کارشناس داوری فوتبال به بررسی صحنه‌های مهم دیدار استقلال مقابل فجرسپاسی پرداخت.

حیدر سلیمانی در گفت‌وگو با فارس، در خصوص داوری دیدار استقلال مقابل فجرسپاسی در ورزشگاه آزادی اظهار داشت: در دقیقه ۱۸ نیمه اول، سیدحسین حسینی بیرون از محوطه جریمه استقلال توپ را کنترل کرد که داور باید در این صحنه خطای هند او را اعلام می‌کرد و کارت زرد می‌داد. البته داور دور بود و نمی‌توانست خط محوطه جریمه را تشخیص دهد اما کمک داور باید در این صحنه به او کمک می‌کرد.

وی با اشاره به تک گل بازی که برای استقلال به ثمر رسید، عنوان کرد:‌ این گل سالم بود اما قبل از آن داور باید خطای روزبه‌ چشمی را روی مدافع فجرسپاسی اعلام می‌کرد مانند صحنه دقیقه ۹۰ که پیش از به ثمر رسیدن گل فجرسپاسی داور خطای مهاجم تیم شیرازی را اعلام کرد.

کارشناس داوری در خصوص سرنگونی بازیکن فجرسپاسی در دقیقه ۷۵ و درون محوطه جریمه استقلال گفت: در این صحنه بازیکن فجرسپاسی قصد داشت با زرنگی پنالتی بگیرد اما روزبه چشمی سعی کرد و در واقع روی او خطایی انجام نداد. داور هم به درستی دستور به ادامه بازی داد.

وی افزود:‌در دقایق تلف شده نیمه دوم نیز یامگا پشت محوطه جریمه فجرسپاسی با خطا متوقف شد اما داور این خطا را نگرفت.

همچنین حسین عسگری، کارشناس داوری در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص داوری دیدار استقلال و فجر سپاسی اظهار کرد: داور در این بازی کارت‌های زیادی داد که به نظرم اشتباه بود. کارت زردی که در نیمه نخست به ژستد داد، اشتباه بود و اما در نیمه دوم می‌توانست به این بازیکن بابت تلاش برای زدن ضربه با دست کارت زرد نشان دهد که این کار را نکرد. گل استقلال باید مردود اعلام می‌شد زیرا با وجود این که زننده گل، سلمانی بود اما چشمی روی بازیکن فجر خطا کرد که این خطا از چشم داور دور ماند. در دقیقه ۸۰، بازیکن فجر تعادلش را در محوطه جریمه استقلال از دست داد که خطایی نبود و تصمیم داور درست بود.

گفتی است هفته گذشته نیز کارشناسان داوری تاکید کردند گل سالم تراکتور مقابل استقلال مردود اعلام شد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)