندارند و شیرازى ها هم با ترکیبى که انتخاب کرده بودند مشخص بود که تمام آمال و آرزوهایشان تساوى در مقابل استقلال است.دیدار ۲ تیم در ۲۵ دقیقه آخر نیمه دوم اندکى روان تر از ۶۵ دقیقه قبلى بود، کم شدن توان بازیکنان و کم دقتى از سوى مهاجم ۲ تیم باعث شد تا توپى از خط دروازه ها رد نشود و گلى به بار نشیند.استقلال در بازى دیروز نشان داد که هنوز جاى کار دارد و مقاومت سپاسى هم نشان داد که با شیوه اى که مهابادى انتخاب کرده است به حداقل امتیازات بازیها راضى است چیزى که باعث شد تا طرفداران ۲ تیم و تماشاگران تلویزیونى لذتى از بازى دیروز ۲ تیم نبرند.

سپاهان ۳ -مس کرمان صفر

سپاهان روى ریل افتاد

گل ها: احمد جمشیدیان ( دقیقه ۲۷)، عماد محمدرضا ( دقیقه ۵۶) و فرزاد حاتمى ( دقیقه ۶۵)
داور: مسعود راوى
کمک ها: حسن کامرانى فر و حسین خانبان
اخطار: احمد آل نعمه ( سپاهان)
ورزشگاه: فولادشهر اصفهان
تماشاگر: ۵ هزار نفر
سپاهان
سیدمهدى رحمتى (۱۶)، محسن بنگر (۱۵)، هادى عقیلى (۱۵)، سیدجلال حسینى (۱۷)، مهدى کریمیان (۱۵) از دقیقه ۸۹ مهدى جعفرپور، احمد آل نعمه (۱۴)، حسین پاپى(۱۶) از دقیقه ۷۹ جواد ماهرى، احمد جمشیدیان (۱۷) از دقیقه ۷۱ احسان حاج صفى، شاهین خیرى (۱۴)، فرزاد حاتمى (۱۷)، عماد محمدرضا (۱۶)
سرمربى: امیر قلعه نویى (۱۸)
مس
عباس محمدى (۱۳)، پیروز قربانى (۱۱)، مجتبى انصافى (۱۰)، روح الله بیگدلى (۱۲) از دقیقه ۷۸ مسعود زارعى، میثم منیعى (۱۰)، فرزاد حسینخانى (۱۲)، حمید غنى زاده (۱۱)، فرزاد آشوبى (۱۲)، مهدى رجب زاده (۹) از دقیقه ۵۶ قاسم دهنوى (۱۳)، لوسیانو ادینهو (۱۴)، على سامره (۱۰) از دقیقه ۵۴ پائولو زالترون (۱۳)
سرمربى: پرویز مظلومى (۱۲)
شرح گل
گل اول سپاهان: حسین پاپى از چپ یک ارسال بلند و خوب را روى دروازه مس انجام داد که احمد جمشیدیان بالاتر از منیعى با یک ضربه سر زیبا نخستین گل بازى را به ثمر رساند.
گل دوم سپاهان: احمد جمشیدیان در داخل ۱۸ قدم، عمادرضا را در موقعیتى بسیار خوب صاحب توپ کرد تا این بازیکن با یک ضربه بغل پا براى دومین بار دروازه مس را باز کند.
گل سوم سپاهان: روى ارسال یک توپ بلند از جناح راست توسط سید جلال حسینى، فرزاد حاتمى با ضربه سرى خوب یکى از زیباترین گل هاى لیگ تا به امروز را به ثمر رساند.
لحظات حساس
دقیقه:۶ روى ارسال یک اوت بلند توسط بنگر ضربه سر فرزاد حاتمى با فاصله کم از بالاى دروازه به بیرون رفت.
دقیقه :۱۴ سیدجلال حسینى از راست ضربه اى را روانه دروازه مس کرد که محمدى آن را به کرنر فرستاد.
دقیقه :۱۷ عمادرضا در درون ۱۸ قدم مس با عبور از ۲ مدافع مستقیم خود ضربه اى را به سوى دروازه محمدى زد که دروازه بانان مس آن را با دشوارى در ۲ ضرب مهار کرد.
دقیقه :۳۸ فرزاد حاتمى روى پاس عالى حسین پاپى با محمدى تک به تک شد که ضربه اش را به بدن او کوبید.
دقیقه :۴۸ ضربه آرام حسین پاپى در داخل ۱۸ قدم را محمدى در دو ضرب مال خود کرد.
دقیقه :۵۰ شوت سنگین جمشیدیان را عباس محمدى با یک شیرجه بلند دفع کرد.
دقیقه :۵۲ شوت سرکش روح الله بیگدلى را رحمتى با دشوارى به کرنر فرستاد.
دقیقه :۶۲ مهدى کریمیان با توپ در داخل ۱۸ قدم مس حرکت کرد که ضربه اش با برخورد به پاى مدافع مس به کرنر رفت.
دقیقه :۶۴ روى پاس پاپى، شاهین خیرى در موقعیت شوتزنى قرار گرفت که ضربه او را تیر دروازه مس برگشت داد.
دقیقه :۸۵ احسان حاج صفى در داخل محوطه جریمه مس پس از عبور از ۳ مدافع تیم مس با محمدى تک به تک شد که ضربه اش پس از برخورد به سینه دروازه مس به زمین برگشت.
شرح بازى
هر چه سپاهان خوب و روان بازى کرد، در عوض مس یک تیم پر اشتباه و کم رمق بود که براى خوب باختن هم برنامه اى نداشت.سپاهانى ها که در هفته اول با بدشانسى به استقلال باخته بودند، در بازى دوم و خانگى خود آمده بودند تا نشان دهند آن شکست تنها یک اتفاق بوده است که دقیقاً هم این اتفاق افتاد و سپاهان ارائه گر یک فوتبال زیبا، هجومى و با برنامه بود که اگر تنها ۳ گل زد تنها به خاطر این بود که مهاجمانش خیلى زود ارضا شدند وگرنه هیچ بعید نبود که کرمانى ها با یک شکست تاریخى اصفهان را ترک کنند.در تیم سپاهان دیروز احمد جمشیدیان و حسین پاپى هر کار که خواستند کردند، و توانستند خط هافبک و دفاع تیم مس را به دفعات با پاس هاى خود باز کنند، ضمن اینکه از بازى موثر فرزاد حاتمى نیز نباید در سپاهان به سادگى گذشت. سپاهان هر چه در دیدار دیروز خوب بود، مس با بازیکنان خسته اش یک تیم ناتوان نشان داد. تیمى که دلیلى براى حضور برخى از بازیکنانش در زمین وجود نداشت. سامره و رجب زاده تا زمانى که در زمین بودند، هیچ کار مثبتى را انجام ندادند؛ ضمن اینکه جناح چپ کرمانى ها یعنى جایى که منیعى در آن مکان بازى مى کرد هم به اتوبان سپاهانى ها تبدیل شده بود، اتوبانى که هرگز مظلومى و کرمانى ها آن را ندیدند.

