فرشاد پیوس اسطوره باشگاه پرسپولیس می‌گوید: مهدی عبدی تمامی ویژگی‌ها و همه فاکتورهای یک مهاجم ششدانگ را دارد. او باید در همه بازی‌ها اینچنین باشد و گل بزند.
آقای گل سابق فوتبال ایران درخصوص تمیروف و مسائل دیگر صحبت‌های جالبی مطرح کرد که خواندن آن خالی از لطف نیست.

پرسپولیس یکشنبه باید به مصاف صنعت نفت آبادان برود. شما این بازی را چطور می‌بینید؟

صنعت نفت همیشه در آبادان تیم خطرناکی بوده است اما اگر پرسپولیس مثل بازی با مس رفسنجان باشد می‌تواند برنده این دیدار شود.

خیلی مطمئن صحبت می‌کنید؟

– گفتم بازی سختی است اما برو بچه‌های پرسپولیس پس از برد شیرین مقابل تیم خوب مس رفسنجان حالا از انگیزه و اعتماد به نفس فراوانی برخوردار شده اند.

 تساوی هفته گذشته استقلال و نساجی مازندران هم روی عملکرد بازیکنان پرسپولیس تأثیر داشت. حالا باز هم پرسپولیس قرار است بعد از دیدار استقلال و گل گهر سیرجان بازی کند. در این رابطه چه نظری دارید؟

قطعا همین طور است. من فکر می‌کنم درحال حاضر فشار بیشتری روی استقلال باشد تا پرسپولیس! استقلال تیم خوبی است و امسال بهتر از سال‌های گذشته نشان داده است اما استرس صدرنشینی یا از دست ندادن امتیاز مقابل گل گهر سیرجان فشار زیادی روی دوش مربیان و بازیکنان این تیم می‌اندازد. توجه داشته باشید که سرمربی گل گهر امیر قلعه نویی با تجربه است که شناخت بسیار خوبی از استقلال دارد. بنابراین بازی سخت تری در انتظار این تیم است تا پرسپولیس!

در دیدار با مس رفسنجان مهدی عبدی ستاره پرسپولیس بود و دبل کرد. فکرش را می‌کردید؟

ببینید مهدی عبدی تمامی ویژگی‌ها و همه فاکتورهای یک مهاجم ششدانگ را دارد. او باید در همه بازی‌ها اینچنین باشد و گل بزند.

چرا گاهی این چنین می‌درخشد و گاهی هم …

من دلیلش را نمی‌دانم اما به هر حال مهدی عبدی مهاجم جوانی است. او حالا حالاها فرصت دارد که کامل تر شود. روی زمین و هوا خوب است و از همه مهم تر یک خصوصیت دارد که در حد عالی است. جاگیری مهدی عبدی در میان تمام مهاجمان حال حاضر لیگ برتر ما بی نظیر است. خیلی خوب خودش را در موقعیت گلزنی قرار می‌دهد و شم گلزنی بالایی دارد.

چه توصیه ای به مهدی عبدی دارید؟

خودش هم می‌داند خیلی دوستش دارم و از مهدی عبدی فقط می‌خواهم تشنه آقای گلی باشد. باید دنبال این عنوان و کفش طلا بدود و نباید سیر شود. اینکه با خودش بگوید حالا ۲ گل زده و بعدش مهم نیست این طور نباید باشد. او باید در دیدار با صنعت نفت آبادان هم دنبال دبل کردن باشد و حتی به زدن یک گل هم رضایت ندهد.

فرشاد پیوس زمانی که بازی می‌کرد این ویژگی‌ها را داشت. فوتبالدوستان قدیمی‌به خوبی به یاد دارند.

اینکه نظر لطف شماست اما من در تمرینات گلزنی هم عطش گلزنی داشتم. دوست داشتم در بازی تمرینی هم بیشتر از بقیه گل بزنم.

حتی شنیدیم وقتی یکی از همبازیان شما بیشتر در یک بازی گل می‌زد ناراحت می‌شدید؟!

ناراحت نه! من معتقدم یک فوروارد باید خودخواه یا بهتر بگویم زیاده خواه باشد. مهاجم باید با خودش در گلزنی رقابت کند. اینکه فلانی دو تا گل زده شاید من را به خودم می‌آورد که در بازی بعدی بیشتر گل بزنم. ماجرا همین بود که دوست داشتم آقای گل شوم. می‌دانستم اگر من آقای گل شوم یا اینکه گل‌های بیشتری بزنم شانس موفقیت و قهرمانی پرسپولیس هم بالاتر می‌رود.

 پس چرا برخی مهاجمان در مصاحبه‌های خود می‌گویند موفقیت تیم برای ما مهم تر از گلزنی است؟

– ( می‌خندد) این یک حرف کلیشه ای است. البته که موفقیت تیم مهم است اما برای یک مهاجم گلزنی مثل آب برای ماهی است. یک مهاجم با گل زدن نفس می‌کشد و زندگی می‌کند. حالا این صحبت‌ها مطرح می‌شود اما باز هم تکرار می‌کنم تمام مهاجمان بزرگ تاریخ خودخواه بوده اند.

* شاید حق با شما باشد. گرد مولر، مارکو فان باستن یا زلاتان ابراهیموویچ و همین کریستیانو رونالدو اما استثنا هم بوده است. پله با وجود زدن گل‌های زیاد پاس گل‌های فراوانی هم داده و…

– به هر حال وظیفه اصلی یک مهاجم گلزنی است.

* به عنوان سئوال آخر می‌خواهیم بپرسیم نظر شما در خصوص خرید شرزود تمیروف چیست؟

– به هر حال یحیی گل محمدی گزینه‌های زیادی را به باشگاه معرفی کرد که یا پنجره بسته بود یا پول نداشتیم. امیدوارم شرزود تمیروف مهاجم مناسبی باشد و به پرسپولیس کمک کند. هر چند این مهاجم ازبک را باید در مسابقه رسمی‌دید و سنجید!

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)