سه شنبه ۱۸ فروردین:(۲۰:۱۵)

مرجع خبری پرسپولیس: ادواردو نلو وینگادا سرمربی تیم پرسپولیس در کنفرانس خبری پیش از دیدار با الغرافه گفت: بازی بسیار سختی پیش‌رو داریم و باید در فوتبال به همه تیم‌ها احترام گذاشت و هیچ تیمی را دست کم نگرفت. از این رو فکر می‌کنم الغرافه هم تیم قدرتمندی در لیگ قهرمانان آسیا باشد و در رقابت‌های لیگ قطر هم یکی از تیم‌های مدعی قهرمانی است.

آنها بازیکنان بسیار خوبی دارند و با تمام قوا برای کسب امتیاز از پرسپولیس به تهران آمده‌اند اما، از طرفی تیم پرسپولیس هم در دو بازی گذشته‌ خود در این مسابقات نشان داده که شرایط خوبی دارد و این رقابت‌ها برایش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وینگادا در پاسخ به سوالی مبنی بر نگرانی مردم از حضور پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا با توجه به شکست گذشته این تیم برابر صبا تصریح کرد: در همه جای دنیا اتفاقات فوتبال رخ می‌دهد و شما شاهد بودید تیم آرژانتین با شش گل برابر تیم بولیوی شکست خورد، در حالی که قدرت این دو تیم به هیچ وجه قابل قیاس با هم نیستند. یا اینکه بایرن مونیخ هم پنج بر یک در بوندسلیگا مقابل حریفش مغلوب شد.

در بعضی مواقع همه اشتباه می‌کنند و فوتبال همین است. ممکن است ما خوب بازی نکنیم اما، روی دو اتفاق و موقعیت ساده به گل برسیم و برعکس این قضیه هم وجود دارد. تنها نکته منفی بازی پرسپولیس برابر صبا از دست رفتن موقعیت‌ها بود، وگرنه اگر نتوان گفت که پرسپولیس خوب بازی نکرد، همین طور نمی‌توانیم بگوییم که مقابل صبا بد بودیم.

 
وینگادا درباره تقویت خط حمله‌ پرسپولیس نیز تصریح کرد:


ما هر روز و هر هفته برای بهبود وضعیت بازیکنان کار و تلاش می‌کنیم. اگر بگوییم برای بازی فردا مقابل الغرافه برای مهاجمان برنامه ویژه‌ای داریم، بدین معناست که ما در مسابقات گذشته برنامه‌ خاصی برای آنها نداشته‌ایم و این درست به نظر نمی‌آید.

هر بازی برای پرسپولیس چه در لیگ قهرمانان آسیا و چه در مسابقات داخلی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و ما برای موفقیت در آن از همه توان‌مان استفاده می‌کنیم. نکته مهمی که در پرسپولیس در حال رخ دادن است، این بوده که بازیکنان درک کرده‌اند که باید برای موفقیت تلاش و کوشش بسیاری داشته باشند.

وینگادا همچنین درباره شانس صعودش از گروه و همچنین موفقیت در مراحل بعدی لیگ قهرمانان آسیا افزود: هنوز زود است که پیرامون این مساله نتیجه‌گیری دقیقی داشته باشیم. تیم‌های زیادی برای کسب قهرمانی این جام کاندیدا و مدعی هستند. ما در وهله‌ اول باید سعی کنیم در گروه خود به عنوان تیم اول به مرحله بعدی راه یافته تا در بازی پلی‌آف (یک شانزدهم) میزبان حریف بعدی‌مان باشیم. صحبت درباره مراحل بعد هم فعلا لازم نیست و ما در صورت راه یافتن به آن می‌توانیم تمام تمرکزمان را گذاشته و پیرامون موفقیت در این رقابت‌ها صحبت و برنامه‌ریزی کنیم.

سرمربی تیم پرسپولیس درباره ترکیب این تیم مقابل الغرافه خاطر نشان کرد: تمام مربیان دنیا به دنبال بازیکنانی هستند که از آمادگی فنی بالا و کیفیت مطلوبی برخوردارند. در پرسپولیس هم چنین رویه‌ای خواهد بود. مسلما بازیکن ۱۹ ساله به اندازه‌ بازیکن ۲۹ ساله تجربه ندارد اما، در عین حال بازیکنان جوانی هم هستند که در همین مقطع سنی تجربه و کیفیت لازم را دارند که علی کریمی در فوتبال ایران چنین بازیکنی بوده است.

در بازی فردا ترکیب پرسپولیس متشکل از بازیکنانی خواهد بود که در بهترین کیفیت و آمادگی بسر می‌برند و من در انتخابم توجهی به سن و سال بازیکنان و یا شخصیت فردی آنها نمی‌کنم

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)