یکی از گزینه‌های پرسپولیس برای تقویت خط دفاعی موسی کولیبالی مدافع فولاد خوزستان بود.

پرسپولیس بعد از جدایی محمدحسین کنعانی زادگان در تابستان گذشته، علیرضا ابراهیمی و علی نعمتی را به خدمت گرفت و در نیم فصل هم وحدت هنانوف به عنوان یک مدافع راست و البته میانی به جمع سرخ پوشان اضافه شد.

در کنار این نفرات، سید جلال حسینی کاپیتان پرافتخار پرسپولیس و فرشاد فرجی هم حضور داشتند تا یحیی گل محمدی در فصل قبل مجموعا ۵ مدافع میانی در اختیار داشته باشد. با این حال عملکرد مدافعان پرسپولیس در این فصل چنگی به دل نزد و گل محمدی بارها مجبور شد در این پست تغییر ایجاد کند.

در چند فصل گذشته که پرسپولیس قهرمان شد، خط دفاع این تیم بهترین عملکرد را داشت و همواره کمترین گل خورده را به نام خود ثبت می‌کرد ولی در فصلی که گذشت، نقطه قوت پرسپولیس به نقطه ضعف این تیم تبدیل شد.

برای فصل آینده، گل محمدی ۲ مدافع جدید را به تیمش اضافه و جانشین مدافعان فعلی کرد.تکلیف سید جلال مشخص شد و این بازیکن پرافتخار به کادرفنی پرسپولیس اضافه خواهد شد و از فوتبال خداحافظی خواهد کرد.

مدیران پرسپولیس در اولین گام برای تقویت خط دفاعی خود با مرتضی پورعلی گنجی و گولسیانی به توافق رسیدند و این دو بازیکن با قراردادی ۲ ساله راهی پرسپولیس شد.

گزینه دیگر پرسپولیس اما موسی کولیبالی مدافع فولاد بود و مدیران پرسپولیس ابتدا با این بازیکن مذاکره کردند.

موسی که سال‌هاست در ایران بازی می‌کند، سابقه قهرمانی در لیگ برتر را با استقلال خوزستان در کارنامه دارد و مدافع باکیفیتی به حساب می‌آید. اما پشت پرده پرسپولیسی نشدن این بازیکن چه بود؟ کولیبالی که قراردادش با فولاد به پایان رسیده، از مدیران پرسپولیس درخواست مبلغ بالایی کرد و به همین دلیل توافق حاصل نشد.

این ماجرا نکته عجیب دیگری هم دارد و آن این است که چند تن از دوستان نزدیک کولیبالی به او توصیه کردند که به پرسپولیس نرود. دلیل آن‌ها هم این بود که باشگاه پرسپولیس به صورت منظم به نفراتش پرداختی ندارد و شرایط مالی این تیم مثل فولاد نیست. همین موضوع هم مزید بر علت شد تا کولیبالی پرسپولیسی نشود و آن‌ها با گولسیانی به توافق برسند. گفتنی است مدافع اهل مالی فولاد به احتمال زیاد قراردادش را با این تیم تمدید خواهد کرد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)