مرجع خبری پرسپولیس : کارلوس کی‌روش درباره اینکه قصد دارد تیم ملی را مانند فرگوسن در منچستریونایتد اداره کند، گفت: تیم ملی باید هدایت و مدیریت شود اما نه به شکل کپی‌برداری از یک تیم ملی یا باشگاهی دیگر.

 

به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، کارلوس کی‌روش که پیش از ترک تهران با مدیر رسانه ای تیم ملی گفت و گو می کرد، گفت: با تلاشی که کردیم خوشبختانه شاهد پیشرفت بازیکنان در داخل زمین بودیم و در خارج زمین نیز هماهنگی ها خیلی خوب انجام شد.

از وظیفه شناسی بازیکنان و تعهد بالای آنان نسبت به خواسته های ما تشکر می کنم اما نباید فراموش کنیم که این تنها قدم اول ما و در واقع گام نخست برای رسیدن به هدف نهایی بود.

وی افزود: این صعود، نتیجه حمایت خانواده فوتبال ایران بود و این گام بدون حمایت فدراسیون، سازمان لیگ، باشگاه ها و مربیان برداشته نمی شد. البته باید بدانیم که کار ما در این مرحله هنوز تمام نشده و یک دیدار مقابل قطر در پیش داریم و می خواهیم به عنوان تیم اول صعود کنیم چرا که برای پرستیژ و جایگاه بین المللی فوتبال ایران بسیار مهم است.

کی‌روش ادامه داد: بسیار مهم است که خانواده فوتبال ایران این موضوع را درک کنند که این صعود تنها نقطه آغاز کار ما بود و اگر من برخی خواسته ها را دارم، برای این است که فکر می کنم حالا باید بیشتر کار کنیم البته این کار کردن با وظیفه شناسی و تعهد بالاتر توام باشد. من معتقدم ما پیشرفت کرده ایم اما در زمان حاضر این برای فوتبال ایران کافی نیست. می خواهم این پیام روشن را به هواداران فوتبال ایران بدهم که هنوز زمینه های فراوانی چه در داخل زمین و چه خارج از آن وجود دارد که ما باید هرچه زودتر در آنها کار و پیشرفت کنیم.

سرمربی تیم ملی گفت: تصمیم کوتاه مدت ما این است که یک برنامه ریزی خوب در جهت ایجاد تمامی شرایط برای حمایت از بازیکنان و آماده سازی تیم داشته باشیم. در این راه لازم است یک هماهنگی میان تمامی بخش هایی که درگیر آماده سازی تیم ملی هستند ایجاد شود. اکنون برنامه فشرده ای پیش رو داریم و باید خیلی متفاوت عمل کنیم. ما نیاز داریم از تمام منابع و پتانسیل موجود درجهت ایجاد فرصت برای بازیکنانمان به منظور انجام تمرین، دیدارهای بین المللی بیشتر استفاده کنیم تا به موفقیت برسیم.

کی‌روش گفت: جام جهانی برزیل برای ایران از ماه ژوئن (خرداد ۹۱) آغاز می شود و بدون این ماه فردایی وجود نخواهد داشت. من به تمام همکارانم در باشگاه ها، مسئولان، هواداران فوتبال و خلاصه هرکسی که درگیر این موضوع است تاکید می کنم که کار اصلی ما برای صعود به جام جهانی در این ماه است زیرا طی ۱۰ روز سه بازی خواهیم داشت و به همین جهت برای ما رفتن به جام جهانی یا نرفتن با کسب یا ازدست دادن ۹ امتیاز این سه دیدار بسیار تعیین کننده است.

وی افزود: اطمینان دارم که همه دست اندرکاران فوتبال این دیدگاه من را درک خواهند کرد و ما بازهم نیاز داریم تا برای آماده سازی تیم جهت این سه دیدار مهم دست در دست هم بگذاریم. البته احتمال دارد ژاپن، کره یا استرالیا برای این مرحله برنامه یا دیدگاه دیگری داشته باشند اما آنچه ما باید انجام دهیم این است: کار، کار و کار. این پیام من است. البته شاید بازهم اقلیتی با نظر من موافق نباشند که ما به نظر آنها احترام می گذاریم اما همه باید بدانند که تنها یک اشتباه در کار آماده سازی، برنامه ریزی، سفرها و… می تواند لطمه جبران ناپذیری به تیم ملی بزند و ما نمی توانیم پذیرای چنین اشتباهاتی باشیم. برنامه ریزی و تدارکات خوب و باهم و همدل بودن خانواده فوتبال، کلید موفقیت ما در این مسیر است.