تراکتورسازى تبریز صفر- ذوب آهن اصفهان صفر

ذوب آهن از دست تراکتور فرار کرد

داور: سعید مظفرى زاده ، کمک ها: بهرام تقوى و بهرام کیانى
اخطار: محمد نصرتى و مهرداد پولادى(تراکتورسازى)، مصطفى صالحى نژاد و محمدرضا خلعتبرى(ذوب آهن)
تماشاگر: حدود ۳۵ هزار نفر ، ورزشگاه: یادگار امام تبریز
تراکتورسازى تبریز
مهدى ثابتى(۱۴)، مصطفى اکرامى(۱۶)، مجتبى ترشیز(۱۵)، علیرضا میرشفیعیان(۱۷)، محمد نصرتى(۱۷)، مهدى کیانى(۱۷)، مهرداد پولادى(۱۶)، لئوناردو پیمنتا، امیر محبى(۱۸) از دقیقه ۸۷ فرهاد خیرخواه، عرفان اولروم(۱۷) و مسعود ابراهیم زاده (۱۶) از دقیقه ۷۰ محمد ابراهیمى
سرمربى: فراز کمالوند(۱۷)
ذوب آهن
شهاب گردان(۱۷)، سیدمحمد حسینى(۱۷)، فرشید طالبى(۱۵)، محمد صلصالى(۱۴)، حسن اشجارى(۱۷)، مصطفى صالحى نژاد(۱۴)، محمد قاضى(۱۴)، محمد منصورى(۱۶)، محمدرضا خلعتبرى(۱۶) از دقیقه ۷۸ کیوان امرایى، اسماعیل فرهادى(۱۴) از دقیقه ۸۸ ایگور کاسترو و قاسم حدادى فر(۱۴) از دقیقه ۶۷ محسن مسلمان
سرمربى: منصور ابراهیم زاده(۱۵)
لحظات حساس
دقیقه :۲ روى پاس مسعود ابراهیم زاده از جناح چپ امیر محبى در یک حرکت تکنیکى توپ را راهى دروازه ذوب آهن کرد که گردان با یک واکنش خوب، یک گل حتمى را از تراکتور سازى گرفت.
دقیقه :۳۰ ضربه ایستگاهى محبى از ۲۵ مترى به تیرک ذوب آهن برخورد کرد و به اوت رفت.
دقیقه :۴۷ خلعتبرى با نفوذ از راست توپ را به سمت دروازه تراکتورسازى شلیک کرد که توپ برخلاف جهت حرکت ثابتى، توپ به بیرون رفت.
دقیقه :۶۴ حرکت خوب محبى و اولروم تا پشت محوطه جریمه ذوب آهن و ضربه نهایى محبى گردان را به واکنش وا داشت که توپ به کرنر رفت.
دقیقه :۷۸ کرنر اکرامى از جناح چپ و شوت ابراهیمى در آستانه ورود به دروازه بود که توپ توسط مدافع ذوب آهن از روى خط بیرون کشیده شد.
شرح بازى
بازى ۲ تیم تراکتورسازى و ذوب آهن در حالى به تساوى بدون گل رسید که تیم میزبان با ۷ موقعیت خطرناک گل – مقابل ۲ موقعیت خطرناک گل، ذوب آهن تیم برتر میدان بود و اگر حداقل همان ضرب ایستگاهى امیر محبى به جاى تیم به تور مى چسبید، حالا تراکتور سازى در جدول رده بندى ۳ امتیازى بود. تراکتور سازان که از بازى اول مقابل صباى قم امتیاز نگرفته بودند با توپ پر به مصاف تیم مدعى ذوب آهن رفتند و نشان دادند که در ادامه لیگ نیز حرفهاى زیادى براى گفتن خواهند داشت. ذوب آهن در این بازى قصد داشت تا با یک دفاع چند لایه زهر حملات تراکتورسازى را بگیرد و در این امر نیز توفیق نسبى داشتند. در سایر موقعیت ها نیز مهاجمان تراکتور سازى دروازه اصفهانى ها را کج دیدند تا به یک امتیاز قناعت کنند. ذوب آهن با این تساوى ۴ امتیازى شد تا هفته بعد به مصاف استیل آذین ۶ امتیازى برود.تراکتور سازى یک امتیازى نیز به مصاف شاهین یک امتیازى در بوشهر خواهد رفت

