کاپیتان اسبق پرسپولیس گفت: اگر یک گل در نیمه اول بین دو تیم پرسپولیس و استقلال رد و بدل می‌شد قطعاً بازی از این سردی و آرامش بیرون می‌رفت.

محمد پنجعلی در گفت‌وگو با خبرورزشی، درباره دربی ۹۷ و صحنه مشکوک این بازی حرف زد.

متن این پرسش و پاسخ در ادامه می‌آید:

چرا دربی ۹۷ تا این اندازه سرد و حوصله سر بر بود؟

به نظرم باید به جرات گفت که این دربی حساس ترین مسابقه فوتبال در کل جهان است. چون تبعات برد و باخت آن ظرف پنج تا شش ماه بعد ادامه دارد. همین باعث می‌شود روی دو تیم اثر مستقیم داشته باشد. هم روی بازیکنان و هم روی مربیان. آنها سعی می‌کنند با کمترین ریسک بازی کنند تا لااقل نبازند. گرچه بازی در نیمه دوم از سوی پرسپولیس خیلی بهتر انجام شد. شاید اگر یک گل در بازی رد و بدل می‌شد دربی از این حالت سرد و کسل کننده خارج می‌شد.

شرایط پرسپولیس در دربی را چطور ارزیابی کردید؟

پرسپولیس در این دو بازی آخر نشان داده کم کم شبیه تیم فصل قبل می‌شود. این تیم تغییرات زیادی در فصل نقل و انتقالات داشت ولی به سرعت رو به خوب شدن پیش می‌رود. در نیمه دوم پرسپولیس بی‌نقص بازی کرد و اگر دروازه بان استقلال واکنش‌های خوبی نداشت حتماً دروازه استقلال باز می‌شد. شاگردان یحیی در پیاده کردن دستورات تاکتیکی سرعت خوبی داشتند و من معتقدم پرسپولیس همچنان شانس اول قهرمانی است. این را بدون تعصب به پرسپولیس می‌گویم.

استقلال را چطور دیدید؟

نمی‌خواهم درباره استقلال حرف بزنم. متاسفانه این تیم وارد حاشیه شده و این حاشیه‌ها به این تیم لطمه میزند.

درباره صحنه خطای مشکوک در محوطه جریمه چه نظری دارید؟

اصلاً نبود. باور کنید هیچ خطایی انجام نشد. فوروارد استقلال می‌خواست زرنگی کند چون مطمئن بود فرجی توپ را میزند، به همین خاطر خودش را پرتاب کرد. داور هم به درستی دستور به ادامه بازی داد. البته برخی داوران گفتند که خطای پنالتی بوده ولی خیلی‌ها هم گفتند پنالتی نشده است.

شرایط پرسپولیس در خط دفاع را چطور ارزیابی کردید؟

به نظرم تیم در دفاع خوب کار می‌کند. بازیکنان دفاع به هماهنگی لازم دست پیدا کرده‌اند و رفته رفته از این هم بهتر می‌شوند. خوشبختانه کادرفنی نمی‌گذارد تیم وارد حاشیه شود. حضور یحیی، کریم باقری، افشین پیروانی و بقیه در این زمینه نقش مهمی‌را ایفا می‌کند.

بازی با هوادار را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟ ظاهراً نباید خیلی برای پرسپولیس سخت باشد؟

این را بدانید هر تیمی‌که جلوی پرسپولیس حاضر می‌شود انگیزه می‌گیرد، چون دیده می‌شود. اگر آمار بگیرید بازی پرسپولیس بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون نفر را پای تلویزیون می‌نشاند. بازیکنی هم که مقابل پرسپولیس بازی می‌کند می‌داند دیده می‌شود برای همین دو برابر توانش را می‌گذارد.

تا اینجای فصل کدام تیم‌ها را مدعی دیده اید؟

غیر از پرسپولیس، سپاهان هم تیم خوبی است. البته استقلال هم اگر بتواند خودش را جمع و جور کند تیم بدی نیست. البته تیم‌هایی که در حال حاضر بالای جدول هستند ممکن است تحت فراز و نشیب‌های ادامه فصل، پایین بروند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)