دروازه‌بان سابق پرسپولیس در مورد شرایط این روزهای این تیم صحبت کرد.

مهدی واعظی در گفت‌و‌گو با برنا، در مورد شرایط کلی پرسپولیس در آستانه آغاز فصل جدید فوتبال ایران اظهار داشت: پرسپولیس با شرایط فعلی‌اش این توان و پتاسیل را دارد که در فصل جدید بار دیگر در لیگ برتر و جام حذفی قهرمان شود اما بدون تعارف باید بگویم امکان موفقیت این تیم و دیگر نماینده‌های ایران در لیگ قهرمانان آسیا بسیار کم است و نمی‌توان برای تیم‌های ایرانی شانس زیادی را برای موفقیت در آسیا قائل شد.

وی در تکمیل صحبت‌های خود در این خصوص تاکید کرد: نباید خودمان را گول بزنیم. امکانات نرم‌افزای و سخت‌افزاری فوتبال ایران و با اکثر باشگاه‌های حاضر در لیگ قهرمانان قابل مقایسه نیست و اگر برای رسیدن به حریفان تلاش نکنیم باید بگویم ممکن است این فاصله روز به روز بیشتر شود.

دروازه‌بان سال‌های گذشته پرسپولیس با اشاره به اوضاع این تیم در نقل و انتقالات تابستانی تصریح کرد: در نقل و انتقالات پرسپولیس برای فصل پیش رو شاهد رفت و آمدهایی در این تیم بودیم که همه ما توقع داشتیم با این رفت و آمدها بار فنی تیم تغییر کرده و با جذب حداقل دو سه مهره خوب خارجی برخی نقاط ضعف تیم تقویت شود که به هرحال بنا به دلایلی این اتفاق رخ نداده است که این موضوع برای تیمی که علاوه بر جام‌های داخلی، باید در آسیا حضور پیدا کند، نمی‌تواند خبر خوشایندی باشد.

واعظی در ادامه تاکید کرد: با احترام به تمام مهاجمان حال حاضر پرسپولیس باید به این مساله اشاره داشته باشم که این تیم برای حضور موفق در آسیا به حضور مهاجم جدید و ترجیحا خارجی نیاز مبرم دارد تا بتواند در لیگ قهرمانان برابر حریفانی که ستاره‌های زیادی را در اختیار دارند، توان بیشتری برای رقابت داشته باشند. حضور در آسیا شوخی بردار نیست و در شان پرسپولیس نیست که در تراز با حریفان آسیایی پایین تر باشد.

وی در خصوص وضعیت دروازه سرخ‌ها در فصل جدید گفت: بدون شک علیرضا بیرانوند در این فصل هم به عنوان یکی از بهترین دروازه‌بان‌های پرسپولیس و لیگ برتر است که در فصل جدید هم می‌تواند عملکرد خوبی را درون دروازه این تیم داشته باشد ولی با توجه به احتمال وجود مصدومیت‌ها و محرومیت‌ها و تاکید دوباره روی این موضوع که پرسپولیس در فصل جدید حضور در آسیا را پیش روی دارد، لزوم حضور یک دروازه‌بان باتجربه در کنار بیرانوند به شدت احساس می‌شود؛ البته با توجه به شناختی که از فوتبال ایران دارم دروازه‌بانی که پرسپولیس در کنار بیرانوند به آن نیاز دارد، قطعا نباید دروازه‌بانی تراز اول باشد، بلکه باید گلری باشد که به عنوان دروازه‌بان دوم، ذخیره مطمئنی برای بیرانوند محسوب شود.

پیشکسوت فوتبال ایران در پایان موضوع جالبی را مطرح کرد و در خصوص شرایط کلی دروازه‌بانی در فوتبال ایران خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر شرایط دروازه‌بان‌های فوتبال ایران به گونه‌ای است که شاهد فقر دروازه‌بان شده ایم، مساله‌ای که به 5-6 سال قبل برمی‌گردد. این موضوع به دلیل سیاست‌گذاری نادرست در امر آموزش است. این موضوع در لیگ داخلی با حضور دروازه‌بان خارجی قابل حل شدن است اما اگر این مساله ریشه‌ای حل نشود در سال‌های نه‌چندان دور بدون شک در تیم ملی دچار چالش خواهیم شد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)