استیل آذین ۴- صباى قم ۳

گلها: محمد غلامى ( دقایق ،۳۵ ۶۳ و ۹۴)، على کریمى ( دقیقه ۵۷) براى استیل آذین و احمد تقوى ( دقیقه ۲۰)، عباس محمدرضایى ( دقیقه ۶۷) و حمیدرضا فرزانه ( دقیقه ۸۵) براى صباى قم
داور: محسن ترکى،کمک ها: جوادتقى پور و آرمان اسعدى،اخطار: میثم خسروى، على عشورى زاد و امیر شاپورزاده ( استیل آذین) و محسن بیات ( صباى قم) ورزشگاه: شهید دستگردى،تماشاگر: هزار نفر
استیل آذین
حمید نشاط جو (۱۳)، میثم خسروى (۱۰)، از دقیقه ۳۰ على آذرى (۱۴)، حسین کعبى (۱۴)، کاظم برجلو (۱۵)، مهدى محمدى (۱۵)، ابراهیم اسدى (۱۳) از دقیقه ۷۲ محمدرضا مهدوى، على عشورى زاد (۱۴)، محمد غلامى (۱۹)، افشین چاوشى (۱۵) از دقیقه ۸۰ فریدون زندى، امیرشاپورزاده (۱۷)، على کریمى (۲۰)
سرمربى: حمید استیلى (۱۷)
صباى قم
مهدى واعظى (۱۲)، مرتضى اسدى (۱۳)، مرتضى کاشى (۱۰)، حمیدرضا فرزانه (۱۴)، امیرحسین فشنگچى (۱۵)، محمد همرنگ (۱۴) از دقیقه ۷۰ ابوالفضل حاجى زاده، داود حقى (۱۳)، احمد تقوى (۱۲) از دقیقه ۵۵ عباس محمدرضایى (۱۵)، محمد نورى (۱۵)، محسن بیات (۱۳)، فریدون فضلى (۱۱) از دقیقه ۸۹ سهراب بختیارزاده
سرمربى: محمدحسین ضیایى (۱۴)
شرح گلها
گل اول صباى قم: امیرحسین فشنگچى از راست به حرکت درآمد و در داخل ۱۸ قدم با از پیش رو برداشتن مدافع مستقیم خود پاس خوبى را براى فضلى ساخته و پرداخته کرد که ضربه فضلى مى رفت که وارد دروازه نشاط جو شود که تقوى از گرد راه رسید و روى خط دروازه با یک ضربه تمام کننده کار را به پایان رساند و گل اول بازى را باعث شد.
گل اول استیل آذین: حسین کعبى از راست سانتر خوبى را روى دروازه صبا فرستاد که محمد غلامى با یک ضربه سرچکشى دروازه واعظى را باز کرد. روى این گل دروازه بان صبا هیچ عکس العملى از خود نشان نداد.
گل دوم استیل آذین: روى یک ضربه ایستگاهى که مدافعان صباى قم بد جاگیرى کرده بودند، ضربه خوب على کریمى به دور از دستهاى واعظى به گل دوم استیل آذین تبدیل شد.
گل سوم استیل آذین: روى یک ضربه شروع مجدد على کریمى سانتر خوبى را روى دروازه صبا فرستاد که محمد غلامى با یک ضربه سر خوب کار را تمام کرد و گل سوم تیمش را رقم زد.
گل دوم صباى قم: با اشتباه فاحش حسین کعبى در رساندن توپ به دروازه بان تیم خودى محمدرضایى تازه وارد صاحب یک بخت خوب گلزنى شد که ضربه روى پاى او باعث شد تا دروازه نشاط جو براى بار دوم باز شود.
گل سوم صباى قم: حمیدرضا فرزانه از فاصله ۲۵ مترى با یک شوت سنگین دروازه نشاط جو را براى بار سوم باز کرد.
گل چهارم استیل آذین: على کریمى روى خط عرضى دروازه صبا با یک سانتر خوب و کوتاه غلامى را در ۲۰ ثانیه پایانى صاحب یک موقعیت عالى گلزنى کرد که ضربه سر این بازیکن به دور از دستهاى واعظى به گل تبدیل شد تا آه از نهاد صبایى ها برآید.
لحظات حساس
دقیقه :۹ افشین چاوشى از خروج واعظى نهایت استفاده را کرد و از ناحیه ۳۰ مترى شوتى را روانه دروازه صبا کرد که واعظى آن را با دشوارى تمام به کرنر فرستاد.
دقیقه :۱۲ فریدون فضلى در یک موقعیت خوب در داخل ۱۸ قدم استیل آذین ضربه اى را روانه دروازه نشاط جو کرد که ضربه او پس از برخورد به مدافع استیل آذین در آستانه ورود به دروازه با نوک انگشتان دروازه بان استیل آذین به کرنر رفت.
