مدیرعامل اسبق پرسپولیس در خصوص صدور حکم انضباطی پرونده ویلموتس عنوان کرد: عده‌ای وانمود می‌کنند در پرونده تخفیف داده شد و به ۳ میلیون یورو کاهش یافته است! این یک شکست است و پیروزی نیست.

محمد رویانیان پیرامون برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال و آخرین شرایط کاندیدا اظهار داشت: شرایط این انتخابات مثل همیشه است! در مورد رد صلاحیت شدگان یک مشکلی است. همانطوری به راحتی که نمی‌توان رد صلاحیت کرد. باید شرایط عمومی و خصوصی مشخصی باشد تا جای ممکن و غیر محرمانه دلایل رد صلاحیت‌ها را بگویند. به هرحال نفرات ثبت نام کننده در فوتبال و کشور شناخته شده هستند. مثلا بگویند به دلیل نواقص مدارک نتوانستند تایید صلاحیت شوند تا جایی که ممکن است. این موضوع جای بحث دارد. با توجه به تایید صلاحیت ۳ کاندید و مشخص بودن رزومه آنها، حرف جدیدی نمی شود زد و باید گفت همه چیز به روال گذشته است.

وی در خصوص صدور حکم انضباطی پرونده ویلموتس عنوان کرد: عده‌ای وانمود می‌کنند در پرونده تخفیف داده شد و به ۳ میلیون یورو کاهش یافته است! این یک شکست است و پیروزی نیست. به هر حال شکستی است که از طریق قرارداد غیرحرفه ای، نادرست، غیر اصولی نصیب ما شده است. این اتفاق، اتفاق بدی است. با مسببین این موضوع باید برخورد شود.

مدیرعامل سابق پرسپولیس در پاسخ به این سوال که به مدیریت وی هم بابت پرونده سرمربی پرتغالی این تیم انتقاد وارد است، تصریح کرد: سر قرارداد مانوئل ژوزه، هفت سال ما را زیر سوال بردند تمام کارهای مثبت ما را نادیده گرفتند ولی من دفاع خاصی نکردم. به هر کار اشتباهی بود که اتفاق افتاد. البته ژوزه انتخاب من نبود. بلکه در یک پروسه درست، یک آدم اشتباهی در دوره بنده انتخاب شد. در فرایند انتخاب او ۲۱ نفر از پیشکسوتان در جلسه چند ساعته از بین ۴ گزینه شادروان متسو، کالدرون، گزینه ایرانی و آقای ژوزه به اتفاق آقایان سرمربی پرتغالی را انتخاب کردند. این افراد از پیشکسوتان موثر باشگاه بودند. هر چند ژوزه رزومه خوبی داشت و با ۱۲ قهرمانی به ایران آمده بود اما اینجا نتوانست کار کند و اختلافی با کیروش داشتند. به گذشته کاری ندارم و از این موضوع دفاع نمی‌کنم و اشتباه بود. از آدم‌های حرفه‌ای در سازمان رسمی فوتبال ایران این اشتباه پذیرفته نیست. همینطور اثرات مخربی که داشت که به فوتبال و مدیریت آن آسیب زد. راجع به فرد صحبت نمی خواهم بکنم. آقای تاج در این فوتبال زحمت کشید اما به وجه او آسیب وارد شد. بعد از پرونده ویلموتس به فوتبال ایران از نظر مادی و معنوی آسیب وارد شد. همه باید بگویند اشتباه بود و این مسئله توجیه‌ای ندارد.

رویانیان با ارزیابی نقل و انتقالات پرسپولیس برای فصل بیست و دوم لیگ برتر، اظهار داشت: نقل و انتقالات پرسپولیس در سکوت اما خوب پیش رفت و بهترین کار ممکن را انجام دادند. تنها بحث ممکن، بحث جذب مهاجم است که باید بیشتر روی آن کار شود. شاید به دلیل اینکه بازیکنان مهمی جذب شدند، حواس‌شان از پست مهاجم کمی غافل شد. شاید روی کسانی حساب باز کردند که نتوانستند یا نشد جذب کنند. اما اینکه از جریانات داخلی برای توقف نقل و انتقالات پرسپولیس دست به کار شده باشند، خبری ندارم! با بازیکنانی که پرسپولیس که گرفته تقریبا می‌شود گفت به سوی کهکشانی شدن پیش رفتند انشاالله که تکمیلش کنند.

وی درباره گمانه‌زنی‌ها پیرامون خوب نبودن رابطه یحیی گل محمدی با مدیران پرسپولیس گفت: آقای یحیی گل محمدی مربی خوب و ارزشمندی، مجرب و توانمند است. باشگاه پرسپولیس ملک شخصی آقای درویش نیست و او خدمتگزار میلیون ها هوادار است. بنابراین آقای یحیی نباید از شخص گله کند و همه دست به دست هم بدهند که کار خوب پیش برود. ناراحتی‌های سال قبل به پرسپولیس ضربه زد و قهرمانی را از تیم گرفت. نباید این گلایه‌ها آثار منفی داشته باشد و باید به هم کمک کنند. یک جاهایی یک مدیر می خواهد کار پیش نمی رود یک بحث است. یک جایی یک مدیر نمی خواهد و کاری را انجام نمی دهد بحث دیگری است. اینکه باید هم را درک کنند. البته یحیی گل‌محمدی به هم به عنوان سرمربی تمایل دارد پرسپولیس در فصل آینده جایگاه قهرمانی خودش را پیدا کند و هر مربی آرزویش قهرمانی است.

مدیرعامل سابق پرسپولیس در خصوص دیدگاه هواداران استقلال که می گویند آنها خیلی نیازی به جذب بازیکنان جدید نداشتند و پرسپولیس به دلیل ناکامی در کسب قهرمانی، ناچار است در بازار نقل و انتقالات سر و صدا کند، گفت: اولاً که ما پنج سال قهرمان شدیم. هیچ وقت از این حرفها نزدیم. دوم مگر عملکرد فصل قبل پرسپولیس چه بود؟ نایب قهرمان شدیم. مگر چقدر با استقلال فاصله داشتیم؟ دهم یا پانزدهم جدول که نبودیم ؟! با این همه مشکل خوب عمل کردیم. پرسپولیس با ۵ قهرمانی متوالی کمی خستگی اش را رفع کرد. یک سال دلش خواست قهرمانی را به فرد دیگری بدهد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)