محمد پنجعلی پس از حضور در تمرین پرسپولیس گفت: آدم که برای رفتن به خانه خودش نیازی به دعوت ندارد. علی آقا پروین به ما گفت که برویم سر اولین تمرین پرسپولیس و ما پیشکسوتان هم رفتیم تا نشان دهیم حامی تیم پرسپولیس هستیم.

شنبه گذشته علی پروین و چند پیشکسوت پرسپولیس سر تمرین این رفته و از نزدیک اولین تمرین سرخپوشان را به تماشا نشستند. یکی از کسانی که به همراه علی پروین، محمود خوردبین، ضیا عربشاهی، مرتضی کرمانی مقدم و … سراولین تمرین پرسپولیس حاضر شد محمد پنجعلی بود. کاپیتان اسبق تیم ملی و پرسپولیس در این رابطه حرف‌های جالبی زد که خواندن آن خالی از لطف نیست.

چه شد که سراولین تمرین پرسپولیس رفتید. به دعوت چه کسی بود؟

آدم که برای رفتن به خانه خودش نیازی به دعوت ندارد. علی آقا پروین به ما گفت که برویم سر اولین تمرین پرسپولیس و ما پیشکسوتان هم رفتیم تا نشان دهیم حامی تیم پرسپولیس هستیم.

البته این حضور دسته جمعی به همراه علی پروین جالب بود؟

علی آقا پروین به عنوان بزرگ و اسطوره باشگاه پرسپولیس همیشه به ما پیشکسوتان و شاگردان خودش تأکید می‌کند که از تیم حمایت کنیم. در همین چند سال گذشته این حمایت و همبستگی وجود داشت و تیم هم خدا را شکر قهرمان شد.

البته فصل گذشته پرسپولیس قهرمان نشد؟

به هر حال قرار نیست هر سال پرسپولیس قهرمان شود. بالاخره بقیه تیم‌ها هم زحمت می‌کشند و در تمام دنیا هم همین طور است. چند سال یوونتوس قهرمان می‌شد و حالا آث میلان به این عنوان رسیده است. یحیی گل محمدی و بچه‌های پرسپولیس هم زحمت خود را کشیدند اما یکسری اتفاقات در دربی برگشت و بعد از آن جلوی قهرمانی تیم ما را گرفت.

بازیکنان جدید را در اولین تمرین پرسپولیس چطور دیدید؟

تمامی بازیکنان جدید اسم و رسم دار هستند. همگی تجربه بین المللی کافی دارند و مطمئن هستم که می‌توانند به پرسپولیس کمک کنند. خدا را شکر تیم خوبی جمع شده و من و همه پیشکسوتان و هواداران را به آینده امیدوار می‌کند.

سید جلال حسینی هم پس از سال‌ها بازی برای اولین بار به عنوان مربی کارش را آغاز کرد. او را چگونه دیدید؟

این شروع تازه سیدجلال حسینی است. مربیگری عالم دیگری است و فعلا او با انگیزه بوده است اما باید کلاس‌های مربیگری را پشت سربگذارد. البته خداحافظی اش از فوتبال غیر منتظره و به یکباره بود. برهمین اساس فرصتی برای شرکت در کلاس‌های مربیگری پیش نیامد اما دراولین فرصت باید ثبت نام کند.

ممکن است به خاطر نداشتن مدرک حتی نتواند در مسابقات رسمی پرسپولیس روی نیمکت بنشیند؟

امیدوارم فدراسیون و سازمان لیگ این اجازه را به سیدجلال بدهند. به هر حال او یک بازیکن ملی با ۱۱۵ بازی ملی است و می‌توان این مسئله را در نظر گرفت تا سید جلال سرکلاس‌های مربیگری برود و مدرک بگیرد.

کادرفنی پرسپولیس هم در فصل جدید کلی دگرگون شده است. در این رابطه نظری ندارید؟

یحیی گل محمدی یک مربی کاربلد و کاردرست است. او حتما صلاح دید که تغییراتی در ترکیب کادرفنی این تیم به وجود بیاورد. انشالله کادرجدید هم بتواند در پرسپولیس عصای دست یحیی گل محمدی باشند.

البته هنوز جانشین حمید مطهری انتخاب نشده و گل محمدی مشغول بررسی است؟

انشالله به زودی انتخاب می‌شود. یحیی گل محمدی مربی باهوشی است و در چند سال گذشته هم همواره دستیاران خوبی برای خود در تیم‌های مختلف انتخاب کرده و شکی ندارم باز هم بهترین فرد را به همکاری دعوت می‌کند. برای حمید مطهری هم آرزوی موفقیت می‌کنم. او زحمات زیادی برای پرسپولیس کشید و در سال‌های اخیرپیشنهاد سرمربیگری داشت اما ماند تا به یحیی گل محمدی کمک کند و وفاداری اش ثابت شده است. امیدوارم این مربی پرسپولیسی هم در نساجی مازندران موفق باشد.

به نظر شما در فصل جدید مدعیان اصلی قهرمانی چه تیم‌هایی باشند؟

معادلات هنوز مثل سابق است و باز فکر می‌کنم پرسپولیس، استقلال، سپاهان و البته فولاد خوزستان باشند. فولادی‌ها با جواد نکونام و سپاهان با دستیار مورینیو می‌توانند مدعی باشند. هرچند پرسپولیس هم نفرات خوبی جذب کرده و می‌تواند مدعی اول باشد.

مدعی اول؟

بله، من به تیم جدید خیلی امیدوارم. خدا را شکر با دقت و وسواس یحیی گل محمدی و تلاش‌های رضا درویش مدیرعامل باشگاه خریدهای خوبی انجام شده و نقاط ضعف پوشانده خواهد شد. سال گذشته ما در برخی پُست‌ها مشکل داشتیم و حالا به نظر می‌رسد به ویژه در بحث دفاع نفرات خوبی خریداری شده باشند. البته پرسپولیس هنوز در خط حمله نیاز به مهاجم ششدانگ دارد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)