تقریباً همه کارشناسان داوری روی صحت و سلامت گل علی نعمتی صحه گذاشتند.

پرسپولیس با یک گل موفق شد از سد آلومینیوم اراک حریف چغر و سرسخت خود عبور کند و سه امتیاز بگیرد اما تک گل سه امتیازی علی نعمتی با اعتراض بازیکنان رقیب مواجه شد. این مسأله در بین دو نیمه و در پایان مسابقه مورد اعتراض شدید کادر فنی و بازیکنان تیم اراکی انجامید و مجتبی حسینی حتی مقابل دوربین شبکه سه و در پخش زنده تلویزیونی صراحتاً تأکید کرد گل پرسپولیس آفساید بوده و امیدوار است تیم داوری تعمداً اشتباه نکرده باشد که همین گفته باعث محرومیت سرمربی ایرالکو شد.

اما بلافاصله بعد از مسابقه تا یک روز بعد تقریباً همه کارشناسان داوری روی صحت و سلامت گل علی نعمتی صحه گذاشتند.

محمدرضا ابوالفضلی، محمدحسین ترابیان، مهدی عالیقدر، ابراهیم میرزابیگی، محسن ترکی، تورج حق‌وردی و مهدی سیدعلی از جمله کارشناسانی بودند که صحت این گل را تأیید کردند.

جالب اینکه در غالب رسانه‌ها تصویری که از صحنه فیکس حرکت نعمتی منتشر شده مشخص است که گل آفساید نبوده اما رسانه رسمی آلومینیوم از زوایه دیگری و بعد از جدا شدن توپ از پای سروش رفیعی، تصویر فیکس شده را نشان داده و با صراحت اعلام کرده کمک داور اشتباه کرده است. نکته جالب اینکه بیشتر کارشناسان معتقدند در صحنه برخورد میلا فخرالدینی و مرتضی پورعلی‌گنجی که در دقیقه ۸ بازی اتفاق افتاد داور باید به کاپیتان آلومینیوم کارت قرمز مستقیم نشان می‌داد و حریف پرسپولیس از این دقیقه ۱۰ نفره می‌شد اما به کارت زرد کفایت کرد.

گفتنی است یک روز بعد از این بازی خداداد افشاریان رئیس کمیته داوران درباره صحنه گل پرسپولیس گفت: هنوز گزارش این بازی به دست من نرسیده اما در مورد صحنه موردنظر طبق چیزی که من دیدم کمک داور شاهکار کرد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)