__

پیکان                                                پرسپولیس

جمعه ۹/۱۱/۸۸، هفته بیست و پنجم از نهمین دوره لیگ برتر، ورزشگاه شهید رجایی قزوین، داور: خداداد افشاریان، کمک‌ها: رضا سخندان و سعید علی‌نژادیان


مرجع خبری پرسپولیس : رویارویی ۲ پرسپولیسی بارزترین نکته این مسابقه است. در یک سوی میدان علی دایی قرار دارد و در سمت دیگر حمید درخشان که هر ۲ سابقه حضور در پرسپولیس را دارند.

دایی هفته پیش اولین پیروزی خود را با پرسپولیس تجربه کرد و برای اینکه تیمش را همچنان در بین مدعیان نگه دارد، باید از قزوین دست پر بازگردد. حمید درخشان نیز که چند مسابقه است با پیکان نتایج خوبی نمی‌گیرد، به دنبال اعاده حیثیت و بازگشت دوباره به صف مدعیان است.

ایمان رزاقی‌راد

در دیدار رفت دو تیم و به عنوان تک مهاجم پیکان، در نیمه حریف حواس‌ها مدافع پرسپولیس و حتی هافبک تدافعی این تیم را به خود معطوف کرد و با دوندگی بیش از حد بهترین بازیکن تیمش لقب گرفت. حالا ایمان بعد از پشت سر گذاشتن یک مصدومیت سخت دوباره آماده شده و حتی با گلزنی مقابل ابومسلم (تیم سابقش) روحیه مضاعفی برای درخشش دوباره مقابل پرسپولیس دارد.

علیرضا حقیقی

دروازه‌بان دوم پرسپولیس به احتمال فراوان امروز هم در ترکیب اصلی پرسپولیس قرار می‌گیرد و باید از دروازه تیمش مقابل یکی از بالانشینان جدول حراست کند. نکته قابل توجه در مورد حقیقی اینجا است که او در تنها دیدار پرسپولیس در قزوین مقابل پیکان به میدان رفته و ۲ گل بد خورده تا امروز در صدد جبران برآید. ضمن اینکه در دیدار رفت دو تیم اشتباه حقیقی باعث شد در اولین دیداری که او برای پرسپولیس در این فصل بازی کرد سرخ‌ها اولین باخت خود را متحمل شوند.

ترکیب احتمالی میزبان

دروازه‌بان: مسعود غلامعلی‌زاد – مدافعان میانی: سعید لطفی، محمدحسین معمار، مهدی تاجیک – هافبک‌های کناری: روح‌الله عطایی، حمید هدایتی – هافبک‌های میانی: محمدرضا طهماسبی، علی قربانی، علی سلمانی – مهاجمان: مجید خدابنده‌لو و ایمان رزاقی‌راد

ترکیب احتمالی میهمان

دروازه‌بان: علیرضا حقیقی – مدافعان میانی: شیث رضایی، سپهر حیدری – مدافعان کناری: جلال اکبری، علیرضا محمد – هافبک تدافعی: عادل کلاه‌کج، حسین بادامکی – هافبک‌های تهاجمی: هادی نوروزی، کریم باقری، هوار ملامحمد – مهاجم: اشپیتیم آرفی (محسن خلیلی)

پیش‌بینی ما: تساوی با گل

مصاف علی دایی و حمید درخشان مصاف دو پرسپولیسی قدیمی است که البته اولی سال ۱۳۷۳ شاگرد دومی بوده و زیر نظرش بازی کرده. دو تیم برای رتبه سومی می‌جنگند با این تفاوت که به نظر می‌رسد این بازی آخرین فرصت برای حمید درخشان باشد که در ۷ مسابقه قبلی نبرده است. علی دایی هم یک هفته قبل از دربی با ریسک فراوان و بازی دادن به دو اخطاره‌ها به دنبال روحیه و ثبات می‌گردد.

 

نگاه آماری بازی رفت:

پیکان در بازی رفت، در حالی مقابل پرسپولیس قرار گرفت که از دو هفته قبلش لذت صدرنشینی را احساس کرده بود و پرسپولیس در همان‌موقع در جایگاه هفتم ایستاده بود.
حمید درخشان در آن بازی که روز ۳/۷/۸۸ و در حضور ۳۵ هزار تماشاگر در ساعت ۱۷:۱۵ انجام شد تیمش را با ترکیب زیر به میدان فرستاد:
غلامعلی‌زاد، معمار، تاجیک، طهماسبی، پوراسدالله، رضاپور، هدایتی، سلمانی، علی قربانی (امیر میربزرگی ۷۱)، خدابنده‌لو (دقیقی ۵۵)، رزاقی‌راد
گل‌های پیکان را طهماسبی در دقیقه ۱۸ از روی نقطه پنالتی و قربانی در دقیقه ۶۲ زدند. ضمن اینکه پوراسدالله، تاجیک و معمار هم از محمود رفیعی داور مسابقه اخطار گرفتند.
اما پرسپولیس با کرانچار که از ۷ بازی قبلی ۲ پیروزی و ۵ تساوی داشت در حالی اولین باختش را تجربه کرد که باز هم تغییراتی در ترکیب تیمش داده بود.
حقیقی، مجتبی شیری، شیث رضایی، مهدی شیری، میثم بائو، سپهر حیدری، آرفی، نوروزی، علیرضا محمد (مجتبی زارع ۶۶)، بادامکی (وسلی ۴۵)، کلاه‌کج (هوار ملامحمد ۸۳) نفراتی بودند که برای پرسپولیس بازی کردند. هادی نوروزی تنها اخطاری این تیم بود و تک گل پرسپولیس را هم میثم بائو در دقیقه ۷۵ زد.
بعد از این باخت بود که حبیب کاشانی از سوی سازمان تربیت بدنی به‌عنوان سرپرست موقت معرفی شد تا آرامش را به پرسپولیس برای دربی برگرداند.
در آن بازی بائو اولین گلش را برای پرسپولیس زد و حقیقی و هوار ملامحمد برای اولین بار در ترکیب قرار گرفتند. مهدی شیری پس از ۵ هفته نیمکت‌نشینی برای اولین بار ۹۰ دقیقه بازی کرد و نبی‌الله باقری‌ها هم پس از سه هفته ثابت بازی کردن روی نیمکت رفت تا پرسپولیس اولین باخت خود را در لیگ دهم تجربه کند.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)