مدافع پیشین تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است سرخپوشان تا پایان نیم‌فصل اول به هماهنگی لازم رسیده و روند خوب خود را آغاز خواهند کرد.

حسین کاشی‌نژاد در گفت‌وگو با تسنیم درباره عملکرد پرسپولیس در لیگ بیست‌ویکم اظهار داشت: این تیم نیاز به هماهنگی بیشتر دارد. طبیعتاً زمانی که تعداد نفراتی که استخوان‌بندی اصلی پرسپولیس را در این سال‌ها تشکیل داده و از این تیم جدا شده‌اند، زیاد می‌شود، هماهنگی بین بازیکنان دچار مشکل خواهد شد. باید بازیکنان جدید در این تیم جا بیفتند.

وی ادامه داد: من فکر می‌کنم این بازیکنان نیاز دارند هماهنگ‌تر شوند و این در طول بازی‌ها اتفاق می‌افتد. انتقاد روی اسدی و چند تن از بازیکنان جدید زیاد است، ولی به مرور زمان آنها هم در قالب پرسپولیس قرار می‌گیرند. ضمن اینکه نبود تماشاگر در ورزشگاه، برای تیمی مثل پرسپولیس که هواداران زیادی دارد، مشکل‌ساز شده است. الان پرسپولیس با تیم بدون تماشاگر فرقی ندارد، در حالی که فشار تماشاگر معمولاً باعث می‌شود که بازیکن جدید خیلی زود متوجه تفاوت‌های این تیم با تیم‌های قبلی‌اش شود و در قالب تیم قرار بگیرد. حضور هوادار به بازیکن انگیزه بیشتری برای درخشش می‌دهد. به عقیده من این هم در عدم هماهنگی بازیکنان جدید با پرسپولیس بی‌تأثیر نیست.

کاشی‌نژاد با بیان اینکه پرسپولیس در نیم‌فصل دوم تیم خوبی خواهد شد، یادآور شد: به هر شکل این تیم تا اینجای کار که بازی‌های قابل قبولی ارائه نکرده است. خیلی اهمیت دارد که بازیکنان جدید خیلی زود با تیم هماهنگ شوند، مطمئناً این اتفاق تا نیم‌فصل رخ خواهد داد و پرسپولیس روند بهتری پیدا خواهد کرد.

این پیشکسوت فوتبال که طی سال‌های ۱۳۵۷ تا ۱۳۶۴ مدافع پرسپولیس بود، در مورد اینکه سرخپوشان با این روند چقدر شانس خواهند داشت که به قهرمانی ششم متوالی‌شان برسند، خاطرنشان کرد: رسیدن به این مهم امسال یک مقدار سخت‌تر از سال‌های گذشته است. پرسپولیس در فصل‌های قبل تا همین جای کار موفق شده بود امتیازهای خوبی را جمع کند، اما حالا جایگاه جدولی خوبی ندارد و در مقابل استقلال و سپاهان هم مدعی هستند. البته من نمی‌گویم پرسپولیس دیگر شانس قهرمانی ندارد، اما در کنارش چند مدعی و رقیب جدی می‌بیند و نمی‌شود امسال مثل چند سال قبل با اطمینان گفت پرسپولیس باز هم قهرمان می‌شود.

کاشی‌نژاد درباره بازی پیش روی پرسپولیس با مس رفسنجان تأکید کرد: این بازی را بازی راحتی برای پرسپولیس نمی‌بینم. با توجه به اینکه دو بازی قبلی پرسپولیس با شکست و مساوی تمام شده است، اگر بتواند مس را شکست دهد، بخش زیادی از آن اعتمادبه‌نفسی که بازیکنان جدید از حضور در تیم قهرمان باید بگیرند، به دست می‌آید و این تیم در مسیر خودش قرار می‌گیرد. به هر حال جمع کردن تیمی که پنج سال پی در پی قهرمان شده است و بعد چند بازیکن کلیدی‌اش را از دست می‌دهد و در هفته‌های ابتدایی لیگ شکست و تساوی می‌گیرد، کار سختی است. از نظر روحی خیلی باید روی این تیم کار کرد.

وی در خاتمه در مورد تغییراتی که این فصل در خط دفاعی پرسپولیس ایجاد شده است و البته این تیم مثل فصل‌های گذشته از خط دفاعی مطمئنی سود نمی‌برد، گفت: پرسپولیس معمولاً خط دفاع خوبی داشته است. زمان ما در دهه ۶۰ که پرسپولیس دوران اوج خودش را سپری می‌کرد، با سه گل خورده قهرمان ایران می‌شد و کار بسیار بزرگی بود. در این سال‌ها هم پرسپولیس در خط دفاعی شرایط خوبی داشت، اما با جدایی شجاع خلیل‌زاده و بعد هم محمدحسین کنعانی‌زادگان، با توجه به سن و سال سیدجلال حسینی، کمی در این خط دچار مشکل شده است. البته فرجی و نعمتی هم بد نیستند و می‌شود روی آنها نیز حساب کرد. من فکر می‌کنم در ادامه خوب می‌شوند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)