پرسپولیس برنده دربی شصت وهشتم دیدار تیم های استقلال و پرسپولیس شد.

مرجع خبری پرسپولیس : در این دیدار که از ساعت ۱۴/۳۰ امروز در حضور ۸۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی تهران آغاز شدپرسپولیس با گلهای هادی نوروزی و کریم باقری در برابر تک گل فرهاد مجیدی توانست استقلال را شکست دهد.
در نیمه اول این دیدار ابتدا فرهاد مجیدی از روی اشتباه مدافعان ودروازه بان پرسپولیس دروازه پرسپولیس را در دقبیقه ۱۶ باز کرد و این در حالی بود که استقلال در این دقایق به مراتب بهتر از پرسپولیس بازی می کرد و پرسپولیسی ها سردرگم و بدون برنامه بودند . ضمن اینکه استقلال با گماردن بازیکنان تهاجمی بیشتر در زمین تمایل بیشتری برای رسیدن به دروازه حریف داشت. در حالی که جریان بازی بعد از گل استقلال به سوی تعادل پیش می رفت هادی نوروزی با استفاده از سانتر زیبای هادی علی عسگر در دقیقه ۳۷ دروازه استقلال را باز کرد تا بازی با نتیجه یک بر یک به پایان برسد. هر چند که در دقیقه ۴۵ ملا محمد می توانست دومین گل پرسپولیس را به ثمر برساند.
در نیمه دوم و در حالی که هر دو تیم ارائه گر یک بازی پایاپای بودند این کریم باقری بود که در دقیقه ۸۳ با یک شوت سرکش توانست دروازه استقلال را باز کند تا پرسپولیس برنده این دیدار حساس و دربس سنتی باشد.
قبل از شروع بازی حضور ۵ داور تعجب برانگیز بود گویی کمیته داوران دو کمک داور برگزیده است.
ـ بازی با ۵ دقیقه تاخیر ساعت ۱۴/۳۵ آغاز شد
ـ نیمکت‌نشینی صادقی باعث ناراحتی این بازیکن شده بود. این موضوع از چهره او بر روی نیمکت‌ ذخیره مشخص بود.
-دقیقه ۳ اولین خطا:‌ سیاوش اکبرپور بر روی شیث رضایی خطایی انجام داد که به نظر خطا نبود و با اعتراض شدید اکبرپور مواجه شد.
-در دقیقه پنج اولین کرنر به سود استقلال اعلام شد که کرنر فرصتی مناسب را برای مجیدی مهیا کرد.
-در دقیقه شش کمک داور دوم مسابقه در اعلام آفساید به ضرر تیم پرسپولیس اشتباه کرد.
– حضور مهدی امیرآبادی، مدافع راست استقلال
-در دقیقه ۹ مسابقه برخورد محسن خلیلی و حسین کاظمی باعث مصدومیت هر دو بازیکن شد این آسیب دیدگی این دو بازیکن فرصتی شد تا علی دایی سرمربی پرسپولیس نکاتی را به شیث رضایی بازیکن خودی گوشزد کند.
– دقیقه ۱۱ حرکت‌های نمایش حقیقی دروازه‌بان تیم پرسپولیس بعد از رفتن توپ به اوت مورد توجه هواداران قرار گرفت.
– دقیقه ۱۶ خطای هواداران آشکار حسین کاظمی بر روی کریم باقری در پشت محوطه جریمه استقلال می‌رفت با کارت زرد مظفری‌زاده داور مسابقه روبرو شود اما او از انجام این کار خودداری کرد،
-در دقیقه ۱۶ توپ به مجیدی رسید که این بازیکن در پی اشتباه مدافع پرسپولیس وی توپ را از میان پاهای حقیقی عبور داد و تبدیل به گل کرد.
– دقیقه ۱۸ ضربه کاشته ارسالی از جناح راست استقلال تهران با وجود اینکه با اشتباه طالب‌لو همراه بود، اما ضربه‌ سر باقری به اوت رفت
– دقیقه ۲۰ بادامکی اولین کارت زرد مسابقه را به دلیل انجام آشکار روی بازیکنان استقلال گرفت.
-دقیقه ۲۳ سیاوش اکبرپور به دلیل خطای آشکار روی هادی نوروزی دومین کارت زرد بازی را به خود اختصاص داد .
-دقیقه ۲۴ اشتباه حقیقی در شروع مجدد بازی باعث شد از نیمکت‌نشین‌های پرسپولیس عذرخواهی کند.
-دقیقه ۲۶ محسن خلیلی در یک فرار زیبا می‌توانست دروازه تیم پرسپولیس را باز کند اما هوشیاری طالب‌لو در گرفتن توپ مانع این کار شد. دقیقه ۲۸ در پی اشتباه حسین کاظمی پاس بادامکی در موقعیت مناسب در محوطه جریمه استقلال هوار محمد رسید که تعلل این بازیکن مانع از دست دادن این فرصت شد.
