سرمربی پرسپولیس می‌گوید تیمش به جذب لوکادیا و دیاباته نیاز داشت و تاکنون لوکادیا عملکرد خوبی از خود ارائه کرده است.

یحیی گل‌محمدی پس از برتری سه بر یک پرسپولیس مقابل هوادار اظهار داشت: بازی خوبی بود با وجود اینکه زمین شرایط سختی ایجاد کرد و کیفیت لازم را برای انجام مسابقه نداشت اما یکی از بازی‌های خوب فصل ما بود. توانستیم با کارهای ترکیبی به ویژه از کناره‌ها و روی ارسال‌ها به موقعیت برسیم.

*پنالتی حریف بیرون از محوطه جریمه بود

وی افزود: موقعیت خاصی هم به حریف ندادیم. پنالتی حریف هم بیرون از محوطه جریمه بود و اصلاً پنالتی نبود اما در مجموع بازی فیزیکی و فنی بود. بازی واقعاً سختی را بردیم به بچه‌ها تبریک می‌گویم زیرا واقعاً از جان خود مایه گذاشتند. سخت تلاش کردند و تمرکز خیلی خوبی داشتند. توانستند مزد برتری خود را نیز بگیرند. این برد را به هواداران عزیزمان تقدیم می‌کنم و ان‌شاءالله توانیم این روند را ادامه دهیم. در مجموع بازی خوبی برای پرسپولیس بود.

* تعطیلات فیفا دی به لوکادیا و دیاباته کمک می کند

سرمربی پرسپولیس در خصوص اینکه پس از انتقادات او به نحوه جذب مهاجم در ابتدای فصل اکنون خیالش با جذب لوکادیا و شیخ دیاباته برای ادامه فصل راحت شده است، توضیح داد: برای تقویت خط حمله خود باید این کار را می‌کردیم. هرچند این نفرات دیر اضافه شدند اما هفته به هفته از لحاظ شرایط بدنی و آمدن به شرایط مسابقه بهتر می‌شوند. تعطیلات فیفادی به هر دو کمک خواهد کرد تا به شرایط بهتری برسند. عملکرد لوکادیا خوب بوده اما دیاباته هنوز به ما اضافه نشده است. لوکادیا با به ثمر رساندن دو گل در بازی اخیر واقعاً خوب کار کرده است.

* امکانات باشگاه های لیگ برتری خوب نیست

گل‌محمدی در خصوص انتقاداتش به کیفیت زمین دستگردی و بلند بودن چمن آن عنوان کرد: بحث کوتاه یا بلند بودن چمن نیست بلکه بحث کیفیتش است ورزشگاه دستگردی واقعاً مشکلات زیادی دارد و اصلاً این زمین، برای بازی نیست. قبل از بازی در نشست خبری هم گفتم امکانات باشگاه‌های ایرانی واقعاً در مجموع خوب نیست. تمرکز باشگاه‌ها، مدیران، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ باید قبل از شروع فصل این باشد که ورزشگاه‌ها چمن خوبی داشته باشند.

* بازیکنانم خیلی خوب توپ را به گردش درآوردند

وی در ادامه با حضور در نشست خبری اظهار داشت: قبل از هر چیز باید درگذشت مهدی یگانه از مربیان نامدار استان قم را که از مربیان خود من زمانی که فوتبال را تازه شروع کردم، بود تسلیت بگویم. برای روح یگانه آرزوی شادی و برای خانواده‌اش آرزوی صبر دارم. در مجموع بازی خوبی بود و نتیجه‌ای کسب کردیم که به دنبالش بودیم. در هر دو نیمه فوتبال خوبی بازی کردیم با وجود اینکه زمین ورزشگاه دستگردی مناسب نبود اما بازیکنانم توانستند خیلی خوب توپ را به گردش درآورند. از کناره‌ها خوب استفاده کردند و ارسال‌های خوبی داشتند.

* به خاطر ارائه این فوتبال زیبا از همه تشکر می کنم

سرمربی پرسپولیس گفت: از این طریق به گل هم رسیدیم. بازی فیزیکی و فنی بود اما در مجموع برای ما خیلی سخت بود. با این وجود بازیکنانم توانستند امروز عملکرد خیلی خوبی داشته باشند. توانستند از لحاظ روحی و روانی خودشان را آماده این مسابقه فیزیکی کنند. در خیلی از درگیری‌ها برنده دوئل‌ها بودند و در بحث‌های فنی نیز خوب کار کردند. به دلیل ارائه این فوتبال زیبا از همه آنها تشکر می‌کنم.

* این برد را به هواداران تقدیم می کنم

گل‌محمدی افزود: همین که توانستند دل هواداران‌مان را شاد کرده و پیام‌آور شادی آنها باشند جای تشکر دارد. این برد را به همه هواداران عزیز پرسپولیس تقدیم کرده و امیدواریم بتوانیم این روند را ادامه دهیم.

