افشین پیروانی مدیرتیم پرسپولیس مدتی می‌شود کمتر حرف می‌زند و مصاحبه می‌کند تا تیمش در آرامش باشد اما در این گفت‌وگو اعلام کرد تصمیم جدیدی گرفته است.

پرسپولیس در آبادان به صنعت نفت باخت درحالی که نمایش نسبتا خوبی داشت ولی روی اشتباه عجیب حامد لک گل بدی خورد و تا آخر بازی هم نتوانست آن را جبران کند. با این وجود مشکل افشین پیروانی این مسابقه نیست. او معتقد است تیم پرسپولیس از ناحیه دیگری در لیگ بیست و یکم ضربه می‌خورد و می‌خواهد از بازی‌های آینده به قول خودش جلوی آن را بگیرد!

اگر کنجکاوید تا بدانید تصمیم مهم و جدید افشین پیروانی چیست و چه برنامه ای برای دیدارهای آتی پرسپولیس دارد تا انتهای این مصاحبه ما را همراهی کنید؛

مدتی می‌شود کمتر مصاحبه می‌کنید و معمولا سعی کردید سکوت کنید. چرا؟

 

هر جایی لازم بوده صحبت کردم اما به هر حال یک جایی باید سکوت کرد تا تیم در آرامش کارش را پیش ببرد. البته به نظر می‌رسد در این فوتبال هر چه سروصدا یا هیاهو داشته باشید موفق تر هستید!

متوجه نمی‌شویم! بیشتر توضیح می‌دهید؟

همین قدر بگویم که از بازی بعدی پرسپولیس از تدارکات زحمتکش تیم پرسپولیس هم می‌خواهم به زمین و زمان اعتراض کند. به داور اعتراض کند، به نیمکت حریف یا بازیکن تیم مقابل و مسئولان برگزاری مسابقات و همه چیز معترض باشد!

چرا؟!

شما در این فوتبال حجب و حیا داشته باشید سرتان را می‌برند!

مگر سر شما را در بازی با صنعت نفت آبادان بریده اند؟!

نه، اصلا منظور من بازی با صنعت نفت آبادان نیست. کلی گفتم تیم‌هایی موفق تر هستند که داد و بیداد کنند و به همه چیز معترض باشند!

اما معمولا ما یحیی گل محمدی و نیمکت پرسپولیس را صبور و آرام دیده‌ایم؟

متأسفانه این هفته‌ها شاهد اتفاقاتی روی نیمکت تیم‌های حریف یا کنار زمین هستیم که به نظر می‌رسد هرچه قدر ما آرام تر باشیم ضرر می‌کنیم. پرسپولیس باز هم متأسفانه از با شخصیت بودن نیمکت خودش ضرر می‌کند و به همین خاطر تصمیم گرفتم نیمکت شلوغی مثل نیمکت آقایان داشته باشیم بلکه همه چیز به سود ما شود!

چرا دو پهلو و با گوشه و کنایه حرف می‌زنید؟

همه مردم همه چیز را می‌دانند. آدم‌هایی را در این فوتبال می‌شناسم که گل آفساید می‌خورند یا دقیقه آخر بازی علیه آنها پنالتی ناحق گرفته می‌شود اما سکوت می‌کنند و هیچ حرفی نمی‌زنند! چرا؟ می‌ترسند فضای مجازی به آنها حمله کند یا اینکه مسئله دیگری درمیان است؟ چرا همین آقایان وقتی در بازی با پرسپولیس یک اوت دستی علیه آنها گرفته می‌شود زمین را به آسمان می‌دوزند؟!

به نظر می‌رسد کمی عصبانی و ناراحت باشید؟

نه، بحث عصبانیت مطرح نیست. شلوغ بازی این روزها مُد شده و ما هم می‌خواهیم کنار زمین شلوغ بازی کنیم و بال بال بزنیم بلکه حداقل عدالت در بازی‌های پرسپولیس رعایت شود. وقتی می‌بینم بعضی‌ها با شلوغ کردن و داد و بیداد امتیاز می‌گیرند فکرم مشغول می‌شود!

چرا به طور مشخص نمی‌گویید منظورتان چیست؟ استقلال و نیمکت این تیم را می‌گویید؟

من اسم هیچ تیم و شخص خاصی را نمی‌آورم و فقط در مورد تیم خودمان حرف می‌زنیم. باید در این فوتبال داد بزنیم یا بهتر بگویم فریاد بکشیم تا صدایمان به گوش برسد. بنابراین من می‌خواهم نیمکت پرسپولیس را شبیه یکسری تیم‌های شلوغ کار کنم!

بسیار خوب، بگذریم! فکرش را می‌کردید در آبادان سه امتیاز از دست بدهید؟

اتفاقا می‌خواهم بگویم در آبادان خیلی خوب بازی کردیم. حداقل ۶ موقعیت صددرصد گلزنی داشتیم. دو بار تیر دروازه صنعت نفت را لرزاندیم اما فوتبال همین است. گاهی توپ‌های شما گل نمی‌شود اما موقعیت نصف و نیمه حریف تبدیل به گل می‌شود. همین جا به تیم خوب صنعت نفت آبادان تبریک می‌گویم چون خیلی با انگیزه بازی کردند و امیدوارم همیشه همین طوری باشند.

یکی از اتفاقات حاشیه ای این دیدار شکلاتی بود که علیرضا منصوریان وسط بازی به شما تعارف کرد و بعد گفت که «دیدم افشین پیروانی خیلی ناراحت و عصبانی است و …» در این رابطه صحبتی ندارید؟

(بالاخره می‌خندد!) شکلات علیرضا منصوریان را دادم دکتر پرسپولیس خورد! به هر حال به علیمنصور هم تبریک می‌گویم هرچند اصلا حق پرسپولیس در این بازی باخت نبود.

ولی با این شکست فاصله امتیازی شما با استقلال به ۶ رسید. فکر نمی‌کنید جبران آن سخت باشد؟

مطمئن باشید تمام تلاش خودمان را انجام می‌دهیم. بازی‌های رو در رو خیلی مهم است. ما با حریفان مستقیم خود بازی داریم و انشالله جبران خواهیم کرد.

یکی از این بازی‌ها دربی است. هواداران شما پس از بازی‌های این هفته نسبت به داور دربی نگران شده و در فضای مجازی واکنش‌هایی نشان داده اند. آیا شما هم نگران هستید؟

دروغ نمی‌توانم بگویم! بله، ما هم نگران هستیم اما منتظر می‌مانیم ببینیم چه کسی به عنوان داور دربی انتخاب خواهد شد.

جام حذفی هم قرعه کشی شد و این احتمال وجود دارد پرسپولیس و استقلال در فینال به هم بخورند. در این رابطه صحبتی ندارید؟

– شاید در نگاه اول قرعه پرسپولیس سخت تر باشد اما در مجموع قرعه خیلی فرقی نمی‌کند. ما می‌خواهیم قهرمان جام حذفی شویم و تفاوتی هم نمی‌کرد به چه تیمی برخورد کنیم. مهم این است ۲ بازی پیش رو را ببریم، به فینال برسیم و انشالله در فینال هم سربلند باشیم. به اینکه در فینال قرار است با کدام تیم بازی کنیم از الان فکر نمی‌کنیم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)