مدافع تیم ملی فوتبال گفت: می‌دویم و عرق می‌ریزیم تا دل مردم ایران را شاد کنیم.

مرتضی پورعلی گنجی در نشست خبری پیش از تمرین امروز تیم ملی فوتبال در کمپ الریان قطر، اظهار داشت: امیدوارم نشست خبری خوبی باشد و بتوانیم در کنار خبرنگاران از آن استفاده کنیم. به قطر برای برگزاری جام جهانی تبریک می‌گویم و امیدوارم جامی باشد که هم برای ما و مردم عزیز ایران خوش یمن باشد و هم به بهترین شکل برای قطری‌ها جلو برود زیرا می‌دانم هزینه زیاد و برنامه‌ریزی کرده‌اند. امیدوارم به بهترین شکل جام جهانی انجام بشود‌.

وی افزود: من و همه اسطوره‌های کشورمان سعی کرده‌ایم این مسیر را طی کنیم و به این آرزو برسیم تا بتوانیم با دویدن و عرق ریختن‌مان دل مردم عزیز کشورمان را شاد کنیم‌. جز این هدف دیگری نداریم.

پورعلی گنجی ادامه داد: تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که با تعهد و تمرکز کامل هم قسم شده‌ایم بتوانیم با بهترین نمایش دل مردم عزیز کشورمان را به عنوان بازیکن تیم ملی شاد کنیم و همیشه سبب افتخار مردم سرزمین‌مان باشیم. همانگونه که همه می‌دانیم جام جهانی ویترین بزرگی برای تمام بازیکنان دنیا است. پس از کلی زحمت بازیکنان به این درجه می‌رسند که در جام جهانی حضور داشته باشند.

مدافع تیم ملی تاکید کرد: من، امثال من و همه بازیکنان تیم ملی مثل اسطوره‌های کشورمان مثل علی دایی، مهدی مهدوی‌کیا، جواد نکونام و … از این قاعده مستثنی نیستیم و سعی کرده‌ایم این مسیر را طی کنیم و به این آرزو برسیم تا بتوانیم با عرق ریختن و دویدن دل مردم عزیز کشورمان را شاد کنیم‌. جز این هدف دیگری نداریم.

پورعلی گنجی درمورد اینکه نقطه قوت تیم ملی در دوره قبلی جام جهانی که مورد تمجید رسانه‌های خارجی قرار گرفت، کار دفاعی بود و آیا در این جام هم شرایط به این شکل است، توضیح داد: بزرگ‌ترین نقطه قوت تیم ما که در جام جهانی قبلی آن را نشان دادیم، این بود که مانند یک تیم در کنار هم برای گل نخوردن و دفاع از تیم تلاش کردیم‌. از خط جلو و بازیکنانی مثل سردار، طارمی و آزمون بگیرید تا نفراتی که عقب‌تر بازی کردند، این کار را انجام دادند.

وی ادامه داد: بزرگ‌ترین موضوعی که کادرفنی در جام جهانی قبلی و دوره قبلی‌اش که من در آن حضور نداشتم به بازیکنان منتقل کردند، اتحاد، همدلی و جنگیدن بود. خانواده‌ای را تشکیل دادیم تا بتوانیم از هم دفاع کنیم. فکر می‌کنم در این جام جهانی هم همه در کنار یکدیگر لز این نقطه قوت‌مان حسابی بهره ببریم و بتوانیم بهترین نتایج را بگیریم.

پورعلی گنجی درباره تغییر سرمربی تیم ملی پس از صعود به جام جهانی و اینکه با کی‌روش که سابقه مربیگری در انگلیس را دارد و از شرایط فوتبال این کشور آگاه است هم می‌توانند روند پیشرفت خود را ادامه بدهند، گفت: از بازیکنانی بودم که در ۲۱ سالگی با اعتماد کی‌روش به تیم ملی دعوت شدم. بزرگ‌ترین نقطه قوت او اتحاد و احترامی است‌ که‌ بین بازیکنان به وجود می آورد. همه بازیکنانی که بازی می‌کنند و نمی‌کنند را همدل و برادر می‌کند.

وی اضافه کرد: تنها موضوع حاکم در اینجا فعل خواستن است و کی‌روش به همه بچه‌ها می‌گوید چیزی را که می‌خواهیم، باید به دست آوریم و برای به دست آوردن آن باید زحمت بکشیم. فکر می‌کنم با حضور کی‌روش بچه‌ها شادتر و همدل‌تر هستند. امیدوارم خدا به ما قوت بدهد و روزهایی که بازی داریم، روزهای خوب ما باشد تا با تلاش و زحمت از دل و جام برای مملکت‌مان، مردم‌مان و زنان و مردان ایران خوشحالی بیاوریم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)