دقیقه :۲۵ فریدون فضلى از اشتباه کعبى نهایت استفاده را برد و در شرایطى که با دروازه بان استیل آذین تک به تک شده بود عجله کرد وضربه اش را بد زد تا ضربه او با فاصله کم از بالاى دروازه نشاط جو به خارج برود.
دقیقه :۲۷ باز فشنگچى از راست به حرکت درآمد و این بار توپ را به بیات داد که ضربه او را نشاط جو با دشوارى دفع کرد که در برگشت توپ ضربه مهاجم صبا را نشاط جو به سختى به کرنر فرستاد.
دقیقه :۴۴ على کریمى روى یک ضربه ایستگاهى پاس خوبى را راهى دروازه صبا کرد که ضربه سر برجلو با فاصله از کنار دروازه واعظى به بیرون رفت.
دقیقه :۵۰ روى یک ضربه توسط یاران استیل آذین محمد غلامى صاحب یک موقعیت خوب گلزنى شد که توپ را با بى دقتى از دست داد. دقیقه ۶۰ شاپورزاده در داخل ۱۸ قدم صبا سانتر کوتاه و خوبى را براى غلامى فرستاد که ضربه سراو را واعظى از آن خود کرد.دقیقه :۶۵ داود حقى روى یک ضربه ایستگاهى سانتر خوبى را روى دروازه استیل آذین فرستاد که سانتر او در بین راه با ضربه سر محمد نورى مى رفت که به گل دوم صبایى ها تبدیل شود که نشاط جو آن را با دشوارى دفع کرد.
شرح بازى
با آنکه پیش بینى مى شد استیل آذین در دیدار با صباى قم به یک پیروزى آسان دست یابد اما هرگز این اتفاق نیفتاد و صباى قم با ارائه یک بازى منطقى و خوب (بویژه در ۳۰ دقیقه اول و اواسط نیمه دوم) که به هیچ وجه استحقاقش شکست نبود، توانست بازى پایاپایى را مقابل حریف خود به نمایش بگذارد و اگر هم در پایان بازى مغلوب حریف خود شد، آن را باید علاوه بر بدشانسى به پاى فقدان یک مهاجم ششدانگ و ضعف مفرط مجموعه دفاعى تیم نوشت.صباى قم در ۳۰ دقیقه اول بازى تقریباً تیم برتر میدان بود اما از این دقیقه به بعد یاران استیل آذین کم کم به خود آمدند و اختیار بازى را در دست گرفتند تا بازى در پایان ۴۵ دقیقه اول با تساوى یک بر یک به پایان برسد. با شروع نیمه دوم تیم میزبان نمایش بهترى داشت و توانست ۲ گل را وارد دروازه تیم صبا کند اما این پایان کار نبود ومتعاقب آن یاران صبا توانستند مزد بازى هجومى خود را گرفته و یکبار دیگر بازى را به تساوى بکشانند، تا تقریباً نتیجه عادلانه اى براى بازى رقم خورده باشد اما استیل آذین به لطف درخشش على کریمى در ثانیه هایى که خیلى ها به گمان پایان بازى قصد خارج شدن از ورزشگاه را داشتند به گل رسیدند تا پیروز دیدار حساس با صباى قم باشند. در این بازى کریمى یک تنه صبا را با ۳ پاس گل و یک گل زده شکست داد.
در حاشیه
آتش سوزى در ورزشگاه دستگردى
یکى از اتاق هاى قسمت شمالى ورزشگاه دستگردى بر اثر اتصال سیم هاى برق آتش گرفت. پس از پایان دیدار تیم هاى فوتبال استیل آذین و صباى قم در یکى از اتاق هاى قسمت شمالى ورزشگاه دستگردى بر اثر اتصال سیم هاى برق آتش سوزى ایجاد شد که موجب هراس افراد حاضر در آن منطقه شد اما این حریق به وسیله کپسول هاى آتش نشانى به سرعت اطفا شد. این در حالى بود که بازیکنان و مربیان ۲ تیم در فضایى پر از دود سفیدرنگ ناشى از اطفا حریق ورزشگاه را با سرفه ترک کردند