-دقیقه ۳۰ حرکت‌ پا به توپ هادی نوروزی در پشت محوطه جریمه استقلال با خطای خسرو حیدری متوقف شد که داور اعتقادی به خطا نداشت و علی دایی به این صحنه اعتراض داشت.
– دقیقه ۳۷ مهدی امیرآبادی با اشتباه خود در جناح راست استقلال باعث شد علی عسگر توپ را تصاحب کند و توپ را با پاس مناسب در شش قدم در اختیار نوروزی قرار دهد و این بازیکن گل مساوی را برای سرخپوشان به ثمر برساند.
– دقیقه ۴۴ شوت زیبای بادامکی از پشت محوطه جریمه را طالب‌لو به کرنر فرستاد و ضربه کرنر کلاه‌کج با ضربه سر هوار محمد میلی‌متر از کنار تیر دروازه به اوت رفت.
-دقیقه ۴۶ حقیقی دروازه‌بان پرسپولیس آخرین بازیکنی بود که به زمین مسابقه آمد جالب اینکه دستکش او در میانه زمین از دستش به زمین افتاد.
-دقیقه ۴۶: فرهاد مجیدی در محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد که شوت این بازیکن از کنار دروازه به اوت رفت، این اولین حرکت بازی در نیمه دوم بود.
– دقیقه ۴۸: فرهاد مجیدی پس از رد شدن توپ با پا روی صورت علی عسگر رفت به نظر این صحنه عمدی نبود لحظاتی بعد علی عسگر با خطای نسبتا شدید انتقام خطای مجیدی را از امیرآبادی گرفت و این بازیکن را در زمین سرنگون کرد.
– دقیقه ۵۶ سانتر خسرو حیدری در محوطه جریمه پرسپولیس پس از عبور از فرهاد مجیدی به اکبرپور رسیدن اما این بازیکن پس از تعلل فراوان توپ را به سید صالحی رساند که ضربه این بازیکن توسط مدافعان پرسپولیس برگشت داده شد.
– دقیقه ۵۷: ضربه ایستگاهی سیاوش اکبرپور از پشت محوطه جریمه پرسپولیس از بالای دروازه این تیم به اوت رفت.
– دقیقه ۵۷: خطای آشکار حسین کاظمی روی حسین بادامکی با اعتراض شدید علی دایی سرمربی پرسپولیس مواجه شد.
– دقیقه ۵۹: خطای شدید شیث رضایی روی فرهاد مجیدی باعث مصدومیت وی شد اما پس از مداوای چند ثانیه‌ای مجددا به بازی برگشت.
– دقیقه ۶۷: شوت کاظمی با دفع حقیقی برگشت داده شد که توپ برگشتی را سید صالحی از دو قدمی به دستان دروازه‌بان پرسپولیس کوبید. بعد از این صحنه اعتراض حقیقی به مدافعان پرسپولیس و درگیری او با شیث رضایی را همراه داشت که کریم باقری نقش واسطه را ایفا کرد.
– دقیقه ۶۸: آرش برهانی به جای سیاوش اکبرپور به میدان آمد.
– دقیقه ۷۰: کرنر کلاه‌کج در یک قدمی دروازه خالی استقلال توسط هوار محمد توپ را به هوار زد.
– دقیقه ۷۳: مجتبی زارعی به جای هادی نوروزی به میدان آمد.
– دقیقه ۷۵ :خطای هادی شکوری روی هوار محمد باعث شد که مهاجم پرسپولیس اعتراض شدیدی به این حرکت شکوری نشان دهد.
– دقیقه ۷۶:برهانی به دلیل عدم توجه به اعلام آفساید کمک داور کارت زرد دریافت کرد
– دقیقه ۸۵: سانتر هوار محمد از جناح راست با ضربه سر بازیکنان پرسپولیس مواجه شد که طالب‌لو در دو مرحله توپ را از روی خط دروازه برگشت داد.
دقیقه ۸۷: پاس هوار محمد در پشت محوطه جریمه استقلال به کریم باقری رسید که شوت زیبای این بازیکن گل دوم تیم پرسپولیس را به همراه داشت.
دقیقه ۸۸: خطای مهدی امیرآبادی روی مجتبی زارعی کارت زرد را برای این بازیکن به همراه داشت.
– دقیقه ۹۰ نبی‌اله باقری‌ها به جای خلیلی به میدان رفت در پایان مسابقه علی دایی سرمربی تیم پرسپولیس به دیل کسب این پیروزی اشک شادی ریخت.

 

برای ثبت نظرات خود بدون نیاز به تایید عضو کانال تلگرام پرسپولیس نیوز شوید(کلیک کنید)