یکشنبه ۶ بهمن (۱۶:۱۰)

مرجع خبری پرسپولیس : خلیلى: پرسپولیس بازى هاى مهم تر از دربى هم دارد

تمام شد. سفر دور و دراز به آلمان و حضور در آن کلینیک پرامکانات که البته درد دورى از فوتبال را با غم غربت عجین مى کرد تا معجون این دو درد وحشتناک طولانى ترین روزهاى آقاى گل فوتبال ایران را رقم بزند. محسن خلیلى پیراهنش را کنار بالاک، روسیچکى و خیلى از بزرگان فوتبال دنیا که آمدند و در آن کلینیک مجهز به میدان فوتبال برگشتند، آویزان کرده. آقاى گل فوتبال ایران، فوتبالیست بزرگى است و حتما پیراهن شماره ۹ قرمز رنگش میان آن همه نام بزرگ دوباره خودنمایى خواهد کرد، به خصوص وقتى که او با توپ پرى برگردد. این آرزوى محسن خلیلى است و البته هواداران پرسپولیس که گل هایش آنها را به صورتى کاملا ویژه به وجد مى آورد. محسن دو روز بعد از بازگشت اصلا احساسى حرف نمى زند، با همان کلام قاطع و البته صریحش مى گوید: «پرسپولیس بازى هاى مهمتر از دربى را در پیش دارد. اگر صددرصد آماده نباشم نمى خواهم فقط اسمم درون زمین باشد

pnnc: محسن خلیلى دو روز بعد از بازگشت از آلمان چه مى کند
در این دو روز شلوغ ترین روزهاى زندگى ام را تجربه کردم. درگیر کارهاى شخصى ام بودم، به خاطر اینکه چند ماهى در ایران نبودم باید به یکسرى کارهاى عقب افتاده ام مى رسیدم. وقتى خواستم بروم آلمان ماشین ام را فروختم تا هزینه درمانم را پرداخت کنم، الان هم ماشین ندارم، دنبال پولى هستم که قرار شده فدراسیون به من پرداخت کند و دوباره ماشین بخرم و به کارهایم برسم.

اقدامى هم در این زمینه انجام داده اى
بله، امروز (چهارشنبه) با آقاى تاج تماس گرفتم و اگر خدا بخواهد طى چند روز آینده این پول به دست من مى رسد.

pnnc: خودت خوشبینى که هزینه درمانت را پرداخت کنند چرا که کلا باشگاه ها و حتى فدراسیون فوتبال در این جور موارد سابقه زیاد خوبى ندارند.
حقیقتا نمى دانم پاسخ سوال شما را چه بدهم اما امیدوارم که این اتفاق بیفتد چرا که من واقعا به این پول نیاز دارم.

حتما خودت مى دانى در تمام این مدت که حضور فیزیکى در کنار پرسپولیس نداشتى اما هواداران هر لحظه به یادت بودند و منتظر روزى که برگردى.
خب این نظر لطف هواداران و کارشناسان بوده است. واقعیت این است که من پارسال، فصلى رویایى را پشت سر گذاشتم و موفق شدم گل هاى حساسى براى پرسپولیس بزنم. با این وضع امسال خیلى ها فکر مى کردند که نبودنم خیلى زیاد به چشم بیاید اما خب نفرات بسیار خوبى به ما اضافه شدند و مهره هاى تیم بسیار مفید عمل کردند. من هم امیدوارم زودتر برگردم تا در کنار سایر بچه ها و کادر فنى موفقیت پارسال تکرار شود.

فکر مى کنى الان و بلافاصله بعد از بازگشت بتوانى براى پرسپولیس مثل فصل گذشته مفید باشى
خب شرایط خیلى سخت است. شما نگاه کنید، بازیکنى که بعد از دو ماه به تیم برمى گردد کار بسیار دشوارى براى هماهنگى دارد، آن وقت مشکلات من چند برابر است. من چندین ماه نبودم و به همین خاطر اول از همه تمام تلاشم را به کار مى گیرم تا با انگیزه بالا برگردم. وقتى هم بازى مى کنم که مثمر ثمر باشم و آن طور نباشد که فقط حضور فیزیکى ام را در میدان حس کنند. مى خواهم در شرایطى برگردم که بتوانم نمایش هاى بسیار بهترى نسبت به فصل گذشته داشته باشم.

