افشین پیروانی مدیر تیم پرسپولیس درباره شادی سرخ‌ها بعد از برد دربی گفت: اگر استقلالی‌ها ناراحت شدند قول می‌دهیم دفعه بعد که دربی را بردیم آرام‌تر خوشحالی کنیم.

بزرگ‌ترین برد هفته بیست‌وهفتم و شاید کل لیگ بیست‌ودوم را پرسپولیس با تک‌گل عیسی آل‌کثیر مقابل استقلال کسب کرد. پیروزی مهم شاگردان گل‌محمدی برابر ساپینتو و بازیکنانش پایان کار نبود. افشین پیروانی مدیر تیم پرسپولیس به شکلی ویژه و با خوشحالی تمام شادی و مشت‌های خود را گره کرد.

اما شادی علیرضا بیرانوند صدای استقلالی‌ها را درآورد و باعث شد که از گلر ملی‌پوش پرسپولیس به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال شکایت کرده و خواستار محرومیت او شوند.

گفت‌وگو با افشین پیروانی را با پرسشی در خصوص شادی علیرضا بیرانوند آغاز کردیم که حرف به جاهای جالب‌تری کشیده شد و…

علیرضا بیرانوند یک خوشحالی انجام داد که شکایت استقلالی‌ها را به دنبال داشت. نظری ندارید؟

من نمی‌دانم دوستان دنبال چه چیزی هستند! چرا باید دنبال حواشی بود و بهتر است این شکست را بپذیرند. مگر چند سال پیش و در دیدار با النصر عربستان آن هم در لیگ قهرمانان آسیا مهدی طارمی حرکت مشابهی را آن هم در ابعادی وسیع‌تر و به عنوان شادی گل انجام داد که جواب کُری‌خوانی یکی از بازیکنان عربستانی بود. دیدید که محروم نشد پس علیرضا بیرانوند هم بابت این شادی محروم نمی‌شود و دوستان دنبال داستان نگردند لطفا!

اما وحید امیری هم این شکل شادی را نقد کرد!

ببینید من هم شادی علیرضا بیرانوند را تأیید نمی‌کنم اما ببینید قبل از آن چه کُری‌هایی خوانده شد. دوستان پرسپولیس را حریف تمرینی خوانده و اعلام کردند حتی از رئال مادرید هم نمی‌ترسند! وقتی کُری می‌خوانید باید طاقت کُری خواندن رقیب را هم پس از شکست داشته باشید. ماجرای خاصی نبود که این قدر بزرگ شد.

خود شما هم شادی بیشتری نسبت به گذشته داشتید؟

بله، دربی را بردیم و خیلی خیلی خوشحال بودیم. این پیروزی یک برد عادی نیست و اگر استقلالی‌ها جای ما بودند بیشتر هم خوشحالی می‌کردند.

ولی ظاهرا باعث ناراحتی استقلالی‌ها شده است.

باشد، اگر استقلالی‌ها ناراحت شدند قول می‌دهیم دفعه بعد که دربی را بردیم آرام‌تر خوشحالی کنیم!

حالا این طعنه بود یا کُری جدید؟!

از ما گذشته که کُری بخوانیم. زمانی بازی و جوانی هم یاد گرفته بودیم حرف‌های خودمان را در زمین بزنیم. دربی یک بازی مهم بود که ۳ امتیاز آن برای هر دو تیم اهمیت داشت. طبیعی است ما خوشحال باشیم و آن‌ها ناراحت ولی دنبال حاشیه گشتن یا صحبت کردن درباره سایر مسائل جالب نیست.

داوری چه طور بود؟

الان ما هر حرفی بزنیم می‌گویند که چون پرسپولیس برده افشین پیروانی از داور تعریف می‌کند. پیام حیدری قضاوت خوبی داشت اما اگر کل لیگ در فصل جاری را ملاک قرار دهید متوجه می‌شوید در میان مدعیان قهرمانی بیشترین ضربه از ناحیه اشتباهات داوری را به گواه کارشناسان داوری پرسپولیس خورده است. حالا یک‌سری‌ها صحبت‌هایی مطرح می‌کنند که روی ناکامی خود سرپوش بگذارند و بهتر است باز هم این موضوع را به کارشناسان داوری واگذار کنیم.

ماجرای مهدی عبدی و درگیری‌اش پس از دربی چه بود؟

چیز خاصی نبود. یک سوء تفاهمی پیش آمد که خیلی زود هم مرتفع شد. دربی کم‌حاشیه و جان‌داری را شاهد بودیم و بهتر است به جای مسائل حاشیه‌ای از بازی هجومی دو تیم و دلایل تاکتیکی برد پرسپولیس حرف بزنیم و موارد دیگر را کنار بگذاریم.

شما فکرش را می‌کردید که ملوان انزلی از سپاهان اصفهان امتیاز بگیرد؟

پیش‌بینی این بازی با توجه به این‌که در اصفهان برگزار می‌شد بسیار سخت بود اما ملوان انزلی در طول تاریخ حیات این باشگاه ثابت کرده است تیمی جوانمرد و ریشه‌دار است. مازیار زارع هم با این بازیکنان بی‌ادعا شاهکار کرد و توانست تیم مدعی را متوقف کند. با این حال ما کار خودمان را انجام می‌دهیم و زیاد به تیم‌های حریف توجه نخواهیم کرد.

ولی خیلی‌ها با برد دربی و توقف سپاهان اصفهان، پرسپولیس را قهرمان لیگ بیست‌ودوم می‌خوانند…

هنوز سه هفته باقی مانده است. سه هفته‌ای که می‌تواند آبستن خیلی از اتفاقات باشد. شما خودتان گفتید سپاهان در اصفهان مقابل ملوان متوقف شد. باید در بازی‌های باقی‌مانده کاملا به هوش باشیم و البته یحیی گل‌محمدی، کادرفنی و بچه‌ها از تجربه کافی برخوردار هستند و انشالله با قدرت این لیگ را پشت سر خواهند گذاشت.

اعتراضی هم به وضعیت ورزشگاه آزادی و تعداد تماشاگران داشتید؟

آن‌چه عیان است چه حاجت به بیان است. فوتبال با تماشاگر زنده است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت. یک زمانی سالن‌های سینمای ما به‌ویژه در تهران فرسوده و از کار افتاده بود اما با راه‌اندازی سالن‌های بزرگ، مجهز و چندمنظوره خیلی به سینما کمک شد. حالا فوتبال هم نیازمند توجه بیشتر مسئولان است. حیف است دربی با ۱۰۰هزار تماشاگر برگزار نشود. من خودم به عنوان بازیکن این وضعیت را تجربه کردم و می‌دانم چه شور و شوقی به استادیوم و جوان‌ها می‌دهد.

امیدوارم ورزشگاه آزادی هرچه زودتر بازسازی شده و شهرهای فوتبالی ما دارای استادیوم اختصاصی و مجهز شوند. با این حال وظیفه خودم می‌دانم تشکر خالصانه‌ای از همه طرفداران پرسپولیس به ویژه همان تعدادی که به ورزشگاه آزادی آمدند داشته باشم که با حمایت بی‌دریغ خود، تیم را به سمت پیروزی و سه امتیاز سوق دادند. دست همگی درد نکند.

خبرورزشی

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)