مدیر تیم فوتبال پرسپولیس گفت: شاید برخی رقیبان دنبال قهرمان نشدن پرسپولیس در فصل آینده باشند اما امیدوارم تنها در زمین دنبال کسب جام باشند و سعی کنند در زمین ما را ببرند.

افشین پیروانی در گفت و گو با فارس، درباره آخرین وضعیت تیم فوتبال پرسپولیس پس از برگزاری مراسم قهرمانی، وضعیت نقل و انتقالاتی و همچنین پرونده های بین المللی این باشگاه صحبت کرد که مشروح این گفت و گو را در ادامه می خوانید.

 پرسپولیس مراسم پوکر قهرمانی را هم برگزار کرد.

سال سختی را پشت سر گذاشتیم اما تیم خوبی داشتیم و زحمت زیادی هم کشیدیم. پرسپولیس بازیکنان قوی و توانمندی دارد و کادرفنی ما هم خوب کار کرد. همه مسائل دست به دست هم داد تا این قهرمانی حاصل شود. هواداران هم تا زمانی که می توانستند به ورزشگاه بیایند چه در تهران و چه خارج از تهران ما را حمایت کردند. بچه های تیم به خوبی می دانستند میلیون ها هوادار پشت پرسپولیس است و به همین دلیل با تمام وجود و تعصب بازی می کردند. الحمدالله قهرمانی هم که واقعا سخت به دست آمد رقم خورد و این پوکر را به هواداران هدیه می کنیم.

سختی کار پرسپولیس برای ثبت پوکر پس از شیوع کرونا چند برابر شد.

ما باید از طرفی با این ویروس کرونا می جنگیدیم و از طرفی با برخی باشگاه ها و دوستان غیر کرونای. آنها تلاش کردند لیگ به تعویق بیفتد و در این راه با هم متحد شدند. خیلی های شان بر این باور بودند که به پرسپولیس نمی رسند و حق هم داشتند و در نهایت به تیم ما نرسیدند. زیرا پرسپولیس و قهرمان چندین ساله لیگ بودیم. این تیم ها حرف زدند، بیانیه دادند، تهمت زدند و تهدید کردند. به همه چیز گیر دادند اما ما هم ایستادگی کردیم زیرا پرسپولیس و پرطرفدارترین تیم آسیا هستیم. خدا را شکر می کنم با تمام این موارد قهرمانی برای ما رقم خورد.

احساس می شود از همین حالا تلاش ها برای ناکامی پرسپولیس در فصل آینده آغاز شده است.

پرسپولیس قهرمان چهار سال اخیر لیگ بوده و پوک. کرده است. مطمئن باشید همه دنبال این هستند تیم خود را قوی کنند و تمام تیم ها دنبال برنامه ریزی خوب هستند. شاید برخی رقیبان هم دنبال قهرمان نشدن پرسپولیس باشند اما امیدوارم آنها تنها در زمین دنبال کسب جام و قهرمانی باشند و سعی کنند در زمین ما را ببرند. تمام تیم های حریف در نیم فصل دوم به پرسپولیس باختند و حتی برخی مدعیان قهرمانی از تیم های دیگر شکست خوردند که ما همان تیم ها را بردیم. اگر تیمی دنبال قهرمانی است باید قبل از هر چیز خودش را تقویت کند و بداند پرسپولیس تیم قوی و بزرگی است که بازیکنان و کادرفنی بزرگی هم دارد. ان شالله باشگاه هم همانگونه که اکنون زحمت می کشد برای رفع مشکلات مالی تلاش خود را بیشتر کند تا اسکلت اصلی تیم حفظ شود و در پست هایی که کادرفنی نیاز به بازیکن دارد، بازیکنان مدنظر جذب شوند.

در جریان بازی پرسپولیس و ذوب آهن و همچنین مراسم جشن قهرمانی بیش از به نمایش درآمدن طرح های موزائیکی هواداران پرسپولیس، تابلوهای تبلیغاتی در چشم بود. این موضوع را چگونه ارزیابی می کنید?

فوتبال بدون تبلیغات و اسپانسر معنایی ندارد. امیدوارم از این تبلیغات همه تیم ها ذی نفع باشند و اگر قرار باشد تیم ها از این موضوع منتفع نشوند فایده ای ندارد. همیاران هوادار ما می خواستند طرح های موزائیکی را در طبقه اول و دوم اجرا کنند اما ناگهان گفتند می خواهیم در طبقه اول تبلیغ کنیم. فکر می کنم حالا که این کار انجام شده باید تمام تیم ها ذی نفع باشند و اینگونه نباشد که ما مانند روزنامه دور تا دور زمین را تبلیغات ببینیم اما برای تیم ها فایده نداشته باشد. من نمی گویم فقط هم پرسپولیس ذی نفع باشد بلکه تمام تیم ها نسبت به نام، جایگاه و تماشاگران شان سهم بگیرند. امیدوارم هر تیمی به هر اندازه ای که سهم دارد از این بحث درآمد داشته باشد تا از این طریق به تیم ها کمک هزینه مالی شود زیرا خیلی از تیم های ما در زمینه مالی مشکل دارند. در ضمن جا دارد از سازمان لیگ به دلیل برنامه ریزی و مراسم جشن خوبی را برای قهرمانی پرسپولیس تدارک دید تشکر کنم.

