مرجع خبری پرسپولیس(۱۵:۵۷) / سه شنبه ۱۰ دی: رئیس کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال گفت: پرسپولیس تیم با ریشه ای است و از تماشاگران زیادی سود می برد.

محمدرضا ملامحمد در جلسه مطبوعاتی کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال اظهار داشت: در دوره جدید بحث فرهنگی با حضور علی کفاشیان در فدراسیون فوتبال اهمیت بسیاری پیدا کرده است. باید بگویم که مسئله فرهنگی نباید در حاشیه باشد بلکه باید در جریان و متن فوتبال قرار بگیرد. این امر در مدیریت فدراسیون فوتبال لحاظ شده است.

ملامحمد در مورد بحث تماشاگران گفت: عضو هویت‌بخش به فوتبال، هواداران هستند. فوتبال بدون تماشاگر هیچ هیجانی ندارد. گرچه در فوتبال ایران تماشاچی خیلی زود به هوادار تبدیل می‌شود درحالی که در کشورهای غربی اینطور نیست. هواداران از باشگاه‌ها و باشگاه‌ها از هواداران توقع دارند. ما می‌پذیریم که هوادار باید تعصب داشته باشد اما این تعصب نباید کورکورانه باشد.

وی در خصوص وجود مسائل حاشیه‌ای در فوتبال تاکید کرد: من خودم از طرفداران حاشیه در فوتبالم چون جذابیت خاص خودش را دارد بنابراین پرداختن به حاشیه فوتبال چیز بدی نیست.
رئیس کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال گفت: ما دو طرح را در فدراسیون پیگیری می‌کنیم. بحث ارتقا و جایگاه پیشکسوتان که در این زمینه قصد داریم همایش بزرگ ملی اخلاق در فوتبال را ساماندهی کنیم و طرح تقویت بنیه فرهنگی رسانه‌ای فدراسیون، ساماندهی تماشاگران و ساماندهی مدیریت هواداران تیم ملی نیز مدنظر است. کما اینکه در دیدار قبلی ملی‌پوشان ما تعداد زیادی از هواداران را بصورت متحدالشکل به ورزشگاه آوردیم و در دیدار بعدی تیم ملی ایران برابر کره جنوبی نیز ۳۶۰۰ هوادار متحد‌الشکل را حمایت کردیم.
ملامحمد در مورد اظهارات علیپور در خصوص ضد فرهنگی دانستن تماشاگران پرسپولیس گفت: در مورد اظهارنظری که انجام شده باید بگویم که پرسپولیس پرطرفدارترین تیم ایران است و این موضوع با قاطعیت مورد تایید فدراسیون فوتبال قرار گرفته است ادعای پرطرفدار بودن این تیم نیز وجود دارد. به همین دلیل طیف گسترده‌ای از این هواداران علاقمند به این تیم هستند که اقشار مختلف جامعه را دربر می‌گیرد. از پزشک، دانشجو، کارمند و … گرفته تا سایر موارد طرفدار این تیم هستند و باید گفت که این تیم هم از سطح باشعور و فرهنگی هستند. البته هر یک از باشگاه‌ها در مورد هوادارانشان مشکلاتی دارند و ما از آنها می‌خواهیم که آموزش تماشاگرانشان را در دستور کارشان قرار دهند.
ملامحمد با اشاره به اتفاقات رخ داده از سوی طرفداران پرسپولیس و استقلال در مسابقه نمادین منتخب دو تیم بزرگ ایران گفت:‌ آن مسابقه از سوی سازمان تربیت بدنی سازماندهی شد و همانطوری که گفتم پس از سال ها بازیکنان دو تیم خیلی خوب در کنار یکدیگر حمع شدند هرچند در این قضیه کوتاهی نیز رخ داده است. و ما این ماموریت را نداشتیم که در آن مسابقه هواداران را ساماندهی کنیم. خیلی‌ها این مسابقه را تماشا کردند و اثرگذاری را در جامعه مشاهده کردیم هرچند حضور تماشگران در این مسابقه کم فروغ بود و می‌توانست سرمایه‌گذاری بیشتری شود. .

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)