ممکن است این تصمیم تو در بازى کردنت مقابل استقلال هم تاثیرگذار باشد
خب باید این طور ببینید که پرسپولیس فقط دربى را پیش رو ندارد بلکه بازى هاى بعدى تیم حساس تر و مهم تر است. خودم که مى خواهم خیلى زود برگردم و مطمئنم کادر فنى و پزشکى هم تلاش مى کنند تا مرا به آن بازى برسانند اما همه چیز بستگى به شرایط آن زمان من دارد.

در آلمان که بودى حتما اتفاقات و نتایج بازى هاى پرسپولیس را دنبال مى کردى، بعد از آن شکست هاى تلخ چه احساسى داشتى
خب من خیلى ناراحت مى شدم وقتى مى دیدم شرایط پرسپولیس تا این حد بحرانى است. بالاخره من هم جزیى از هواداران پرسپولیس هستم و برایم دشوار بود باخت هاى پرسپولیس را ببینم. برایم سخت بود ببینم تیمى که پارسال قهرمان شده بود، به خاطر یکسرى مسائل حاشیه اى تمرکزش را از دست بدهد و نتایج ضعیفى بگیرد.

حتما در جریان اخبار جدید هستى، شایعاتى درخصوص بازگشت افشین قطبى یا حضور یک مربى نامدار خارجى روى نیمکت پرسپولیس شنیده مى شود. تو خودت فکر مى کنى اصلا نیازى به این تغییرات وجود دارد یا با همین کادر هم مى شود ادامه داد
من معتقدم اگر قرار است هر کارى انجام شود باید سریع تر انجام شود. به نظر من این صحبت ها و مسائل حاشیه اى تمرکز کادر فنى را بهم مى زند. مدیریت باید تصمیمش را بگیرد تا این صحبت ها و شایعات کمتر شود و تیم در لیگ برتر و رقابت هاى آسیایى با تمرکز جلو برود.

تو همیشه تیم پارسال را مثال مى زنى که تیم خوب و هماهنگى بود. به نظر تو امسال با اضافه شدن این همه ستاره چرا موفقیت پارسال تکرار نشد
اصلا نمى شود این دو تیم را با هم مقایسه کرد چرا که شرایط پارسال و امسال اصلا شبیه هم نیستند. یکى از مشکلات تیم فعلى این است که تیم پارسال قهرمان شده و طبیعتا امسال نتیجه گرفتن سخت تر مى شود. پارسال فقط یک نکته مثبت وجود داشت و آن این بود که هماهنگى بین مهره هاى تیم خیلى زود به وجود آمد البته آن طور هم نیست که بگوییم امسال تیم پرمهره ترى نسبت به پارسال داریم. پارسال هم بازیکنان خیلى خوبى داشتیم، گزیده اى از کاپیتان هاى تیم هاى قبلى و بهترین هاى تیم هایشان در ترکیب ۱۱ نفره پرسپولیس بازى مى کردند. امسال هم درست است که نفرات خوبى داریم اما نتوانستند به آن هماهنگى مطلوب برسند و الان کم کم شرایط بهتر مى شود و هدف این است که تا شروع رقابت هاى آسیایى به فرم ایده آل برسیم.

اما امسال انگار همه تیم ها با انگیزه چند برابر روبه روى پرسپولیس بازى مى کنند.
خب این طبیعت فوتبال است. آنها انگیزه زیادى دارند چون مى خواهند جلوى تیم قهرمان لیگ موفق باشند.

رقیبان هم گردن کلفت تر شده اند، همین موضوع هم کار را سخت تر کرده، به خصوص استقلال که حسابى رو آمده.
خب به خاطر این است که آنها توانستند زودتر هماهنگ شوند و مهاجمانشان هم خیلى زود روى بازى ها تمرکز پیدا کردند.

