کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس در گفت‌وگویی تفصیلی در مورد همه مسائل صحبت کرد.

پس از قهرمانی این فصل پرسپولیس در لیگ برتر، کمال کامیابی‌‌نیا با 6 قهرمانی در لیگ برتر به پرافتخارترین بازیکن حال حاضر پرسپولیس تبدیل شد.

کامیابی‌نیا در گفت‌وگو با برنا، در مورد رکوردشکنی‌اش در پرسپولیس، قهرمانی این فصل سرخپوشان، کمتر بازی کردنش، ماندن یا نماندن یحیی گل‌محمدی و … صحبت کرد.

 
*امسال برای بار ششم با پرسپولیس قهرمان لیگ شدی تا با 6 قهرمانی با پرسپولیس به پرافتخارترین بازیکن این تیم تبدیل شوی.

خدا را شکر در 8 سالی که به پرسپولیس آمدم 6 قهرمانی و دو نایب قهرمانی در لیگ کسب کردم که افتخاری بزرگ برای من محسوب می‌شود. این یعنی من و تمام بازیکنان و مربیان پرسپولیس تفکر قهرمانی داریم و هر فصل برای قهرمانی می‌جنگیم. خیلی خوشحالم که نامم در تاریخ پرسپولیس ثبت شد. من 6 قهرمانی لیگ، 1 حذفی، 4 سوپرکاپ و دو نایب قهرمانی آسیا دارم.

*پس تو الان به نوعی دنی آلوز ایران هستی؟

نه، سیدجلال دنی آلوز ایران است. آقا سید فقط 9 قهرمانی لیگ با پرسپولیس، سپاهان و سایپا دارد. من در پرسپولیس رکورددار شدم. من از بچگی به تمرین پرسپولیس می‌رفتم و پرسپولیس را تشویق می‌کردم و الان خوشحالم که با شانسی که پرسپولیس به من داد به پرافتخارترین بازیکن پرسپولیس تبدیل شدم.

*بین این قهرمانی‌ها کدام بیشتر به تو چسبید؟

همین قهرمانی امسال. چون سال‌های پیش چند هفته زودتر قهرمان می‌شدیم اما امسال تا هفته آخر تکلیف قهرمانی مشخص نبود. امسال سپاهان و استقلال مدعی بودند و تا روز آخر جنگیدند اما بازهم مثل همیشه ما قهرمان شدیم.

*درست بعد از هفته بیست‌و‌ششم و دربی تهران و صدرنشینی پرسپولیس هجمه‌هایی علیه تیم شما توسط تیم‌های دیگر ایجاد شد. دلیل این هجمه‌ها چه بود؟

به هرحال به همان اندازه که دوست داریم، دشمن هم داریم. البته این هجمه‌ها و صحبت‌های بی‌مورد خللی در کار ما ایجاد نکرد. ما صدرنشین لیگ بودیم اما یک جایی سپاهان بهتر از ما بود و به صدرجدول هم رسید و قهرمانی دست خودش بود اما خودشان مقابل ملوان امتیاز از دست دادند. یا ما 8 امتیاز از استقلال جلوتر بودیم و آنها جبران کردند و به نزدیکی ما هم رسیدند اما دربی را باختند و در ادامه راه قهرمانی کم آوردند، حالا اینها تقصیر ما است؟ ما بر خلاف رقبایمان روی کار خودمان تمرکز کردیم و نتیجه‌اش را هم گرفتیم.

*بعد از باخت به سپاهان آنهم در ورزشگاه آزادی خیلی‌ها کار پرسپولیس را تمام شده می‌دانستند، چه شد که بعد از آن باخت مهم به لیگ برگشتید و قهرمان شدید؟

ما بعد از باخت سپاهان هم قسم شدیم تا بقیه بازی‌ها را ببریم. به این ایمان داشتیم اگر ما 7 بازی باقی مانده را ببریم، رقبا امتیاز از دست می‌دهند. غیر از این هم هواداران خیلی به ما کمک کردند تا دوباره برگردیم، اگر حمایت‌های آنها نبود این کامبک نشدنی می‌شد. موضوع بعدی هم صحبت‌های یحیی گل‌محمدی بود و خیلی با ما حرف می‌زد و ذهن ما را آماده این بازگشت کرده بود. واقعا باخت به سپاهان به ما برخورد و بعد از آن خودمان را جمع و جور کردیم.

