دوشنبه ۷ بهمن (۱۵:۵۵)

مرجع خبری پرسپولیس : با این وضع بازگشت روبایی هم در کار نیست !

نمایش پرسپولیس برابر مس شاید خیلی از هواداران این تیم را قانع کرده باشد که اختلاف نه امتیازی این تیم با استقلال در صدر جدول با این سبک بازی سرخ پوشان کمترین فاصله ممکن است! و آن ها با ادامه این سبک بازی باید منتظر باشند که در هفته های آتی به مراتب این فاصله را هم بیشتر ببینند.
در پرسپولیس فراتر از همه مشکلات فنی تیم آنچه که سبب می شود این تیم نتواند حتی پس از رسیدن به گل خود را در معرض کسب سه امتیاز ببیند، عدم روح جنگندگی است که نبود آن به شدت هواداران این تیم را آزار می دهد. پرسپولیس برای رسیدن به سه امتیاز جان نمی دهد و بازی نفرات این تیم به گونه ای است که از ابتدا و یا پس از رسیدن به گل اول، پیروزی تیم خود را قطعی می بیند و همین تفکر خیلی راحت به حریفان این تیم این فرصت را می دهد که با ساده ترین راه های ممکن به گل برسند.

با دیدن بازی پرسپولیس برابر مس بیشتر به این نتیجه رسیدیم که اگر توره در بازی با فولاد اخراج نشده بود در این بازی هم سرخ های پایتخت این پتانسیل را داشتند که باز هم یک سه امتیاز دیگر را تقدیم حریف خود کنند!

زمانی که پرسپولیس دروازه مس را در کرمان باز کرد خیلی ها به چند دلیل کار مس را در کرمان بابت پذیرفتن اولین شکست خانگی این فصل قطعی می دانستند. نخست به این دلیل که مس به دلیل نبود یک هافبک بازیساز خلاق عملا عمق پرسپولیس که پاشنه آشیل این تیم در این فصل بوده است را برای زدن ضربه از دست داده است. رسول نویدکیا که این وظیفه را برعهده داشت یکی از بدترین بازی های فصل خود را ارائه می کرد و عمدتا نبردها را به مازیار زارع واگذار کرد تا مس رو به بازی بیاورد که باب میل پرسپولیس بود. آن هم در شرایطی که این تیم از میزبان خود با یک گل پیش بود. مس در بازی خود برابر پرسپولیس تنها به سانترهایی دلخوش کرده بود که از جناح چپ از طریق امیدیان و گاهی از سمت راست به وسیله حمودی ارسال می شد. در این شرایط مبتدی ترین مربی هم می تواند تیم خود را در برابر این حملات مجهز کند و مثلا با کشاندن کریم باقری به محوطه خودی در زمان حملات مس عملا دروازه خود را بسته نگه دارد. اما پرسپولیس در نزدیک به بیستمین سانتری که امیدیان می کند، آنقدر دستپاچه نشان می دهد که در شلوغی محوطه توپ در برابر مهاجم مس می افتد و گل تساوی به ثمر می رسد! (حتی اگر این گل را با ضربه دست مهاجم حریف هم بدانیم باز هم دلیل نمی شود که به خط دفاع آسیب پذیر پرسپولیس اجازه دهیم که چنین موقعیتی برای مهاجم حریف فراهم کند) به همین راحتی آن هم در شرایطی که تمامی حاضرین در ورزشگاه می دانند تنها راه به گل رسیدن مس چیست جز کادر فنی و بازیکنان این تیم!در این شرایط خیلی عجیب نیست که پرسپولیس به راحتی از سه امتیازها چشم بپوشد.

نکته دیگری که مایه ناامیدی هواداران پرسپولیس شده است کندی بیش از حد این تیم در زمان هجوم است. نفرات دفاع سه نفره مس در زمانی که این تیم با یک گل عقب بود بارها جلو کشیدند. بیشتر مواقع جای صادقی و یا غنی زاده و حتی ابراهیمی خالی بود آن هم در شرایطی که نفرات میانی این تیم در محوطه پرسپولیس حضور داشتند. در این شرایط یک پرسپولیس تشنه خیلی راحت می توانست به گل دوم برسد اما کندی و سنگینی بیش از حد بازیکنان این تیم خیال مس را برای نفوذهای بیشتر بازیکنانش راحت می کرد. در چندین صحنه علیرضا محمد و گاهی پژمان نوری با سرعت خوب خود موقعیت های ضد حمله بسیار خوبی را فراهم کردند اما کندی نیکبخت، کریمی و باقری سبب می شد آن ها زمانی خود را در موقعیت دریافت پاس قرار دهند که یا توپ از دست رفته بود و یا بازیکنان مس به زمین خودی برگشته بودند. به همین دلیل است که پرسپولیس هیچگاه نمی توانست در این بازی با به ثمر رساندن گل دوم خیال خود را از رسیدن به سه امتیاز راحت کند.

فصل قبل و درست در همین مقطع تیم پرسپولیس با افت وحشتناکی روبرو شده بود و اختلاف هفت امتیازی این تیم با سپاهان هواداران این تیم را از قهرمانی ناامید کرده بود. اما برروی نیمکت پرسپولیس مربی بود که با واکنش های خود موفق شد روح جنگندگی را به ساق های بازیکنان خود بازگرداند. اینکه افشین پیروانی با واکنش های سرد خود برروی نیمکت پرسپولیس توانایی انجام این کار را دارد، پاسخش با تردید مواجه است. البته هواداران این تیم بسیار امیدوارند با بازگشت محسن خلیلی به ترکیب تیم و همچنین آماده شدن بازیکنانی نظیر بادامکی، پرسپولیس هم بازگشتی به رویایی بازگشتی داشته باشد که در هفت هفته آخر لیگ فصل قبل پیدا کرد و از امتیازهایی که تیم های بالای سرش از دست داد نهایت استفاده را کرد. البته این مهم رمانی اتفاق می افتد که پرسپولیس نحوه بازی و انگیزه خود را تغییر دهد در غیر این صورت اگر حریفان بالای جدولی این تیم هر هفته هم امتیاز از دست دهند اما این تیم همچنان به شیوه بازی برابر مس توپ بزند، اختلاف همانی می ماند که هست!

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)