سایپا ۱- شاهین بوشهر صفر

برد خفیف سایپا

گل: امید شریفى نسب ( دقیقه ۵۷)
داور: منصور نورى
کمک داور: رحیم شاهین و مهرداد تقى زادگان
اخطار: مجید ایوبى(سایپا)، مهدى کیانى و امیرحسین محمدى ( شاهین بوشهر)
ورزشگاه: انقلاب کرج
تماشاگران: حدود ۲ هزار نفر
سایپا
وحید شیخ رئیس (۱۶)، مرتضى ابراهیمى (۱۵)، مرتضى ایزدى (۱۵)، مجید ایوبى (۱۴)، داریوش یزدانى (۱۸)، جواد آشتیانى (۱۵) از دقیقه ۵۸ مهدى خیرى (۱۳)، ابراهیم صادقى (۱۷)، سعید یوسف زاده (۱۶)، امید شریفى نسب (۱۷)، امین منوچهرى (۱۵) از دقیقه ۶۶ احمد ضیایى پور، رضا خالقى فرد (۱۵)، از دقیقه ۷۶ علیرضا کاووسى
سرمربى: محمد مایلى کهن
شاهین بوشهر
مجتبى روشنگر(۱۳)، عبدالرضا بازیارى(۱۲)، حمید محمدى(۱۴)، محسن ایران نژاد(۱۵)، عبدالله کرمى(۱۵)، اوبا ساندى(۱۶) از دقیقه ۶۵ لوسیانو والنته، بهادر عبدى(۱۲) از دقیقه ۵۸ امیرحسین محمدى(۱۱)، حبیب هوشیار(۱۵)، ایوان پترویچ(۱۵)، مهدى کیانى(۱۷) از دقیقه ۷۵ محمد احمدپورى و عباس پورخسروانى(۱۴)
سرمربى: حمید کللى فر(۱۴)
شرح گل
گل سایپا: پاس عرضى جواد آشتیانى از سمت چپ به امید شریفى نسب رسید و شریفى نسب بعد از کنترل از فاصله ۲۵ مترى شوتى را روانه دروازه کرد که بعد از برخورد با دروازه بان شاهین تبدیل به گل شد.
لحظات حساس
دقیقه :۵ سانتر جواد آشتیانى از چپ به شریفى نسب رسید و او توپ را به تیر عمودى دروازه زد.
دقیقه :۲۲ جواد آشتیانى از راست ضربه کاشته اى را زد که روشنگر آن را دفع کرد.
دقیقه :۳۵ پاس امین منوچهرى به شریفى نسب رسید که شوت چرخشى او را دروازه بان حریف دفع کرد.
دقیقه :۸۶ ضربه ایستگاهى ابراهیم صادقى به دفاع خورد و در برگشت شوت یزدانى از کنار دروازه گذشت.
شرح بازى
در طول نیمه اول سایپا بیشتر از جناحین به خصوص سمت چپ توسط آشتیانى نفوذ مى کرد. بعضى اوقات هم با پاس هاى در عمق داریوش یزدانى دست به حمله مى زد. سایپا تا دقیقه ۲۰ حمله مى کرد اما بازى از دقیقه ۲۰ تا ۳۵ متعادل بود. در نیمه دوم هم این تیم سایپا بود که شروع به حمله کرد و حتى بعد از به ثمر رسیدن گل هم عقب نشینى نکرد اما در ۱۰ دقیقه پایانى سایپا به دفاع مطلق روى آورد و شاهین در این زمان دست به حمله بیهوده زد و در پایان این سایپا بود که پیروز از زمین مسابقه خارج شد

