پیشکسوت پرسپولیس گفت: وقفه‌ای که در لیگ پیش آمد، از این جهت که به بازیکنان فرصتی برای استراحت داد، خوب است.

محمود کلهر در گفتگو با رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: بازیکنان پرسپولیس در شرایط خیلی سختی بودند. بین مسابقات داخلی بازی‌های فشرده لیگ قهرمانان در شرایط سخت را هم داشتند. این تعطیلی فرصتی برای ریکاوری بود. به نظرم آن تعدادی که در تیم ملی هم حضور داشتند، در بازگشت آماده خواهند بود. با این شرایط، پرسپولیس را برای ادامه کار روبه رشد می‌بینم. از مزیت‌های پرسپولیس این است که اکثر بازیکنان می‌توانند در چند پست به خوبی انجام وظیفه کنند و از سوی دیگر برای هر پست، چند بازیکن در اختیار دارد. هر بازیکن، جایگزین خوبی دارد و هر پست بازیکنانی با قابلیت‌های مختلف. این شرایط کمک می‌کند پرسپولیس دچار کمبود بازیکن نشود و مربی هم برای اجرای برنامه‌های مد نظر خود با محدودیت روبرو نباشد.

وی که درباره ارزیابی خود از شرایط پرسپولیس برای ادامه رقابت‌ها سخن میگفت درباره عدم فرصت ملی‌پوسان تیم برای استراحت و در نظر گرفته نشدن شرایط عادلانه رقابت در سوپرجام و لیگ برتر، ادامه داد: به هر حال این شرایطی است که وجود دارد. فشارهایی از این دست پیش می‌اید و بهترین راه این است که روی بهبود شرایط تمرکز شود و ذهن تیم درگیر مسایل حاشیه‌ای نشود. البته از ملی‌پوشان همه آن ها در ترکیب اصلی بازی‌ها و تحت فشار نبوده اند. از سوی دیگر حضور بازیکنان در تیم ملی انگیزه‌ها را بیشتر می‌کند و روی شخصیت تیمی موثر است. به نظرم حضور در تیم ملی اگر منجر به مصدومیت نشود شرایط بازیکنان پرسپولیس را بهتر می‌کند.

پیشکسوت فوتبال پرسپولیس، درباره حضور پرسپولیس در سوپر جام، در شرایطی که بیش از نصف ترکیب اصلی تیم در تمرینات حاضر نبوده است، خاطر نشان کرد: این مساله تاثیرگذار است ولی به نظرم این تاثیر برای پرسپولیس به عنوان یک تیم با بازیکنان حرفه‌ای زیاد نخواهد بود، به ویژه که این نفرات از قبل شناخت خوبی نسبت به شرایط هم دارند و از نظر ذهنی هم بین آنها و کادر فنی فهیمی که حضور دارند، هماهنگی وجود دارد. به نظر من پرسپولیس یک شرایط آرمانی خواهد داشت و اقتدار خودش را در چنین لحظه‌های نشان خواهد داد. سوپر جام مهم است و به نظرم بیشتر از شرایطی که با برنامه مسابقات ایجاد شده است، این مساله می‌تواند به پرسپولیس ضربه بزند که به باور تیم نسبت به خودش لطمه وارد شود.

محمود کلهر درابره مهمترین مساله ای که پرسپولیس باید مراقب آن باشد، گفت: پرسپولیس قهرمانی لیگ را تکرار خواهد کرد ولی باید از حاشیه‌ها دور بماند. یک‌سری مسایل سهوا یا عمدا به وجود می‌آید یا به وجود اورده می‌شود. مادامی که تیم خودش را درگیر آن‌ها نکند، بازیکنان به حاشیه نروند یا تمرکز و انرژی تیم از بین نرود، پرسپولیس در مسیر قهرمانی خواه بود. بدون تردید رقیب پرسپولیس در وهله اول، سپاهان و در مرحله بعد استقلال است ولی پرسپولیس تیم کامل‌تری است. کادرفنی هوشیاری هم دارد و نباید اجازه بدهند که مسایل به تیم رخنه کند. همچنین هیچ عاملی از محرومیت و مصدومیت تا برنامه مسابقات نباید باعث بشود که پرسپولیس به برتری خودش شک کند. اگر همه این‌ها شد، پرسپولیس مقتدرانه قهرمان می‌شود.

پیشکسوت پرسپولیس در باره تیم ملی فوتبال کشورمان هم اظهار داشت: سه پیروزی اخیر تیم ملی باعث خوشحالی همه ما شد. بچه‌ها و کادر فنی تیم ملی خیلی خوب عمل کردند. من شک ندارن که تیم ملی توان شکست تیم ملی عراق را هم دارد البته به شرط آن که همان بازی نیمه دوم برابر بحرین را انجام بدهند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)