*واقعا انتظار داشتید مثلا سپاهان جلوی ملوان امتیاز از دست بدهد؟

حالا نام تیمش مهم نبود اما انتظار داشتیم امتیاز بدهند. سپاهان در نیم‌فصل اول هم مقابل پیکان و ملوان امتیاز داده بود. البته واقعا فکرش را نمی‌کردیم سپاهان مقابل ملوان در اصفهان امتیاز بدهد.

*چه شد که امسال نسبت به گذشته کمتر بازی کردی؟ شایعات زیادی در مورد اختلاف مقطعی تو و یحیی گل‌محمدی هم شنیده می‌شد.

اصلا اختلافی بین ما نبود و این موضوع را تکذیب می‌کنم. اگر اختلاف در تیم ما بود که نتیجه نمی‌گرفتیم. ما دو تیم کامل داریم و در این شرایط بازی کردن بسیار دشوار است. امسال چند نوبت مصدوم شدم و از طرفی هم وقتی تیم نتیجه گرفته سرمربی به ترکیب برنده دست نمی‌زند. منهای اینها ما بازیکنان خوبی هم داریم. من امسال خیلی بازی نکردم اما مشکلی از این بابت ندارم. من بازیکن حرفه‌ای هستم و به تمام تصمیمات سرمربی احترام می‌گذارم.

*حالا با این شرایط سال بعد هم در پرسپولیس هستی؟

اول این را بگویم که مردم همیشه به من لطف داشتند و خوشحال هستم که بین هواداران پرسپولیس جایگاه دارم. من هرچه در زندگی دارم از صدقه سری پرسپولیس است. من یک سال دیگر با پرسپولیس قرارداد دارم و اگر باشگاه و سرمربی بخواهند دوست دارم سال بعد را هم در پرسپولیس بمانم. در این 8 سال همیشه پیشنهادات ایرانی و خارجی داشتم اما خودم می‌خواستم که بمانم و از این تصمیم هم خوشحالم. اگر نمانده بودم که این همه افتخار با پرسپولیس به دست نمی‌آوردم.

*در میانه فصل درگیری بین تو و ساسان انصاری پیش آمد، در مورد این موضوع هم صحبت کن.

آقا یحیی از من خواست که جواب ساسان را ندهم. ساسان از دوستان خوب من است و نمی‌دانم چرا در آن زمان آن صحبت‌ها را مطرح کرد. البته دیگر گذشته است و نباید در مورد گذشته صحبت کرد.

*راستی چه اتفاقی در پرسپولیس افتاد که بازیکنان هیچ‌وقت وارد فضای کری خوانی رقبا نشدند؟

یحیی گل‌محمدی خیلی در این مورد تاثیر داشت. او اجازه نداد ما وارد این فضاها شویم. آقا یحیی روی همه جزییات اشراف داشت و اجازه نداد ما کری خوانی کنیم. البته بازیکنان ما هم باتجربه بودند و وارد این فضا نشدند.

 *به نظر تو باتوجه به شرایط این فصل، یحیی گل‌محمدی در پرسپولیس بماند یا خیر؟

صددرصد آقا یحیی باید در پرسپولیس بماند. یحیی نماند چه کسی بماند؟ الان هم از نظر کسب جام با برانکو برابر شد. گل‌محمدی خیلی بیشتر از اینها باید حمایت شود. اگر جای آقا یحیی یک خارجی اینقدر افتخار کسب کرده بود روی سرمان حلوا حلوایش می‌کردیم. آقا یحیی در پرسپولیس کار بزرگی کرده و باید بیشتر از اینها حمایت شود.

*پرسپولیس پنج‌شنبه در نیمه نهایی جام حذفی باید در ورزشگاه دستگردی و بدون تماشاگر با هوادار بازی کند. در این مورد چه صحبتی داری؟

این واقعا خوب نیست. مگر می‌شود یک بازی مهم بدون تماشاگر باشد؟ امیدوام که در سال‌های آینده برای اینگونه مسائل فکر اساسی شود.

*راستی شما از فینال احتمالی حذفی با استقلال، استقابل می‌کنید؟

برای ما فرقی ندارد استقلال به فینال بیاید یا نساجی. هدف اول ما قهرمانی در لیگ بود که به آن رسیدیم و حالا می‌خواهیم برای کسب قهرمانی حذفی هم قدم برداریم.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)