پیشکسوت فوتبال گفت: باشگاه باید برای آمادگی بیشتر به منظور شرکت در لیگ قهرمانان آسیا تدارک بهتری ببیند و بتواند اردوهای آماده‌سازی ایده‌آلی برای بازیکنان در نظر بگیرد.

محمود کلهر در گفت‌وگو با میزان، درباره آخرین وضعیت تیم فوتبال پرسپولیس قبل از آغاز بیست و دومین دوره مسابقات لیگ برتر، اظهار داشت:مهم‌ترین کار باشگاه پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات حفظ تمام مهره‌های تاثیرگذار سال قبل بود و عملاً هیچکدام از این بازیکنان از تیم جدا نشدند. باشگاه در جذب نفرات مورد نیاز گل‌محمدی نیز توانست در خطوط دفاع، هافبک و مهاجم بازیکن بگیرد و نسبتاً عملکرد خوبی داشت.

*پرسپولیس با همین نفرات هم توانایی تکرار قهرمانی را دارد

وی ادامه داد: با این شرایط پرسپولیس با همین نفرات هم این توانایی را دارد تا در کورس قهرمانی مسابقات قرار گیرد. اما باید توجه داشت که باید در رقابت‌های لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند و امسال اگر بخواهد قهرمانی را تکرار کند کار سخت‌تری از سال قبل را پیش‌رو خواهد داشت.

کلهر تصریح کرد: با توجه به اینکه پرسپولیس نسبت به سال قبل کمترین تغییر را در ترکیب خودش داشته، می‌تواند در بازی‌های ابتدایی با ترکیب ایده‌آل خودش به مصاف‌ رقبایش برود و نتیجه لازم را بگیرد. بالطبع شروع لیگ با نتایج خوب کمک می‌کند با روحیه‌تر و روان‌تر در ادامه رقابت‌ها بازی کند.

*تنها کمبود پرسپولیس عدم حضور یک فوروارد امتحان پس داده و طراز بالاست

کارشناس فوتبال در پاسخ به این سوال که نقطه ضعف پرسپولیس کجاست، بیان کرد: خط حمله پرسپولیس سال قبل با حضور عیسی آل‌کثیر بسیار زهردار بود و باید حفظش می‌کردند، چون او توانایی فنی خودش را در بازی‌های مهم و حساس نشان داده بود. هم اکنون تنها کمبود پرسپولیس در خطوط مختلف عدم حضور یک فوروارد امتحان پس داده و طراز بالاست.

پیشکسوت فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا انجام بازی‌های تدارکاتی در تهران برای پرسپولیس کافی بود، تاکید کرد: پرسپولیس در روزهای آماده‌سازی بازیکنانش بازی‌های تدارکاتی مناسبی را تدارک دیده بود و بازیکنان جدید هم با تفکرات گل‌محمدی آشنا شدند و هماهنگی لازم را برقرار کرده‌اند.

*تعویق لیگ برتر به نفع پرسپولیس هم بود

کلهر در مورد عقب افتادن مسابقات لیگ به دلیل شدت گرمای هوا تصریح کرد: تعویق چند روزه مسابقات لیگ برتر به نفع پرسپولیس هم بود، چون تمرینات را یک هفته دیرتر از سایر تیم‌ها آغاز کرد و همچنین نفرات تازه وارد با تیم بیشتر هماهنگ‌تر خواهند شد.

وی در خصوص کار سخت پرسپولیس در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا عنوان کرد: باشگاه برای آمادگی بیشتر به منظور شرکت در لیگ قهرمانان آسیا باید تدارک بهتری ببیند و بتواند اردوهای آماده‌سازی ایده‌آلی برای بازیکنان در نظر بگیرد. شرایط کنونی پرسپولیس در حد حضور در رقابت‌های بین‌المللی نیست و باید با قدرت مضاعف و دوچندان مقابل حریفان آسیایی قرار گیرد. باید مدیریت باشگاه تمامی شرایط را به بهترین شکل برای بازیکنان مهیا کند تا عملکرد باکیفیت‌تری داشته باشند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)