پیشکسوت تیم فوتبال پیشکسوت پرسپولیس گفت: تیمی که در کورس قهرمانی است، نباید به راحتی امتیاز از دست دهد و اینگونه بازی کند.

مرتضی کرمانی‌مقدم در گفت‌وگو با میزان، در خصوص دیدار پرسپولیس با ذوب آهن اظهار داشت: پرسپولیس شروع خوبی نداشت و ۱۵ تا ۲۰ دقیقه ابتدایی بازیکنان این تیم خیلی سردرگم بازی می‌کردند. ذوبی‌ها می‌توانستند از آشفتگی شاگردان گل‌محمدی استفاده کنند و گل دوم را در همان ۲۰ دقیقه اول بزنند. تیمی که به دنبال قهرمانی است نباید این گونه بازی کند. نمایش پرسپولیس در نیمه اول به هیچ‌وجه قابل دفاع نبود. با شروع نیمه دوم با تغییراتی که گل‌محمدی ایجاد کرد پرسپولیس بازی را در دست گرفت و توانست گل مساوی را به ثمر برساند. با بدشانسی موقعیت‌های دیگر هدر رفت و سرخپوشان نتوانستند ۳ امتیاز را بگیرند.

وی افزود: به عنوان یک پیشکسوت می‌گویم تیمی که ما داریم ناقص است. در این سالیان اخیر ترکیب پرسپولیس همیشه پر از ستاره بوده اما امسال واقعاً دست یحیی خیلی خالی است، زیرا بازیکنانی که می‌خواست در نیم فصل جذب نشدند. نباید یحیی را تقصیر کار دانست، چون در مواقع حساس و بحرانی واقعاً بازیکنی نیست تا کار را در بیاورد.

*پرسپولیس در این فصل خیلی از بازی‌ها را به راحتی از دست داده

کرمانی مقدم اضافه کرد: همین که موفق به کسب سهمیه شویم کار بزرگی انجام داده‌ایم. البته تیمی که در کورس قهرمانی است، نباید به راحتی امتیاز از دست دهد. پرسپولیس در این فصل خیلی از بازی‌ها را به راحتی از دست داده، در صورتی که اگر مقابل شهرخودرو، هوادار و چند تیم دیگر ۳ امتیاز را گرفته بود الان شرایط در صدر جدول متفاوت بود.

پیشکسوت پرسپولیس درباره عملکرد تمیرف عنوان کرد: تمیروف اگر چه گلزنی کرد، اما آن توپ را گلر می‌توانست بگیرد. خیلی خوشحالم که بالاخره پس از مدت‌ها پای او به گلزنی باز شد. او بازیکنی دونده و زحمتکش است، اما آن چیزی که باب میل هواداران و ما باشد نیست. بالاخره زمانی که پول کافی نباشد بازیکن خوب هم نمی‌توان جذب کرد و این اتفاق دقیقاً در این فصل برای پرسپولیس رقم خورده است.

*یحیی حق دارد از داوری گله‌مند باشد

کرمانی‌مقدم در خصوص بازی پرسپولیس مقابل سپاهان اظهار کرد: بازی سخت است زیرا پرسپولیس چند بازیکن مهم خود را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد و در نبود بازیکنان تأثیرگذار خود ضرر خواهد کرد. با توجه به اینکه بازی در سیرجان است پرسپولیس باید برود تا ۳ امتیاز را بگیرد تا جایگاه دومی خود را تثبیت کند. البته از طرف دیگر سپاهان هم امید زیادی به کسب رده دوم جدول دارد و همین کار را برای شاگردان گل‌محمدی سخت‌تر از قبل می‌کند.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس تصریح کرد: باید بازیکنان بازی با ذوب‌آهن را فراموش کنند و تمرکز خود را روی دیدار با سپاهان بگذارند. اکنون کار سخت شده، زیرا قبل از بازی با ذوب آهن اختلاف ما با استقلال ۴ امتیاز بود اما اکنون به ۶ امتیاز افزایش یافته است. اگر استقلال مساوی می‌کرد امیدواری بیشتری برای رسیدن به جام وجود داشت که این اتفاق رخ نداد. باید واقع بین باشیم کار دشوار است، اما نباید بازیکنان ناامید شوند.

وی درباره درگیری پایان بازی یحیی با داور مسابقه خاطرنشان کرد: بی انصافی است اگر نگوییم در وقت اضافه وقفه‌ای چند دقیقه‌ای در بازی ایجاد شد و می‌توانست بازی برای چند دقیقه ادامه پیدا کند. داوری به شکلی بود که در خیلی مواقع صحنه‌های مشکوک را به سود تیم حریف سوت می‌زد. یحیی حق دارد از داوری گله‌مند باشد زیرا او در کورس قهرمانی قرار دارد و همین موارد کوچک است که منجر می‌شود تا مربی از کوره در برود. یحیی مربی آرامی است، اما در طول فصل آنقدر اتفاقات به ضرر پرسپولیس بوده تا باعث شده او تحت فشار زیاد باشد. با وجود این اتفاقات، بازهم چیزی از ارزش‌های فنی او کم نمی‌کند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)