*بازی کردن در این چمن خیلی سخت بود

وی در خصوص کیفیت زمین ورزشگاه دستگردی عنوان کرد: بازی کردن در این چمن خیلی سخت بود. خیلی به آن انتقاد داشتم و در نشست خبری قبل از بازی نیز درباره آن صحبت کردم. امسال تیم‌های لیگ برتری از لحاظ جذب بازیکن و مربی و کیفیت وضعیت بهتری دارند اما متأسفانه سال به سال شاهد هستیم کیفیت ورزشگاه‌ها و امکانات‌مان پس‌رفت می‌کند. این موضوع واقعاً جای نگرانی دارد و از مسئولان تصمیم‌گیرنده می‌خواهیم تمرکز بیشتری داشته باشند. باید این موضوع را خیلی خوب مدیریت کنند.

* حیدری در صحنه پنالتی سخت اشتباه کرد؛ از باز شدن دروازه پرسپولیس ناراحت هستم

سرمربی پرسپولیس در مورد پنالتی تیم هوادار گفت: طبق آنچه بچه‌های ما از بیرون دیدند و در فیلم‌ها نیز مشخص بود حیدری تصمیم اشتباهی گرفت. با وجود اینکه خیلی خوب داوری و بازی را خوب مدیریت کرد و خوب سوت زد اما در آن صحنه سخت اشتباه کرد. خوشبختانه این اشتباه در نتیجه بازی تأثیر نداشت اما ناراحت هستیم از اینکه نتوانستیم برای پنجمین بازی متوالی دروازه خود را بسته نگه داریم. با این وجود به تیم داوری خداقوت و خسته‌نباشید می‌گویم. با توجه به جوانگرایی انجام شده و با تجربه‌تر شدن داوران دیگرمان از لحاظ داوری پیشرفت خوبی کرده‌ایم و این موضوع جای خوشحالی دارد.

گل‌محمدی درباره خریدهای جدید پرسپولیس و همچنین هجمه‌هایی که در مورد برخی خریدهای جدید سرخپوشان به وجود آمده است، گفت: هجمه‌ای روی خریدهای ما نیست، خیلی دوست دارم نتیجه زحمت بچه‌ها مشخص شود و بتوانیم جام قهرمانی را به باشگاه برگردانیم. ما باید تمرکز خوب داشته باشیم و این روند را ادامه دهیم. ریکاوری این بازیکنان مهم است. بازیکنانی که جذب شدند این تیم را دوست داشتند و عاشق این تیم و هواداران بودند و علی‌رغم اینکه پیشنهادات خیلی خوبی از تیم‌های دیگر داشتند این باشگاه را به خاطر علایق‌شان انتخاب کردند. باز هم معتقدم این بچه‌ها جای پیشرفت دارند و ما سخت تلاش می‌کنیم این اتفاق بیفتد. امیدوارم بازیکنان هم با توجه به تیمی که انتخاب کردند با تمام وجود کار کنند که این کار را واقعاً خوب انجام می‌دهند.

وی در مورد تعویض امید عالیشاه و عملکرد خوب سینا اسدبیگی نیز گفت: بازیکنانی که وارد زمین می‌شوند از نظر من تفاوتی با بازیکنان دیگر ندارند. هر بازیکنی که وارد زمین می‌شود با تمام وجود کار می‌کند و وظایفش مشخص است. فرقی هم نمی‌کند چه کسی وارد زمین می‌شود. همه با تمام وجود کار می‌کنند که این برای من واقعاً ارزشمند است.

سرمربی در واکنش به این موضوع که تمرین برخی تیم‌های شهرستانی در تهران باعث شده تا زمین تمرین خوب وجود نداشته باشد، توضیح داد: تهران از لحاظ استعداد یکی از استان‌های فوتبالی کشور است. شاید ۲۰ تیم هم از شهرستان بیایند باید جا برای تمرین داشته باشند. هر باشگاهی باید چهار پنج زمین تمرین خوب داشته باشد. واقعاً هیچ توجهی به این موضوع نشده است. همان زمین‌های تمرینی مانده و منتظرند هوا خوب شود، بهار بیاید و چمن دربیاید، بعد دو سه ماه زمین خوب است و دوباره همان اتفاق می‌افتاد و در زمستان تیم‌ها بدون زمین تمرین می‌مانند. ما هم متأسفانه این مشکل را داریم و سه چهار ماه است در شهید کاظمی تمرین می‌کنیم و هنوز نتوانستیم زمین چمن خوب پیدا کنیم. آن ورزشگاه هم در حال خراب شدن است و در فصل سرما این مشکلات وجود دارد. به طور کلی می‌گویم، وقتی ما ادعا می‌کنیم فوتبال حرفه‌ای داریم باید امکانات‌مان هم در حد حرفه‌ای باشد.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)