فولاد خوزستان یک پیکان قزوین یک

فولاد در دقیقه ۷۳ قافیه را باخت

گل ها: جابا مجیرى ( دقیقه ۳۱) براى فولاد و سعید لطفى ( دقیقه ۷۳) براى پیکان
داور: غلامرضا جبارى
کمک ها: محمدرضا منصورى، مهدى عالیقدر
اخطار: سعید رمضانى، پیام حاجى نجف و حجت زاد محمود ( فولاد)، مجید خدابنده لو، ایمان رزاقى راد ( پیکان)
ورزشگاه: تختى اهواز
تماشاگر: ۳ هزار نفر
بازیکنان فولاد
حسین آشنا(۱۵)، ایوب والى(۱۴)، سیدمحمد علوى(۱۵)، جابا مجیرى(۱۲)، سعید رمضانى(۱۴)، پیام حاجى نجف(۱۲)، على حمودى(۱۴) از دقیقه ۶۶ مهدى چمن آرا، سیامک سرلک (۱۶) از دقیقه ۶۲ ملان باراتوویچ، حجت زادمحمود(۱۲)، سجاد فیض اللهى(۱۳) از دقیقه ۴۶ جواد شیرزاد(۱۵) و لفته حمیدى(۱۲)
سرمربى: لوکابوناچیج(۱۵)
پیکان
مسعود غلامعلى زاد (۱۶)، حسین معمار (۱۴)، سعید لطفى (۱۶)، مهدى تاجیک (۱۵)، محمدرضا طهماسبى (۱۶) از دقیقه ۸۸ محمود پوراسدالله، حمید هدایتى (۱۶)، میثم رضاپور (۱۲)، على غلام از دقیقه ۶۵ سعید دقیقى، على سلمانى (۱۲)، مجید خدابنده لو از دقیقه ۸۹ امید بزرگى و ایمان رزاقى راد (۱۲)
سرمربى: حمید درخشان (۱۶)
شرح گل ها
گل فولاد: دقیقه ۳۱ سیامک سرلک از چپ توپ را ارسال کرد که جابا مجیدى با ضربه سر گل اول بازى را به ثمر رساند.
گل پیکان: کرنر پیکان از جناح چپ توسط محمدرضا طهماسبى ارسال شد که سعید لطفى مدافع جلو کشیده پیکان با ضربه سر گل زد.
دقایق حساس
دقیقه :۲۱ ارسال خوب حمودى از راست با ضربه سر دقیق لفته حمیدى در آستانه ورود به دروازه بود که غلام علیزاد توپ را مهار کرد.
دقیقه :۳۵ ارسال خوب زادمحمود از وسط زمین براى سعید رمضانى با تعلل و شوت آرام او همراه شد که غلام علیزاد توپ را گرفت.
دقیقه :۴۵ خدابنده لو از چپ پا به توپ وارد محوطه ۶ قدم فولاد شد که محمد علوى با نوک پا توپ او را دفع کرد.
دقیقه :۵۰ توپ سرگردان پشت محوطه جریمه فولاد به خدابنده لو رسید که شوت او از فاصله ۲۵ مترى را آشنا مهار کرد.
دقیقه :۸۱ در میان شلوغى جلوى دروازه فولاد، رزاقى راد به اشتباه توپ را به آشنا پاس داد.
دقیقه :۹۳ ضربه سر سعید رمضانى را مهدى تاجیک مدافع پیکان از روى خط دروازه با کف پا بیرون کشید.
شرح بازى
۲ تیم با سیستم ۲-۵-۳ وارد زمین شدند. در نیمه اول ۲ تیم خوب و متعادل کار کردند و تا پشت محوطه جریمه یکدیگر خوب کار مى کردند امافولادتوانست به تک گل بازى در نیمه اول دست یابد.در نیمه دوم اما فولاد در لاک دفاعى فرو رفت و پیکان توپ و میدان را در دست گرفت و بازى را به تساوى کشاند