الان برخى از هواداران پرسپولیس معتقدند تیم شان شانسى براى قهرمانى لیگ ندارد و استقلالى ها دیگر پرسپولیس را رقیب خود نمى دانند.
نه، به نظر من این فکر اشتباه است، تا آخر فصل تایم زیادى باقى مانده، ما لیگ سه امتیازى داریم و با سه برد پیاپى مى شود خیلى از فاصله ها را پر کرد. این طورى خیلى از مشکلات خود به خود حل مى شود و بهتر است صدرجدولى ها حواسشان کاملا به پرسپولیس باشد.

این سوال تکرارى است اما فکر مى کنى آرش برهانى که تا حالا ۱۵ گل زده یا مهاجم دیگرى از لیگ بتواند از تعداد گل هاى تو بالاتر بزند
به نظر من عددها زیاد در ارزش گذارى مهاجمان تاثیرگذار نیستند. ۱۰۰، ۵۰ یا ۱۰ تا گل فرقى نمى کند، مهم این است که آن گل ها را در چه فصلى، در چه برهه زمانى با چه مشکلاتى زده اى و آن گل ها چه کیفیتى داشته و چقدر امتیاز آور بوده. ممکن است در یک بازى شما ۵ گل بزنید و تیم تان بازى را ببرد و امکان دارد با یک گل شما، تیم برنده شود، در این صورت ارزش آن یک گل با آن ۵ گل برابر است. امسال مهاجمان استقلال همه خوب بوده اند و من هم آرزوى سلامتى براى آنها و همه بازیکنان لیگ مان مى کنم.

تو مصدومیت سختى را پشت سر گذاشتى، چقدر امیدوارى که همان بازیکن قبل از مصدومیت باشى
بله، واقعا این نوع مصدومیت یکى از سخت ترین مصدومیت هاست، شما با این نوع آسیب دیدگى تقریبا به کلى عضله ران را از دست مى دهید، در طول این شش ماه من سختى زیادى کشیدم تا به شرایط نرمالى برسم.

پس محسن خلیلى براى تکرار آن ضربه هاى ناگهانى باید حسابى عضلاتش را تقویت کند.
بله، تا الان این کار را به خوبى انجام داده ام و ۴۰-۳۰ درصد قوى تر از قبل شده ام. الان هم صبح ها در آکادمى تیم ملى تمرین مى کنم و از شنبه هم در تمرینات پرسپولیس حاضر خواهم بود.

چه اتفاقى مى افتد که برخى بازیکنان بعد از این مصدومیت به کلى محو مى شوند و برخى مثل جواد نکونام دوباره نمایش هاى خوب شان را تکرار مى کنند
همه چیز بر مى گردد به اینکه شما کجا عمل جراحى انجام مى دهید و با برنامه هایى که دنبال مى کنید در چه شرایطى قرار مى گیرید. جواد در بهترین کلینیک و زیر نظر دکترى که جزو سه جراح برتر دنیا است عمل کرد و موفق شد دوباره بازگشتى پرفروغ داشته باشد؛ همین کلینیک و دکترى که من تحت معالجه اش قرار گرفتم.

پزشک بایرن مونیخ
نه، ایشان دوست آقاى ولفارت، پزشک بایرن مونیخ هستند. ولفارت فقط تشخیص مى دهد، جراحى نمى کند. پزشک من یکى از بهترین جراحان اروپایى بود و کلینیک بسیار مجهزى تحت اختیار دارد که بازیکنان مطرح اروپایى آنجا تحت درمان قرار مى گیرند. هفته قبل بالاک آنجا بود، دوره قبلى هم که من آنجا بودم توماس روسیچکى تحت معالجه بود. خیلى از بازیکنان مطرح آنجا تحت درمان قرار گرفته اند که اتفاقا لباس هایشان در محلى مخصوص نگهدارى مى شود. از اسم هاى روى پیراهن ها مى توانى بفهمى که در چه کلینیکى هستى. آنجا پیراهنم را هم گرفتند و الان در این کلکسیون پیراهن من هم قرار داده شده است.