کی‌روش درباره جلسه پنجشنبه هفته گذشته با رییس فدراسیون و کناره گیری سرپرست تیم ملی اظهار داشت: این یک جلسه خصوصی و پیرامون برخی مسایلی بود که باید با رییس فدراسیون مطرح می شد و گزارشی که من باید به ایشان می دادم. بخش دیگر جلسه درباره تمام کارهایی بود که تاکنون انجام شده بود و تصمیم ترابیان هم در این بخش مطرح شد. ازنظر من کمک های ایشان از زمان ورود من برای تیم ملی فوق العاده بوده و همه باید به تصمیمشان احترام بگذارند. آنچه مسلم است اینکه از نقطه نظر حرفه ای پس از این تصمیم، ایشان دیگر بطور مستقیم درگیر مسایل تیم ملی بزرگسالان نخواهند بود اما اطمینان دارم با توجه به شناختی که از شخصیت او دارم، هر زمان لازم باشد از حمایتشان به عنوان عضوی از جامعه فوتبال ایران برخوردار خواهیم بود و به نوبه خودم از زحمات ترابیان قدردانی کرده و او را همچنان یکی از دوستان خوب خود در فوتبال ایران می دانم.

وی درباره اینکه قصد دارد تیم ملی ایران را مانند فرگوسن در منچستریونایتد اداره کند، گفت: آنچه از نقطه نظر حرفه ای می توانم در این زمینه بگویم این است که تیم ملی باید هدایت و مدیریت شود اما نه به شکل کپی برداری از یک تیم ملی یا باشگاهی دیگر. آنچه من سعی دارم انجام دهم این است که فرهنگ مدیریت خوبی در تیم ملی ایران حاکم باشد که آن هم برگرفته از فدراسیون ایران و آن چیزی است که شایسته فوتبال ایران است نه کپی برداری و تقلید از دیگران. این بدان معنی است که مدیریت تیم ملی باید برآیندی باشد از فرهنگ فوتبال ایران و کارایی بالا با تفکرات مدرن و نوگرایی. باید مدیریتی باشد که بتواند به درخواست های بزرگ فوتبال بین المللی پاسخ دهد.

کی‌روش ادامه داد: باید مجموعه ای داشته باشیم با کارایی بالا، پیش بینی های درست از لحاظ هماهنگی، سفرها، استراتژی ها و اینکه در مسیری که دشوار، جذاب و پر چالش است همیشه یک گام جلو باشیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سوال که برای دیدار با قطر در اسفند ماه و سه دیدار مهم خرداد چه برنامه تدارکاتی مدنظر دارد، گفت: برای برنامه ریزی منتظر تصمیم های کنفدراسیون آسیا در ارتباط با لیگ قهرمانان آسیا در فصل بعد هستیم. رییس سازمان لیگ روز ۲۲ نوامبر (سه شنبه اول آذر) جلسه مهمی در مالزی دارد که در آن جلسه این موارد و تاریخ های آن مشخص خواهد شد. این موضوع تاثیر زیادی در کار و برنامه ریزی ما خواهد داشت اما آنچه قطعی است و همگان متفق القول آن را قبول دارند، دیدارهای دوستانه بیشتری برای تیم ملی است که بسیار مورد نیاز است.

کی‌روش تصریح کرد: نمی توانیم با برنامه ریزی کوتاه مدت در این مسیر پیش برویم. اینکه فقط به فردا فکر کنیم کار سختی نیست و همه می توانند آن را انجام دهند. برخی کارهای موردنظر ما در ارتباط با چند گام جلوتر است و نه فقط فردا. مسئولان و فدراسیون ما نباید فقط به فکر ۴ یا ۶ ماه آینده باشند بلکه باید فکرشان متمرکز بر جام جهانی ۲۰۱۴ باشد. من فقط به این فکر نمی کنم که به جام جهانی صعود کنیم و گروهی توریست را به ریو ببریم و در پایان دور اول به تهران برگردیم. من به عنوان یک مربی حرفه ای می خواهم از تمام فرصت ها برای تیم ملی ایران استفاده کنم و برنده باشیم تا زمانی که یک تیم قوی تر بیاید و ما را ببرد. از نظر من باید همیشه ذهنیت پیروزی وجود داشته باشد. من نمی خواهم هیچکس را در اطراف تیم ببینم که با سستی کار می کند بلکه ذهنیت ما باید همیشه حرفه ای و کسب برد باشد.

کی‌روش در پایان گفت: برخی وقتی یک بازی یا یک مرحله را می برند ارضاء می شوند. ما به آنها احترام می گذاریم اما ما اینگونه نیستیم. من، مردم، بازیکنان و مسئولان همیشه به فکر پیروزی های بیشتر هستیم. من و بازیکنان تیم ایران همکارانی را می خواهیم که جاه طلبی، بلند همتی، مسئولیت پذیری و خواسته های بزرگ و تفکر همیشه بردن و بهتر شدن داشته باشند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)