قوى سپید، گربه سیاهش را شکست داد

ملوان بندرانزلى ۲- راه آهن شهررى ۱

گل ها: پژمان نورى ( دقیقه ۶۸)و پویا نزهتى ( دقیقه ۸۴) براى ملوان و میلاد زنید پور ( دقیقه ۱۰) براى راه آهن شهررى
داور: قاسم واحدى،کمک ها: على موغلى و محبت على رضایى تبار
اخطار: بابک پورغلامى و ابوالحسن جعفرى ( ملوان)، ابوذر رحیمى ومیلاد زنید پور ( راه آهن)،تماشاگر: حدود ۷ هزار نفر،ورزشگاه: سردار جنگل رشت
ملوان بندرانزلى
سجاد بیرانوند(۱۵)، آلن باسیچ(۱۵)، سعید سالارزاده(۱۷)، بابک پورغلامى(۱۴)، محمد حیدرى(۱۳) از دقیقه ۴۶ پژمان نورى(۱۷)، فیلیپ دسوزا(۱۴)، مهران جعفرى(۱۴)، جلال رافخایى(۱۴) از دقیقه ۶۰ پویا نزهتى(۱۶)، على رمضانى(۱۳) از دقیقه ۷۸ ابوالحسن جعفرى، حسین ابراهیمى(۱۵) و آدریانو آلوز(۱۶)
سرمربى: محمد احمدزاده(۱۷)
راه آهن
مسعود همامى(۱۴)، علیرضا نورمحمدى(۱۱)، مجید باجلان(۱۳)، ابراهیم کریمى(۱۲)، ابوذر رحیمى(۱۴)، حسین پاشایى(۱۵)، مجید نورمحمدى(۱۰)، میلاد زنیدپور(۱۷)، عیسى ترائوره(۱۰) از دقیقه ۷۲ کمال کامیابى، حسین کوشکى(۱۷) از دقیقه ۸۴ محسن زاهدى و ایمان حیدرى(۱۱) از دقیقه ۵۵ فرید عابدى(۱۱)
سرمربى: ارنى برندتس(۱۴)
شرح گل
گل راه آهن: روى ارسال یک ضربه ایستگاهى میلاد زنیدپور در ۲ ضرب توپ را درون دروازه ملوان جاى داد.
گل اول ملوان: روى شروع مجدد ملوانى ها و سانتر حسین ابراهیمى روى دروازه راه آهن، پژمان نورى در محوطه ۶ قدم گل تساوى را به ثمر رساند.
گل دوم ملوان: روى سانتر بلند پورغلامى، پویا نزهتى صاحب توپ شد و با یک ضربه دقیق توپ را تبدیل به گل دوم و برترى ملوان کرد.
دقایق حساس
دقیقه :۱۹ شوت سنگین آلوز از کنار دروازه راه آهن به اوت رفت.
دقیقه:۴۵ در محوطه جریمه راه آهن ابراهیم کریمى روى مهران جعفرى مرتکب خطا شد که داور به نشانه پنالتى در سوت خود دمید، ضربه پنالتى را رافخایى روانه دروازه کرد که همامى توپ او را دفع کرد.
دقیقه :۶۵ شوت سرضرب نورى را همامى به کرنر فرستاد.
دقیقه :۸۰ ضربه کاشته نورى با ضربه آلوزهمراه بود که باجلان به اشتباه نزدیک بود دروازه خودى را باز کند که همامى توپ را به کرنر زد.
دقیقه :۹۰ محسن زاهدى با دفاع ملوان تک به تک شد اما سالارزاده مانع گل شدن توپ شد.
شرح بازى
همان بلایى که در بازى پیش راه آهن بر سر فولاد آورد، این بار بر سرش آمد. آنها بازى یک بر صفر برده را ۲ بر یک باختند. راه آهن در دقایق ابتدایى به گل رسید اما پس از آن شاگردان برندتس در لاک دفاعى فرو رفتند. در آخرین دقایق نیمه اول رافخایى پنالتى ملوان را خراب کرد تا تیم با شکست راهى رختکن شود. با شروع نیمه دوم حملات ملوانى ها تشدید شد و تعویض هاى احمدزاده جواب داد تا اینکه در دقایق پایانى بازى نورى و نزهتى براى ملوان گلزنى کردند و ملوان بعد از چندین سال توانست راه آهن را شکست بدهد، تا گربه سیاه خود را از پیش رو بردارد

