برای شهریار همیشه یک فرصت هست

مرجع خبری پرسپولیس : دیگر نه از فقر زمان برای تمرین و بازی‌های تدارکاتی می‌توان گله کرد و نه از مدیریت مردی چون علی کفاشیان که بیشتر به «سیبل» شباهت دارد تا یک مدیر کارآمد.

 

با اینکه برای علی دایی همیشه یک فرصت دوباره وجود دارد اما پرسپولیس لیگ دهم به نوعی اعتبار و ملاک سنجش توانایی‌های آقای گل و بلبل فوتبال جهان خواهد بود. برای مردی که می‌خواهد همیشه برنده باشد و به اثبات حقانیت خود در ایران قانع نبوده و نخواهد بود، لیگ دهم تنها یک شانس مجدد نیست، بلکه فرصتی است برای استفاده هواداران نه چندان کم‌تعداد و سوءاستفاده منتقدان بی‌شمارش، تا ملاک قضاوت خود را «تیمی» قرار دهند که دایی به اختیار خود بسته و کمتر بهانه‌ای برای شکست‌های احتمالی‌اش دارد.

حکایت پرسپولیس لیگ دهم به اصطلاح حرفه‌ای و تیم ملی تحت فرمان دایی، حکایتی کاملا متفاوت است. اینجا دیگر نه از فقر زمان برای تمرین و بازی‌های تدارکاتی می‌توان گله کرد و نه از مدیریت مردی چون علی کفاشیان که بیشتر به «سیبل» شباهت دارد تا یک مدیر کارآمد.

 

 

 نه کسی جرات می‌کند که دایی را برای سرمربیگری پرسپولیس کوچک بشمارد، نه بازیکنی می‌تواند با لابی و دلالی به جمع یاران دایی اضافه شود.

 

 دایی علاوه بر اینها سایه مردی را حس می‌کند، که از مدیریت، به خنده اکتفا نکرده و از انتقاد تنها شوخی‌هایش را استخراج نمی‌کند؛ حبیب کاشانی به اعتراف دایی کمک بزرگی برایش تلقی می‌شود.

هواداران پرسپولیس، هواداران علی دایی منتقدین سرسختش، منتظر عملکرد علی‌دایی در لیگ دهم هستند. آقای گل جهان برای فرار از همه پرونده‌هایی که پس از اولین شکست مجدداً برایش گشوده می‌شود، محکوم به پیروزی در این لباس است. دایی در پرسپولیس لیگ دهم نه تنها احمدرضا عابدزاده را به عنوان یک مزاحم به زعم خودش در اختیار ندارد، که می‌تواند حسین عبدی یا هر نام دیگری را نیز در اختیار نداشته باشد.

همه منتظرند تا دستپخت‌ دایی را دستمایه نقد یا به ناچار تحسین دیگری قرار دهند و این انتظار با استارت لیگ دهم با اضطراب بیشتری دنبال می‌شود. علی دایی اگر چه برای اثبات خود دلیل خاصی نمی‌بیند و خود را بی‌نیاز از تایید دیگران می‌داند اما راهی که دایی با لباس جدید آغاز کرده،‌ شدیداً نیازمند تایید اهالی فن و بزرگترهای حوزه مربیگری است؛ راهی که پرسپولیس دایی باید به سلامت از آن عبور کند.

 

منبع: روزنامه گل

 

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)