وزارت ورزش و جوانان اکنون باید به این پرسش پاسخ دهد که چرا در مورد وضعیت مدیریتی باشگاه پرسپولیس منفعل است.

به نقل از فارس، پرسپولیس قهرمان ۵ دوره پیاپی لیگ برتر به جای اینکه این روزها دغدغه مدیریتی نداشته باشد اما هر آن ممکن است به دلیل عدم ثابت در بخش مدیریت وارد چالش جدی شود.

موضوعی که به شدت هواداران و اعضای فنی تیم را نگران کرده و به دغدغه اصلی آنها تبدیل شده است. یحیی گل محمدی حتی بعد از برد مقابل فولاد که تا حدودی باعث شد تا شکست سنگین مقابل الهلال فراموش شود، در نشست خبری به جای خوشحال بودن از این برد از دغدغه های بازیکنان و شرایط نامطلوب مالی اش گفت.

چه کسی باید پاسخگوی این شرایط باشد؟ مجید صدری که بعد از استعفای جعفر سمیعی به عنوان سرپرست باشگاه انتخاب شده در بلاتکلیفی بسر می برد. او مدعی است که توانسته پول پرونده سنگین کالدرون سرمربی اسبق سرخ ها را تهیه کند و بزودی ۲۲ میلیارد تومان به حساب کالدرون می رود تا این پرونده سنگین که این باشگاه را تهدید می کند بسته شود اما برای ادامه حل شکلات مالی باشگاه در تردید بسر می برد.

اکثر بازیکنان تیم و حتی اعضای کادرفنی هنوز بابت فصل جدید هیچ پرداختی نداشته اند و نامشخص بودن مدیرتی باشگاه باعث شده تا برای تهیه این پول مدیریت فعلی مردد باشد.

اینکه چرا وزارت ورزش و جوانان تکلیف این باشگاه را روشن نمی کند مشخص نیست. گفته می شود این وزارتخانه دو سه گزینه دارد که در مراحل بررسی شرایط آنهاست اما اینکه چرا این مراحل طولانی شده جای سوال دارد.

مسئله دیگری که قابل تامل است بحث انتخاب کارگزار برای این باشگاه هست که البته روند آن در حال طی شدن است اما آیا منطقی است کارگزار این باشگاه در شرایطی انتخاب شود که هنوز مدیرعامل قطعی این باشگاه مشخص نیست؟ ماجرای قرارداد قبلی و تغییر مدیریت که با کارگزار به مشکل خورد درس عبرتی نیست که دیگر این باشگاه چنین مسیری را طی نکند؟ این مسائلی است که بیش از همه وزارت ورزش باید به آن فکر کند تا دچار مشکلات حقوقی و دردسرهای بعد از آن نشود.

این تعلل در انتخاب هیات مدیره و مدیرعامل باشگاه باعث فضای سوءاستفاده در فضای مجازی هم شده و عده ای که همیشه دنبال سهم خواهی از این باشگاه بوده اند به دنبال تبلیغات برای خودشان هستند و هر روز یک اسم جدید و عجیب به عنوان گزینه مدیرعامل یا عضو هیات مدیره مطرح می شود. فضایی که اصلا قابل کنترل نیست و این وسط یک عده از آب گل آلود ماهی می گیرند و احساسات هواداران را به بازی گرفته اند.

این موضوع حتی دغدغه پیشکسوتان این باشگاه هم هست. در همین خصوص محمود کلهر به خبرگزاری فارس می گوید: تنها چیزی که باعث می شود ما و هواداران نگرانش باشیم این عدم ثبات مدیریتی در باشگاه است. پرسپولیس نیاز دارد تا آرامش داشته باشد اما به نظرم اگر قرار باشد وضعیت مدیریتی آن نامشخص باشد این آرامش خیلی زود از این تیم گرفته می شود.

وی افزود: ما همه امیدوار هستیم که وزارت ورزش نگاه ویژه به افراد متخصص داشته باشد. این خوب نیست که برخی مدیران با داشتن چند پست برای مدیریت باشگاهی مثل پرسپولیس انتخاب می شوند. یا گزینه هایی را می شنویم که قبلا امتحان خود را پس داده اند. حضور مدیران ناکارآمد همیشه باعث دردسر برای این تیم شده است. شاید اگر پرسپولیس تا قبل از اعزام به آسیا دارای مدیریت توانمند می شد این قدر راحت آسیا را از دست نمی داد. ما از تیم هایی مثل الهلال از نظر فنی چیزی کم نداریم و این خیلی بد است که به خاطر برخی مسائل که به راحتی می توانست مدیریت شود تیم دچار بحران شود.

کلهر ادامه داد: پرسپولیس مدیری نمی خواهد که دنبال شهرت باشد. متاسفانه برخی حاضرند در این باشگاه آبدارچی باشند اما حتما حضور داشته باشند. با این طرز تفکر و با این شیوه مدیر انتخاب کردن کمکی به این باشگاه نمی شود.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)