بعد از جراحى چه مسائلى را رعایت کردى تا به فرم ایده آل برگردى
همیشه بعد از جراحى ریکاورى و تمرینات بعد از عمل است که اهمیت فوق العاده اى دارد. در آن کلینیک تخصصى وقتى مى خواستم ترخیص شوم از همه چیز آزمایش گرفتند و مشکلى احساس نشد. الان هم خیلى امیدوارم تا بتوانم همان قابلیت هاى گذشته را داشته باشم.

یعنى الان بدون مشکل و با فراغ بال در تمرین پرسپولیس حاضر مى شوى
ببینید دکتر من OK نهایى را داده و همه چیز را به خود من واگذار کرده است اما من الان مشکل زمین تمرین دارم. زمین تمرین فعلى پرسپولیس براى بازیکنان سالم هم مناسب نیست و نسبت به شرایط بازیکن مصدوم خطرناک به نظر مى رسد، این تنها مشکل من است. در آلمان روى چمن مصنوعى و مسطح کار کرده ام و الان سخت است که شرایط اینقدر عوض شود.

به صورت انفرادى تمرین مى کنى یا امکان دارد در تمرین تیمى هم شرکت کنى
فعلا نمى توانم در تمرین گروهى شرکت کنم و زیر نظر بدنساز و پزشک تیم کارهاى اختصاصى انجام مى دهم. اگر شرایط مساعد باشد شاید از یک هفته بعد در تمرینات گروهى شرکت کنم.

فکر مى کنى بلافاصله بعد از بازگشت مى توانى همان گلزن موفق فصل گذشته باشى و در رقابت هاى آسیایى که همزمان با اوج گرفتن دوباره ات شروع مى شود بدرخشى
خودم که امیدوارم به شرایط آرمانى سال قبل برگردم و نبودنم در لیگ را در این رقابت ها جبران کنم. امیدوارم پرسپولیس شایستگى هاى خودش را در این رقابت ها نشان دهد. مطمئنم که پرسپولیس پتانسیل این را دارد تا در بین بهترین هاى آسیا بدرخشد و قهرمانى دور از دسترس نیست. حتما یاد دارید که سپاهان در سال هاى گذشته به فینال این رقابت ها رسید. اگر بازیکنان ما هم روى این بازى ها تمرکز لازم داشته باشند واقعا به موفقیت خوشبینم.

تو با شش گل زده مقابل استقلال به نوعى کابوس آبى ها به حساب مى آیى، وقتى مى گویى معلوم نیست به دربى برسى خیال آنها را از بازى ۲۶ بهمن راحت مى کنى.
واقعا شرایط من هنوز مشخص نیست. باید ببینم در آن روز چه شرایطى دارم البته باز هم نظر کادر فنى و پزشکى است که من بازى کنم یا نه. باید ببینم در تمرینات آماده هستم یا نه، الان مشکلى ندارم. دویدن، چرخیدن و همه حرکاتم روز آخر در آن کلینیک چک شده و مهر قبولى روى پرونده من زده اند ولى در نهایت این برمى گردد به کادر فنى پرسپولیس که بازى کنم یا نه.


حتما بعد از بازگشتت به میادین به حضور دوباره در تیم ملى هم فکر مى کنى، هرچند که مهاجمان لیگى و لژیونرها براى حضور در ترکیب اصلى رقابت شدیدى دارند.
صددرصد، نمى توانم به تیم ملى فکر نکنم. از حضور در تیم ملى خاطرات خیلى خوشى دارم. خوشبختانه کادر فنى بخصوص آقاى دایى همیشه نظر مساعدى نسبت به من داشته و از من حمایت کرده اند. حتى در زمان مصدومیتم جویاى احوالم بودند که واقعا از ایشان و سایر اعضاى کادر فنى ممنونم. امیدوارم اگر دوباره دعوت شدم بتوانم براى تیم ملى کشورم مفید باشم.

 

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)