شرایط نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا اصلا خوب نیست به خصوص امسال که تیم‌های عربستانی حسابی تقویت شده‌اند.

خریدهای عجیب و غریب تیم‌های عربستانی صدای اروپایی‌ها را هم درآورده است؛ به طور مثال یورگن کلوپ گفته به نظر می‌رسد عربستانی‌ها نفوذ زیادی دارند چون بیشتر از ما فرصت جذب خرید بازیکن به آن‌ها داده شده است.

نکته دیگر این‌که در آسیا ‌تیم‌ها می‌توانند ۱+۶ بازیکن خارجی بخرند که این قانون هم بیشتر به سود نمایندگان عربستان است چرا که فقط آن‌ها قدرت و توان خرید بازیکنان درجه یک دنیا را دارند. بعد از عربستان هم تیم‌های قطری و اماراتی می‌توانند بازیکنان باکیفیت خارجی را جذب کنند. حتی در شرق آسیا وضعیت بهتر از تیم‌های ایرانی است چرا که ما پول خرید بازیکنان خوب خارجی را نداریم و در خوش‌بینانه‌ترین حالت ممکن فقط می‌توانیم بازیکنان متوسط را به لیگ برتر ایران بیاوریم.

در هر صورت اما AFC علاقه به افزایش هیجان و درآمد رقابت های خود دارد و به همین خاطر قانون چندین ساله خود را هم به نفع کشورهای عربی و ریخت و پاش های آنها تغییر داده است.

نکته عجیب تر این است که حتی همین سهمیه هم در داخل به درستی استفاده نمی شود چراکه اولا سهمیه خارجی های لیگ ایران 1+5 است و ثانیا بازیکنان لژیونر ایرانی هم بازیکن خارجی حساب می شوند و عملا سهمیه کمتر می شود!

از طرفی قانون عقد قرارداد غیردلاری با بازیکنان خارجی باعث می‌شود تا حتی متوسط‌ ها هم خیلی کم به لیگ ایران بیایند. همه این موارد دست به دست هم می‌دهد تا تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا کار سخت‌تری داشته باشند و در شرایطی نابرابر به مصاف نمایندگان عربستان و حتی سایر کشورهای آسیایی بروند.

البته اخبار موثق نشان می‌دهد که یکی دو تیم قانون عقد قرارداد غیر دلاری با بازیکنان خارجی را رعایت نکرده‌اند اما به هر حال شرایط نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا اصلا خوب نیست و مسلما آن‌ها برای رسیدن به مراحل پایانی کار سختی دارند به خصوص امسال که تیم‌های عربستانی حسابی تقویت شده‌اند و قطعا برای قهرمانی در مسابقات گام به میدان می‌گذارند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)