چند حالت خاص برای دو بازی امروز لیگ برتر، حکم به قهرمانی زودهنگام پرسپولیس می‌دهند.

شاگردان یحیی گل‌محمدی و محرم نویدکیا ۱۸۰ دقیقه حساس و سرنوشت ساز را در تهران و اصفهان خواهند داشت. پرسپولیس دو بازی با تراکتور و پیکان را در پایتخت برگزار خواهد کرد و سپاهان ابتدا در نقش جهان به مصاف ذوب آهن می‌رود و بعد در ورزشگاه آزادی رودرروی استقلال قرار می‌گیرد.

از مجموع حالتهای موجود برای اتمام لیگ برتر، ۷۶% پرسپولیس را قهرمان لیگ برتر می‌کنند و ۲۴% سپاهان را در صدر جدول قرار می‌دهند اما پرسپولیسی‌ها امیدوارند تا یک هفته مانده به پایان فصل، جشن قهرمانی را در ورزشگاه خانگی خود برگزار کنند و البته شانس زیادی برای رسیدن به این هدف ندارند.

پرسپولیس از شش قهرمانی لیگ برتری اش، نیمی را در هفته پایانی جشن گرفته و نیم دیگر را زودتر از اتمام مسابقات. در لیگ اول و هفتم، قهرمانی به شکلی دراماتیک رقم خورد و در لیگ هجدهم نیز پیروزی مقابل پارس جنوبی، قرمزها را صدرنشین نگه داشت. اما در لیگهای شانزدهم، هفدهم و نوزدهم شاگردان برانکو و یحیی، به شکلی مقتدرانه لیگ را فتح کردند.

اگر امروز برتری پرسپولیس با تساوی یا شکست سپاهان همراه شود، قهرمانی پرسپولیس قطعی خواهد شد.

محتمل ترین اتفاق برای امشب فوتبال ایران، ادامه روند موجود است. از بین ۱۸ حالت موجود، ۱۱ تا حکم به ادامه صدرنشینی پرسپولیس بدون کسب قهرمانی می‌دهد. اگر پرسپولیس پیروز شود، قطعا و با هر حالتی جایگاه نخست را حفظ خواهد کرد اما در صورت تساوی یا شکست هم می‌تواند جایگاهش را نگه دارد. اگر پرسپولیس ببازد، تساوی یا شکست سپاهان نیز به سود قرمزها خواهد بود و اگر مساوی کند، دوباره تساوی یا باخت سپاهان صدرنشینی پرسپولیس را تضمین می‌کند. در حالتی خاص، مساوی پرسپولیس اگر با برد یک یا دو گله سپاهان همراه شود، بازهم این تیم را صدرنشین خواهد کرد.

* چند نکته:
* ۸۴ درصد احتمال دارد که پرسپولیس امروز صدرنشین لیگ برتر بماند.
* در صورت پیروزی هر دو تیم، شانس قهرمانی سپاهان به حدود ۱۵ درصد کاهش خواهد یافت.
* اگر پرسپولیس اختلاف تفاضل گل را یکی دیگر افزایش دهد و مقابل پیکان به تساوی برسد، سپاهان برای قهرمانی باید ۴ گل به استقلال بزند.
* ۷۸ درصد احتمال دارد که پرسپولیس امروز قهرمان لیگ برتر نشود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)