مرجع خبری پرسپولیس : سرمربی تیم ملی فوتبال سوئیس گفت: ۱۰۵ سال در انتظار کسب بردی تاریخی برابر اسپانیا بودیم.

 

به نقل از سایت فیفا، اوتمار هیتسفلد پس از برد یک بر صفر برابر اسپانیا عنوان کرد: این برد یک پیروزی تاریخی و فراموش ‌نشدنی به حساب می‌آید. امروز مقابل تیمی برنده شدیم که ۱۰۵ سال انتظار برد مقابلش را داشتیم.

این مربی آلمانی که پس از جام ملت‌های ۲۰۰۸ زمام امور سوئیسی‌ها را برعهده گرفت، افزود: بدیهی است از این برد بسیار خوشحال هستم. تیم من امروز با تمام وجود تلاش کرد با یکپارچگی و همدلی نتیجه بگیرد که خوشبختانه اینگونه نیز شد.

هیتسفلد گفت: از قبل می‌دانستیم اگر بخواهیم باز بازی کنیم، حریف این تیم نخواهیم شد. به همین دلیل اول درصدد حفظ دروازه‌ بودیم و بعد بدنبال حمله به دروازه حریف. با این تاکتیک به هدف خود رسیدیم.

وی ادامه داد:‌ فکر می ‌کنم با این برد گامی بزرگ در جهت صعود از گروه و رفتن به مرحله یک هشتم نهایی برداشتیم. بعد از این بازی باید دنبال نتیجه در دو دیدار آینده باشیم. باور دارم بازی با شیلی سخت تر از اسپانیا است.چون الان همه از ما بیشتر انتظار دارند و هم حریف با شناخت بیشتری برای بازی با ما اقدام می‌کند. از این جهت باید همچنان هوشیار و متحد باقی بمانیم.

تیم سوئیس امروز ساعت ۱۸:۳۰ به وقت تهران برابر اسپانیا از گروه هشتم قرار گرفت و با تک گل گلسون فرناندز یک بر صفر حریف نامی خود را شکست داد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)