ابومسلم در خانه متوقف شد

ابومسلم خراسان صفر- پاس همدان صفر

داور: رحیم مهرپیشه ،کمک ها: محمدرضا ابوالفضلى و کیانوش داودزاده،اخطار: مصطفى شهرکى و عبدالجبار مومونى از ابومسلم، اویس کردجهان، وحید على آبادى و مقداد قباخلو از پاس،ورزشگاه: ثامن الائمه مشهد
تماشاگر: ۲۵۰۰ نفر
ابومسلم
مجید غلامى (۱۶)، فرشاد بهادرانى (۱۵)، عبدالجبار مومونى (۱۵)، میثم حاجیان (۱۳)، داود دانش دوست (۱۷)، ابراهیم لوینیان (۱۵)، سعید خانى (۱۸)، على حقدوست (۱۵)، رضا ناصحى (۱۴) از دقیقه ۷۰ امجد شکوه مقام، مصطفى شهرکى (۱۵) و یونس شاکرى (۱۲) از دقیقه ۸۰ میلاد نورى
سرمربى: ناصر پورمهدى (۱۵)
پاس
سوشا مکانى (۱۶)، امید خورج (۱۴)، اویس کردجهان (۱۶)، روزبه شاه على دوست (۱۵)، مهرداد کریمیان (۱۶)، هادى رمضانى (۱۴) از دقیقه ۸۲ وریا غفورى، یدالله اکبرى (۱۷)، سعید بیات (۱۴)، وحید على آبادى (۱۳) از دقیقه ۶۸ مقداد قباخلو، پویا سیف پناهى (۱۴) و مجید حیدرى (۱۳)
مربى: علیرضا منصوریان (۱۶)
لحظات حساس
دقیقه :۱۵ سانتر داود دانش دوست، رضا ناصحى را در موقعیت تک به تک قرارداد اما او قدر این توپ راندانست و با بى دقتى توپ را به بیرون زد.
دقیقه :۵۵ روى یک ضربه کرنر از سمت راست رضا ناصحى ضربه سرى را راهى دروازه پاس کرد که به تیر دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت.
دقیقه :۷۳ روى حرکت یدالله اکبرى، این بازیکن یک شوت از فاصله ۳۰ مترى زد که با فاصله اندک از کنار دروازه ابومسلم بیرون رفت.
دقیقه :۸۰ ارسال داود دانش دوست با ضربه روى پاى مصطفى شهرکى همراه شد که این ضربه هم به بیرون رفت.
دقیقه :۸۳ شوت راه دور دانش دوست با فاصله کمى از کنار دروازه پاس به بیرون رفت.
شرح بازى
به طور کلى در این دیدار ابومسلم بهتر از تیم میهمان ظاهر شد. نیمه اول حدوداً آرام دنبال شد و به جز یک صحنه روى دروازه پاس، صحنه خاص دیگرى نداشت. در این نیمه ابومسلم بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشت اما نیمه دوم بازى زیبایى از سوى ۲ تیم انجام شد. ابومسلمى ها میل بیشترى به پیروزى داشتند و صحنه هاى خطرناک زیادى را روى دروازه پاس به وجود آوردند. ابومسلم اگر در این بازى یک مهاجم ششدانگ داشت، صددرصد به پیروزى مى رسید. ابومسلمى ها در این بازى نشان دادند که در گلز نى مشکل دارند. تیم پاس هم در این دیدار به دفاع پرداخت و مدافعین این تیم هم خوب کار کردند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)