 آیا باشگاه پرسپولیس امسال در زمینه درآمد ناشی از تبلیغات محیطی به درآمد مناسبی رسید؟

من در این زمینه مسئولیتی ندارم و اجازه بدهید مدیریت باشگاه در این زمینه صحبت کند. با این وجود با وضعیتی که من دور زمین می بینم که چهار طبقه تبلیغ دور زمین می خورد و گاهی هم مانند بازی ما با ذوب آهن روی سکو تبلیغ می کنند، همه تیم ها از این موضوع ذی نفع شوند. باید در بحث تبلیغات محیطی سودی هم به باشگاه برسد.

پرونده های بین المللی پرسپولیس به ویژه بحث پرداخت طلب برانکو ایوانکوویچ و دستیاران این مربی مشکلات زیادی برای پرسپولیس ایجاد کرده و تمام هواداران نگران این موضوع هستند.

این بدهی ها یک شبه ایجاد نشده است. مدیران قبلی باید به این سوال جواب بدهند که چرا پول برانکو و دستیارانش را در زمان مناسب پرداخت نکردند. اگر آنها این اقدام را انجام می دادند هر روز ترس، دلهره و استرس به هوادار، بازیکن و کادرفنی ایجاد نمی شد. وظیفه باشگاه بود و الان هم است که پول برانکو و دستیارانش را پرداخت کنند. اکنون باید آنهایی جوابگو باشند که وقتی پول به باشگاه آمد طلب برانکو را ندادند. خود این مربی می‌گوید ۱۱ ماه یک سنت هم نگرفت. اکنون همه باید دست به دست هم بدهند تا این بدهی پرداخت شود و وضعیت مشخص شود.

در صورت پرداخت نشدن پول برانکو احتمال بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس وجود دارد و این موضوع در آستانه لیگ قهرمانان آسیا برای تیم شما مشکل ساز می شود.

امیدوارم با تلاش مسئولان باشگاه چنین اتفاقی رخ ندهد.

پس از قهرمانی پرسپولیس اخباری درباره پیشنهاد خارجی برخی بازیکنان پرسپولیس و جدایی آنها مطرح شد؟

در قرارداد برخی بازیکنان آپشن هایی وجود دارد که با پرداخت مبلغی می توانند در صورت دریافت پیشنهاد خارجی از تیم پرسپولیس جدا شوند. این موضوع دست من نیست اما عشق و علاقه ای که بچه ها به تیم دارند، نشان می دهد همه دوست دارند در تیم ما بمانند. قول می دهم با توجه به جایگاه و بزرگی پرسپولیس اکثر بازیکنان دوست ندارند در ایران در تیمی به جز پرسپولیس بازی کنند. ما دنبال حفظ تمام نفرات هستیم و اگر قرار است بازیکنی هم به پرسپولیس بیاید باید بازیکن بزرگی باشد.

 در برخی اخبار از شما به عنوان مسئول مذاکره با بازیکنان برای فصل آینده و نقل و انتقالات باشگاه نام برده می شود. چه برنامه هایی برای فصل نقل و انتقالات دارید؟

من مسئول نقل و انتقالات پرسپولیس نیستم بلکه به عنوان مدیر تیم کنار تیم و باشگاه هستم. حالا اگر از من دعوتی شود در این جلسات شرکت می کنم. برخی بازیکنان با پرسپولیس بحث مالی دارند و این موضوع هم به باشگاه ارتباط دارد و این مسئله از اختیارات باشگاه است و امیدواریم باشگاه با تلاش های مضاعف بتواند این مسئله را هم مرتفع کند.

 آیا فهرست بازیکنان مدنظر کادرفنی پرسپولیس برای فصل آینده مشخص شده است؟

این موضوع را باید از خود اعضای کادرفنی بپرسید اما تا زمانی که بازی های ما تمام نشود، هیچ اتفاقی رخ نمی دهد.

در هفته های اخیر برخی تیم ها نسبت به وضعیت داوری انتقاداتی را مطرح کرده اند. شما چه نظری در این زمینه دارید؟

امیدوارم قضاوت‌ داوران در هفته های پایانی لیگ به شکلی باشد که همه راضی باشند. در یکی دو بازی هفته های اخیر اتفاق های افتاده که همه چیز را زیر سوال می برد. تیم های که مدعی هستند داوری ها به ضررشان بوده اکنون صد در صد به نفع شان شده است.از لیگ برتر دو هفته دیگر باقی مانده و دو بازی دیگر جام حذفی هم پیش رو داریم. از مسئولان می خواهم نظارت خود را بیشتر کنند زیرا در این یکی دو هفته قضاوت هایی دیده ایم که دست کم در مجموعه پرسپولیس همه از آن ناامید شده اند. درباره تیم خودمان صحبت نمی کنیم اما قضاوت برخی بازی ها بحث برانگیز بود و باید نظارت خیلی جدی تری صورت بگیرد.

چه برنامه ای برای تقدیم مدال علیرضا بیرانوند دارید؟

از بیرانوند تشکر می کنم زیرا وی از بازیکنان بزرگ باشگاه پرسپولیس بوده که در این مدت زحمات بسیار زیادی هم کشید. پیراهن مخصوص جشن قهرمانی و مدال وی دست من است و اولین فرصت از طریق رابطی که خودش معرفی کند به دستش می رسانم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)