پرسپولیس نیوز: تیم سپاهان در لیگ دوم و تیم پرسپولیس در لیگ هفدهم، ۳ هفته مانده به پایان فصل قهرمانی خود را قطعی کردند و امشب پرسپولیس این رکورد را با قطعی و مسجل کردن قهرمانی خود در فاصله ۴ هفته مانده به پایان فصل شکست تا پوکر، توام با خلق رکورد شکنی‌های زیادی باشد.

این برتری سبب شد شاگردان یحیی گل محمدی رکوردهای جالبی را هم به نام خود ثبت کننند.

پرسپولیس با ششمین قهرمانی در لیگ حرفه‌ای پرافتخارترین تیم در لیگ برتر لقب گرفت و از سپاهان با پنج قهرمانی فاصله گرفت. پرسپولیس برای سیزدهمین بار در لیگ‌ سراسری قهرمان شد.

این اولین چهارگانه قهرمانی در تاریخ لیگ سراسری بود. پرسپولیس پرافتخارترین تیم در جام‌های داخلی، پرافتخارترین در جام در جام باشگاه‌های اسیا و موفق‌ترین تیم در لیگ قهرمانان آسیا نیز هست.

* پیروزی برابر شاگردان مهدی تارتار دهمین برد متوالی خارج از خانه پرسپولیس بود. شاهین، فولاد، ذوب آهن، سایپا، پارس جنوبی، صنعت نفت، سپاهان، پیکان و ماشین سازی، تیم هایی هستند که پیش از این بازی در خانه شان به سرخ پوشان تهرانی باخته بودند.

* پرسپولیس با قطعی کردن قهرمانی اش به رکوردی جاودانه در فوتبال ایران رسید. این تیم به نخستین تیم تاریخ فوتبال ایران تبدیل شد که در بالا بردن جام پوکر می کند.

* قطعی شدن قهرمانی در فاصله چهار هفته مانده تا اتمام فصل سبب شد پرسپولیس سریع ترین قهرمانی تاریخ لیگ برتر را آن هم در فاصله چهار هفته مانده تا اتمام این رقابت ها به نام خود ثبت کند.

* پرسپولیس برای اولین بار در لیگ برتر، پس از تغییر سرمربی در طول یک فصل، قهرمان می شود. یحیی گل محمدی هم به عنوان جانشین گابریل کالدرون به این تیم آمده بود با ثبت ۱۰ برد و یک مساوی در یازده بازی، به این رکورد می رسد. البته سپاهان در لیگ یازدهم و چهاردهم به این رکورد رسیده بود.

* ثبت پوکر قهرمانی برای شاگردان یحیی گل محمدی، این تیم را به پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر تبدیل کرد. پرسپولیس پیش از این با سپاهان در تعداد قهرمانی ها برابر بود (پنج قهرمانی) اما حالا یک قهرمانی بیشتر دارد.

* البته بوژیدار رادوشویچ که در سه بازی اخیر کلین شیت کرده بود، پس از ۳۷۹ دقیقه دروازه اش در لیگ برتر باز شد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)